Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

18.10.2020, 23:27
  • Autor Handicott Ben
  • Tłumaczenie Studniarek Anna
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Język wydania polski
  • Język oryginału angielski
  • Liczba stron 88
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2020-01-29

OCENA

Atlas cudów świata

Atlas cudów świata

Uruchom wyobraźnię i wyrusz w pełną przygód podróż dookoła świata.
 
Na każdym kontynencie zobaczysz oszałamiające cuda przyrody bądź wytwory ludzkiego geniuszu. Poznasz 31 niezwykłych miejsc na Ziemi. Zdobędziesz Mount Everest, opuścisz się na dno Rowu Mariańskiego, przemierzysz Dolinę Śmierci i zwiedzisz Zakazane Miasto - wystarczy, że pozwolisz tej książce pobudzić twoją fantazję.
 
"Atlas cudów świata" jest bogato ilustrowany i zawiera setki faktów oraz ciekawostek.

RECENZJA

Gdy byłam młoda, kochałam atlasy geograficzne i wszelakie encyklopedie przeznaczone dla dzieci. Nadal mi coś z tej miłości została, bo gdy widzę jakąś nowość tego typu, to muszę ją mieć, przejrzeć, przeczytać i ocenić. Nie zawsze jestem usatysfakcjonowana lekturą, bo nie wszystkie atlasy i encyklopedie mają w sobie to coś. 
 
 
Książka autorstwa Bena Handicotta z ilustracjami Lucy Letherland to prawdziwa gratka dla małych czytelników. Jest bardzo fajnie wydana. Może nie nadaje się do zabrania do plecaka, bo jej format jest dość spory, ale w lekturze domowej to nie przeszkadza. Tekst jest czytelny, nie zlewa się z ilustracjami i jest tak ułożony na stronach, że nie zlewa się w plamę. Historia czy charakterystyka miejsca jest zwięzła, ale ciekawa i ma w sobie wszystko to, co młody czytelnik powinien wiedzieć. Dodatkowe ciekawostki umieszczone są w różnych miejscach danej strony. Nie ma w tej książce przemądrzania - wszystkie informacje podane są w sposób lekki i ciekawy, idealny dla małych czytelników.
 
 
Co znajduje się w środku? W Atlasie Cudów Świata znajdziecie charakterystykę każdego kontynentu z ciekawą ilustracją, na której wyróżnione są najciekawsze miejsca na danym obszarze. Na kolejnych stronach autorzy umieścili opis ciekawych zjawisk pogodowych jak zorza polarna czy pływy wodne. Oprócz zabytków - Koloseum, Alhambry, Wieży Eiffla, Wielkiego Muru Chińskiego, Zakazanego Miasta, Machu Pichu, Piramida Cheopsa, Burdż Kalifa i wielu innych - znajdują się miejsca, w których przyroda wciąż nas zadziwia i wprawia w zdumienie. Dolina Śmierci, Dolina Yosemite, Mount Everest to tylko niektóre z nich. Pomocny jest także Indeks, a autorzy, zapewnili też czytelnikowi rozrywkę. Po lekturze Atlasu dziecko może poszukać na jego stronach, znane już, miejsca i zabytki. Ilustracje są piękne, niesamowicie szczegółowe, a dbałość o detale zadziwia i zachwyca. Nie ma w Atlasie Cudów Świata dalsza część nic zwykłego, bo każda kolejna strona jeszcze bardziej zachwyca.
 
 
Jakie jest moje zdanie? Atlas Cudów Świata to książka fenomenalna. Perfekcyjna od pierwszej do ostatniej strony i nie chodzi mi tylko o wartość merytoryczną, ale o samo wydanie, które zostało świetnie zaplanowane. Jest to książka idealna na prezent, bo jest niesamowicie ciekawa i ja sama, dorosła kobieta, nie mogłam się od niej oderwać. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy czy zobaczyłam kilka nowych miejsc, o których nie miałam pojęcia. Ta książka rozpala miłość do nauki, do podróży, poznawania świata i dbania o niego. 
 
Katarzyna Krasoń

nowości

film
Nerve
Nerve
Emma Roberts ("Millerowie", "Sztuka dorastania") i Dave Franco ("Iluzja") w pulsującym nie...
Zwierzogród
Zwierzogród
Kinowy hit studia Walt Disney Animation! "Zwierzogród" to jedyne miasto z...
książka
Kosmiczne święta
Kosmiczne święta
Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Ru...
Do zobaczenia nigdy
Do zobaczenia nigdy
Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.Zasada numer 1: nie traktuj jej inacz...
muzyka
#1
#1
"#1" - debiutancka płyta Moniki Lewczuk znanej z takich hitów jak nostalg...
25
25
Długo oczekiwany, trzeci album Adele "25". Będzie to pierwsze wydawnictwo prezentujące no...
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT