Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

18.10.2020, 23:39
  • Autor Nela
  • Wydawnictwo Burda Media Polska
  • Język wydania polski
  • Język oryginału polski
  • Liczba stron 168
  • Numer wydania II
  • Data premiery 2019-06-28

OCENA

Nela mała reporterka. Tom 1. 10 niesamowitych przygód Neli

Nela mała reporterka. Tom 1. 10 niesamowitych przygód Neli

To nowe wydanie mojej pierwszej książki, do której dodałam kody QR z filmami z podróży :)
 
Cześć, nazywam się Nela i mam osiem lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. W Azji - Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny. W Ameryce Południowej - Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!
 
Nela Mała Reporterka - ma czternaście lat. Od piątego roku życia podróżuje po świecie i nagrywa reportaże ze swoich wypraw. W planach ma dalsze, niesamowite podróże po całym świecie.

RECENZJA

Jakby nie patrzeć... nie jestem dzieckiem (niestety), a mimo to... uwielbiam przygody Neli. Chociaż poznałam jej cykl dopiero niedawno, co jakiś czas z przyjemnością sięgam po kolejne tomy. A tym razem mam nie lada gratkę, bo wznowienie części opisującej aż dziesięć podróży. A więc ruszamy w drogę!
 
Zgodnie z tytułem, książka została podzielona na dziesięć rozdziałów, a każdy z nich opisuje inny etap wyprawy. Tak, kraje czasem się powtarzają, jednak każda z części skupia się wokół określonego tematu, z reguły są to zwierzęta, np. w pierwszym rozdziale dowiadujemy się wiele ciekawostek o słoniach. Części, które czytałam wcześniej, były w całości relacją z jednej wyprawy, dlatego ten tom był wyjątkowo ciekawy. Może faktycznie zabrakło trochę szczegółów, ale myślę, że ta forma szczególnie przypadnie do gustu dzieciom. Krótkie opowieści nadają się zarówno na historie na dobranoc, jak i świetnie sprawdzą się jako lekcje czytania.
 
Naprawdę żałuję, że za moich czasów nie było takich tytułów. Czemu? Bo lektura Neli świetnie pobudza wyobraźnię, jednocześnie uczy i bawi. Przede wszystkim bezpośrednia narracja znacznie ułatwia odbiór treści. Mała autorka zwraca się wprost do czytelnika, przez co zwiększa jego ciekawość i zainteresowanie lekturą. Język jest prosty i bardzo przystępny, a poruszane tematy to praktycznie same ciekawostki. Z tego względu czytanie tej książki jest przyjemnością również dla rodziców. Kiedyś obawiałam się, że treści mogą być trywialne. Nic bardziej mylnego, nawet dorosły pozna sporo nowych informacji.
 
Kolejnym aspektem jest nie tylko ciekawe zaprezentowanie przygód, ale też ich zilustrowanie. Wydanie pęka wszerz od zdjęć, ilustracji i map. W ciekawy sposób zaznajamia małego czytelnika z geografią oraz przyrodą. Obok klasycznych obrazków są też naprawdę ciekawe i zapadające w pamięć sposoby przekazywania treści. Ile waży mały słonik? Przeliczmy to w liczbie... Neli. Dodatkowo czytanie można połączyć z korzystaniem aplikacji, wtedy wystarczy zeskanować kod i zobaczyć filmiki prezentujące opowiadane tematy.
 
Ja cały czas o tych dzieciach i maluchach, a wcześniej pisałam, że sama się zaczytuję. Czy dorosły odbiorca znajdzie tam coś dla siebie? Jak najbardziej! Uwielbiam książki podróżnicze, a te są zupełnie inne, pełne ciekawostek, zabawne i pomysłowe. Napisane lekko, pięknie zilustrowane i... tematem zupełnie nie ustępują tym ?dorosłym? pozycjom (akurat tak się złożyło, że materiał jednego z rozdziałów pokrył się z programem na Discovery).
 
Dlatego z całego serca polecam przygody Neli, a jeśli nigdy wcześniej nie myliście kontaktu z jej książkami, ta część jest idealna na start. Przypadnie do gustu każdemu ciekawemu świata czytelnikowi, niezależnie od wieku!
 
Dominika Róg-Górecka

nowości

film
Nerve
Nerve
Emma Roberts ("Millerowie", "Sztuka dorastania") i Dave Franco ("Iluzja") w pulsującym nie...
Zwierzogród
Zwierzogród
Kinowy hit studia Walt Disney Animation! "Zwierzogród" to jedyne miasto z...
książka
Kosmiczne święta
Kosmiczne święta
Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Ru...
Do zobaczenia nigdy
Do zobaczenia nigdy
Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.Zasada numer 1: nie traktuj jej inacz...
muzyka
#1
#1
"#1" - debiutancka płyta Moniki Lewczuk znanej z takich hitów jak nostalg...
25
25
Długo oczekiwany, trzeci album Adele "25". Będzie to pierwsze wydawnictwo prezentujące no...
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT