Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

18.10.2020, 23:15
  • Autor Adam Faber
  • Wydawnictwo Czwarta Strona
  • Gatunek literatura młodzieżowa
  • Data wydania 2018-02-28
  • Liczba stron 546
  • ISBN 9788379768639

OCENA

Kroniki Jaaru. Tom 3. Siedem bram

Kroniki Jaaru. Tom 3. Siedem bram

Czarownica nie może wymarzyć sobie lepszego życia. Kate Hallander wreszcie ma u boku ukochanego Jonathana, a dzięki nowym przyjaciołom, w spokoju zgłębia tajniki swojej magicznej mocy. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie wstrząsające wieści z Jaaru.
 
W tajemniczych okolicznościach, tuż przed swoim ślubem z księciem ferów, znika Fione?l Maas. Oznacza to, że Kate oraz Strażnicy Żywiołów znów będą mieli ręce pełne roboty. Poszukiwania zaginionej ferini zaprowadzą ich do serc dwóch, odwiecznie walczących ze sobą krain, Elphame i Tir-na-Nog. Po drodze czeka ich jednak otwarcie wielu drzwi, za którymi czają się liczne niebezpieczeństwa, a kręta ścieżka z każdym krokiem będzie się wydawać bardziej zawiła.
 
Smoki, wiedźmy i krwiożercze demony ? świat Jaaru staje się coraz mroczniejszy. Kto stoi za porwaniem Fione? Co odkryją Strażnicy, przechodząc przez kolejne bramy? I dlaczego Babcia Annwynn wciąż zachowuje się jak zwichrowana dziwaczka? 

RECENZJA

Ostatnio magia zdominowała moje recenzje! Chyba przejadły mi się obyczajówki, bo coraz chętniej sięgam po powieści z wątkami fantastycznymi. Jako że Kraina Jaaru wciąż ma przed nami wiele tajemnic, dziś pora na tom trzeci! Zapraszam!
 
Wydawać by się mogło, że wszystko jest tak, jak być powinno. Kate nareszcie ma u swojego boku ukochanego Jonathana, z kolei w Jaarze szykuje się niemała uroczystość. Jednak tę sielankę prędzej, czy później musiało coś przerwać. W tajemniczych okolicznościach tuż przed swoim ślubem, zniknęła Fione ?l Maas! Kto za tym stoi? Strażnikom przyjdzie zmierzyć się z wieloma mrocznymi istotami i otworzyć niejedne drzwi, by się tego dowiedzieć.
 
Tak, wspomnę o tym po raz trzeci, uwielbiam wizualną stronę tej serii. Naprawdę jest na co patrzeć, bo wydanie jest wprost przepiękne. Gruba okładka, magiczna ilustracja oraz bardzo wygodny do czytania druk. Przyjemność sprawia już samo trzymanie tej książki w rękach, a potem... jest już tylko lepiej.
 
Widać wyraźnie, że nasza bohaterka nieuchronnie dojrzewa. Nie ma już śladu po roztrzepanej dziewczynce, Kate powoli staje się młodą kobietą, coraz bardziej świadomą swojej magii i roli. Oczywiście momentami wciąż zdarza jej się podjąć mało rozsądne decyzje, ale jest teraz o wiele bardziej wyważona.
 
Bez zmiany opowieść oczarowała mnie wykreowanym światem. Tak, wiem, ja po prostu kocham takie wątki, ale z każdym kolejnym tomem Jaar staje mi się coraz bliższy. Jednak jeśli wcześniej mieliście tę rzeczywistość za trochę niebezpieczną baśń, trzecia część okazuje jego mroczną stronę w pełnej krasie.
 
Jeśli zaś chodzi o fabułę, to "Siedem bram" skupia się przede wszystkim na poprowadzeniu wątku głównego. Mniej tutaj kwestii pobocznych, chociaż i one co jakiś czas się pojawiają. Opowieść nadal jest wartka, lekka i przyjemna. Czyta się ją z zapartym tchem i bez cienia znużenia. Również mnogość opisów akurat mi przypadła do gustu. Dzięki nim lepiej wczułam się w opisywaną przygodę.
 
"Kroniki Jaaru" to seria dedykowana do młodszego czytelnika, ale przypadnie do gustu również starszym osobą, które cenią sobie prostą, fantastyczną przygodę oraz dynamiczną akcję.
 
Dominika Róg-Górecka

nowości

film
Nerve
Nerve
Emma Roberts ("Millerowie", "Sztuka dorastania") i Dave Franco ("Iluzja") w pulsującym nie...
Zwierzogród
Zwierzogród
Kinowy hit studia Walt Disney Animation! "Zwierzogród" to jedyne miasto z...
książka
Kosmiczne święta
Kosmiczne święta
Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Ru...
Do zobaczenia nigdy
Do zobaczenia nigdy
Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.Zasada numer 1: nie traktuj jej inacz...
muzyka
#1
#1
"#1" - debiutancka płyta Moniki Lewczuk znanej z takich hitów jak nostalg...
25
25
Długo oczekiwany, trzeci album Adele "25". Będzie to pierwsze wydawnictwo prezentujące no...
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT