Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

18.10.2020, 23:31
  • Autor Kozyra-Pawlak Ewa , Pawlak Paweł
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Język wydania polski
  • Język oryginału polski
  • Liczba stron 40
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2019-09-18

OCENA

Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków

Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków

W tym niezwykłym pamiętniku-zwierzowniku para znakomitych ilustratorów znów opowiada o mieszkańcach swojego ogrodu i jego najbliższych okolic. Tym razem poznajemy jeża, lisa, wiewiórkę, łasicę, zająca, dzika, nietoperza, mysz, żabę, ślimaka, borsuka, sarnę, kunę, ryjówkę... Nie, to ciągle jeszcze nie wszyscy bohaterowie tej zachwycającej książki! Poprzez obrazki z kolorowych szmatek, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet trójwymiarowe modele autorzy wyczarowują świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. Zachęcają w ten sposób małego czytelnika, by i on - pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc - został najprawdziwszym zwierzoznawcą!

RECENZJA

Ewa i Paweł Pawlakowie to małżeństwo artystów, którzy swój talent wykorzystują, by pokazać dzieciom świat przyrody, który nas otacza. "Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków" to książka, w której za pomocą słów, obrazków czy modeli swojego autorstwa pokazują zwierzęta, które spotkali w swoim ogrodzie i jego najbliższym otoczeniu.
 
Książka pozwoli i dziecku i rodzicom uporządkować podstawową wiedzę o zwierzętach, które są naprawdę blisko nas i istnieje realna szansa, że je spotkamy na spacerze. Ślimaki, jeże, wiewiórki, żaby, a nawet ryjówki, czy rzęsorki, o których wcześniej nie słyszałam. Książka dedykowana jest dzieciom w każdym wieku. Już moja półtoraroczna córka uwielbia ją przeglądać, a dzięki bezpiecznemu wydaniu, że muszę się bać, że zrobi sobie (lub książce) krzywdę. Chociaż gdyby Olga mogła mówić, to może dodałaby, że jest dla niej bardzo ciężka i trudno się z nią chodzi na poszukiwania kogoś, kto poczyta. 
 
Podoba mi się to, że książka jest wydana w takim formacie, jak hit Wydawnictwa Nasza Księgarnia, czyli Pucio. Może dla większości nie będzie miało to znaczenia, ale ja lubię, kiedy książki na półce do siebie pasują. "Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków", tak jak książki o chłopcu i jego rodzinie, wydany jest na kartonowych stronach z zaokrąglonymi rogami, w większym formacie. Każde dwie strony to jedno ze zwierząt, które można znaleźć w przydomowym ogródku, na łące czy w lesie. Autorzy krótko i z humorem opisują, w jakich okolicznościach spotkali się ze zwierzęciem, pokazują je na rysunkach i modelach, a czasem na zdjęciach. 
 
Jedyne zastrzeżenie, jakie mam do książki, to brak zdjęć zwierząt w kilku przypadkach. Doceniam to, że autorzy sami zilustrowali książkę i dodawali własne fotografie, ale poza pięknymi ilustracjami, chciałabym móc w każdym przypadku pokazać dziecku, jak naprawdę wygląda dane zwierzę. Chociaż z drugiej strony, na początek te grafiki będą wystarczające.
 
"Mały atlas zwierzaków" to mój jesienny sposób na spędzenie wartościowego czasu z dzieckiem. A do tego możliwość poznania zwierząt, które bardzo łatwo spotkać w rzeczywistości i szansa, by od najmłodszych lat uczyć szacunku do otaczającego nas świata przyrody, z którym można zgodnie koegzystować, nawet jeśli zostawia nam takie pamiątki na balkonie, jak kuna Państwu Pawlakom. 
 
Jagoda Miśkiewicz-Kura

nowości

film
Nerve
Nerve
Emma Roberts ("Millerowie", "Sztuka dorastania") i Dave Franco ("Iluzja") w pulsującym nie...
Zwierzogród
Zwierzogród
Kinowy hit studia Walt Disney Animation! "Zwierzogród" to jedyne miasto z...
książka
Kosmiczne święta
Kosmiczne święta
Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Ru...
Do zobaczenia nigdy
Do zobaczenia nigdy
Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.Zasada numer 1: nie traktuj jej inacz...
muzyka
#1
#1
"#1" - debiutancka płyta Moniki Lewczuk znanej z takich hitów jak nostalg...
25
25
Długo oczekiwany, trzeci album Adele "25". Będzie to pierwsze wydawnictwo prezentujące no...
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT