Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

18.10.2020, 23:19
  • Autor Maruszczak Marta , Gulewicz Artur
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Język wydania polski
  • Język oryginału polski
  • Liczba stron 40
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2019-08-14

OCENA

Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała

Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała

Codziennie mówimy, śmiejemy się, płaczemy. Jak to się dzieje, że wydajemy różne dźwięki? Dlaczego ciało czasem "odzywa" się samo i nie mamy nad nim kontroli? Na czym polega ziewanie, kaszel i czkawka? Jak powstają dziwne odgłosy, które wprawiają nas z zakłopotanie? Co czasem burczy w brzuchu? Dlaczego bekamy i,,, puszczamy bąki? Co to jest bicie serca? Kiedy i po co szczękamy zębami i kichamy?
 
Odpowiedzi znajdziecie w tej pełnej dowcipnych ilustracji książce. A żeby lepiej zrozumieć ciało, dodaliśmy kilka prostych eksperymentów, które wyjaśniają, jak ono działa.

RECENZJA

Na świecie jest wiele tajemnic. Jedne większe prowadzące nas do skarbów, inne mniejsze odkrywane z wiekiem. Wszystkie są równie fascynujące i zasługują na historię skradającą naszą uwagę choć przez chwilę.
 
Każdy mały odkrywca dorasta do tego, by poznać, jak działa jego ciało. Nagle ciekawość nie ma granic, a pytania stają się coraz to dokładniejsze i sięgają niezwykle głęboko. Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała przychodzi nam z pomocą i odpowiedziami na to, co brzmi nam gdzieś w środku, a niezwykłych dźwięków jest sporo.
 
 
Codziennie mówimy, oddychamy, śmiejemy się i płaczemy, a to tylko kilka z dźwięków, które wydaje nasze ciało. Skąd się biorą i co oznaczają? Z pewnością dowiemy się tego z kart tej pięknie wydanej książeczki. Twarda oprawa, mocniejsze strony i masa barw, które przykują wzrok małego ciekawskiego brzdąca to podstawa dobrej książeczki. Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała to nie tylko ciekawa i dość prosta kreska, ale także zbilansowana wiedza na temat tego, jak działa ludzkie ciało.
 
 
Maluch z lektury dowie się, skąd się biorą bąki, jak to właściwie się dzieje, że kichamy czy bekamy i jak właściwie dopada nas czkawka. Na szczęście jest tu mnóstwo ciekawostek, które dotyczą zarówno ludzi, jak i zwierząt. Takim sposobem nasze pociechy poznają różnice i podobieństwa między nami i zwierzętami. Temat wszelkich dźwięków został obszernie opisany i usystematyzowany.
 
 
Każda rozkładówka omawia inne zagadnienie i w czytelny sposób przedstawia te mniej lub bardziej znane fakty. Kto puszcza najwięcej bąków, a czyje są łatwopalnym gazem? Jak to się dzieje, że każdy człowiek ma inny głos, a kaszel pojawia się tak nagle?
 
Od chrapania po bicie serca, świat dziwnych odgłosów z naszego wnętrza przestanie być tajemnicą.
 
Krótkie hasła, łatwo przyswajalny język i ogrom faktów, które nie przytłoczą małego odbiorcy, a tylko wzmogą chęć zadawania pytań. Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała sprawdza się świetnie w walce z ciągłym pytaniem, skąd się bierze kaszel, katar, śmiech czy czkawka i czy to bulgotanie w brzuchu to kosmita. Tematyka jest dość obszerna i przedstawiona adekwatnie do wieku odbiorców książeczki. Tworzy świetną podstawę do rozmów o ciele i otaczającym nas świecie. Urzekła nas mnogość jakże wciągających faktów i ogromna dawka humoru. Nie będziecie w stanie powstrzymać uśmiechu.
 
 
Rodzic musi zmagać się z wieloma pytaniami, a to jedna z tych pozycji, które nie tylko wspomogą ten proces, ale i sprawią, że zdobywanie wiedzy o tym, dlaczego łzy są słone i czemu z wiekiem tracimy wesołość, będą czystą przyjemnością. Dla mnie jako rodzica ważne jest, by dziecko samo dopytywało i naukę traktowało jak coś dobrego, fascynującego i przyjemnego. Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała spełnia każdy z tych warunków.
 
Marta Daft

nowości

film
Nerve
Nerve
Emma Roberts ("Millerowie", "Sztuka dorastania") i Dave Franco ("Iluzja") w pulsującym nie...
Zwierzogród
Zwierzogród
Kinowy hit studia Walt Disney Animation! "Zwierzogród" to jedyne miasto z...
książka
Kosmiczne święta
Kosmiczne święta
Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Ru...
Do zobaczenia nigdy
Do zobaczenia nigdy
Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.Zasada numer 1: nie traktuj jej inacz...
muzyka
#1
#1
"#1" - debiutancka płyta Moniki Lewczuk znanej z takich hitów jak nostalg...
25
25
Długo oczekiwany, trzeci album Adele "25". Będzie to pierwsze wydawnictwo prezentujące no...
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT