Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

18.10.2020, 23:37
  • Autor Casanova Alicia
  • Tłumaczenie Flisek Andrzej
  • Wydawnictwo Prószyński Media
  • Język wydania polski
  • Język oryginału włoski
  • Liczba stron 64
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2018-10-25

OCENA

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Fantastyczna encyklopedia małych stworów

Są wszędzie. Możesz je usłyszeć, możesz poczuć ich obecność, ale pewnie ich nie zobaczysz.
 
Maleńkie istoty żyją w każdym, przeciętnym domu. Chowają się pod dywanem, w szafie, nawet w pralce. Krasnoludy, elfy, wróżki i inne zaskakujące istoty żyją razem z nami! Badaczka magicznej zoologii i botaniki, Catalina Plum, zdradza wszystkie sekrety tych niesamowitych maleńkich istot w bardzo błyskotliwej i zabawnej książce.
 
Opisane stworzenia to: Łazienkowe wróżki, duszek z supermarketu, wróżka biblioteczna, wróżka pościelowa, znana również pod pseudonimem "Wypoczęta" - ta wróżka śpi spokojnie w naszych łóżkach i prowadzi bardzo wygodne, przyjemne życie: zawsze w pozycji leżącej, z porannym kocem lub drzemiąc po obiedzie. Jej dieta pozostawia wiele do życzenia. Zjada wszystko, co znajdzie w prześcieradłach i kocach: brudne skarpetki, porzuconą bieliznę... Ta wróżka bawi się ukrywając skarpetki, które jej nie smakują, w najgłębszych zakamarkach łóżka.
 
Inne to: lustrzana czarodziejka, wróżki parku i ogrodu, duszek szkolny, elektryczny mikrogremlin, wróżka kominkowa, mały troll futbolowy, stary troll klatek schodowych, wróżka domowych malowideł, szara deszczowa wróżka, biała wróżka śnieżna, elf choinki, skrzat cmentarny, plażowa wróżka, goblin tuneli metra, wróżka pralki, chochlik żyrandola, duszek spiżarniowy.
 
Poznaj je wszystkie, uzupełnij o te, których my nie opisaliśmy, a Ty je masz w domu. Dzięki tej książce nigdy nie będziesz już zastanawiał się, dlaczego twoja żarówka w nocnej lampce nagle przygasa...

RECENZJA

Czy chcecie wierzyć, czy też nie - fantastyczne stwory istnieją w naszym świecie. Są malutkie i niewidoczne gołym okiem, ale tak naprawdę żyją w twoim otoczeniu i bardzo blisko nas. Co? Nie wierzycie? Może zatem dacie wiarę badaniom doktor Katarzyny Bach, specjalizującej się w dziedzinie magicznej zoologii i botaniki.
 
 
Wróżki, elfy, krasnoludy i inne zaskakujące istoty mieszkają w naszych domach, szkołach czy nawet bibliotekach. Katarzyna Bach przybliża nam osiemnaście magicznych istot, które, chociaż są bardzo malutkie, potrafią ogromnie wpłynąć na nasze życie. Czy nie ma kogoś, kogo nie irytowało chociaż raz to, że winda porusza się góra dół i musi na nią długo czekać albo - co gorsza - znajduje się na dole, kiedy jest potrzebna u góry? A no właśnie... i to wszystko wina Starego trolla klatki schodowej. Istnieje również Gnom szkolny, który odpowiada za przestawione przedmioty w klasach czy też tajemnicze zniknięcia zeszytów lub ołówków. A może chodzicie czasem do biblioteki? Wydaje wam się wtedy, że między regałami słychać dziwne odgłosy? Tak naprawdę to Wróżki biblioteczne między sobą opowiadają historie zawarte w książkach zamieszkanych przez nich. Istnieje również Elf bożonarodzeniowej choinki, który przesypia cały rok i budzi się tylko w świątecznym okresie. Wtedy hasa głównie po przystrojonej choince. No, chyba że wyrusza na poszukiwanie świątecznych przysmaków. To zaledwie parę z osiemnastu opisanych przez panią doktor i kropla w morzu tych istniejących na całym świecie.
 
 
Chyba od dziecka zaczytywałam się w historiach pełnych czarów i magicznych istot. Elfy, krasnoludy, wampiry, wilkołaki, wiedźmy nie są mi obce. Jednak nadal napotykam istoty, o których nigdy nie słyszałam i właśnie Fantastyczna encyklopedia małych stworów jest taką skarbnicą wiedzy o nieznanych mi magicznych istotach.
 
 
To, co na pierwszy rzut oka przykuwa całkowitą uwagę, to wydanie. Oszczędna w detalach twarda okładka prezentująca jednego z małych stworów kusi tym, by zajrzeć do środka. Wnętrze zaś składa się z kilkudziesięciu grubych kartek i znajdujących się na nich ilustracjach Fernando Falcone?a. Każda z nich zachwyca starannością i kolorami. Na jednej stronie mamy ilustracje stwora, a na drugiej jego opis. Portrety małych istot utrzymane w bajkowym stylu zachwycają dużych i małych. Fantastyczna encyklopedia małych stworów jest, jak taki atlas kolekcjonerski, który warto mieć na półce. Pięknie się prezentuje, ale również chce się do tej publikacji co chwilę zaglądać i bez wątpienia przetrwa wielokrotne czytanie i przeglądanie.
 
 
Fantastyczna encyklopedia małych stworów to nie tylko opis osiemnastu fantastycznych stworów (poznajemy ich zwyczaje, gdzie lubią przebywać, co jeść i czym się cechują), ale też trzy krótkie historie, jak pani doktor pierwszy raz odkryła ich istnienie i co okazało się początkiem rozpoczęcia studiowania ich rodzajów oraz spisywania zdobytej wiedzy na ten temat. W książce znajduje się też wolne miejsce na umieszczenie odkrytych przez nas fantastycznych istot oraz na samym końcu plakat, na którym znajdują się te już opisane w tym tytule.
 
 
Jestem zachwycona tą publikacją. Fantastyczna encyklopedia małych stworów jest zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Można zachwycać się ilustracjami oraz kolorami, krótkimi historyjkami, które bawią lub zaskakują pomysłowością autorki. No i nie można zapomnieć o ćwiczeniu wyobraźni przy próbach stworzenia swoich fantastycznych stworów.
 
 
Fantastyczna encyklopedia małych stworów to publikacja, która powinna znaleźć się na półce każdego wielbiciela magicznych istot.
 
Irena Bujak

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT