Gry A-Z

OPIS PRODUKTU

19.10.2020, 00:59
  • Producent Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Marka Nasza Księgarnia
  • Seria Pucio
  • Wiek 2+
  • Przedział wiekowy 2 lata , 3-4 lata
  • Liczba graczy 1
  • Wiek gracza 2+ lat
  • Płeć chłopiec / dziewczynka

OCENA

Pucio. Gdzie to położyć?

Pucio. Gdzie to położyć?

Kolejna zabawka z Puciem to sprzyjające rozwojowi myślenia i mowy malucha spotkanie z ulubioną postacią!
 
W pudełku znajduje się 6 plansz z różnymi pomieszczeniami w mieszkaniu należącym do rodziny naszego bohatera. Do każdego z nich dopasowano po 6 żetonów z przedmiotami charakterystycznymi dla tych pomieszczeń.

RECENZJA

Książeczki o Puciu znacie już na pamięć? A może dopiero poznajecie chłopca i jego rodzinkę? Niezależnie od tego, który przypadek Was dotyczy, gry z tej serii opracowanej przez logopedę Martę Galewską-Kustra oraz ilustratorkę Joannę Kłos od Wydawnictwa Nasza Księgarnia z pewnością przypadną Wam do gustu. "Pucio. Gdzie to położyć?" składa się z sześciu planszy przedstawiających pomieszczenia znane nam z książek: salon, kuchnia, łazienka, pokój dzieci, pokój rodziców i przedpokój. Do tego pięć stojących postaci: Pucio, jego starsza siostra Misia, młodszy brat Bobo, pies i kot. I trzydzieści sześć przedmiotów, które można dopasowywać do pomieszczeń, jak na przykład zegar, wazon, poduszka, szczotka czy klucze. Elementy mają minimum 3 centymetry, są wykonane z grubego kartonu, na pewno szybko nie ulegną zniszczeniu. Wszystko jest starannie wykonane. Jedyne zastrzeżenie jakie mam, to szerokość pudełka. Po złożeniu postaci, nie da się ich włożyć do niego bez rozkładania. 

 
Gra zawiera też instrukcję, ale przyznam, że dopiero niedawno ją przeczytałam. Pozwoliłam najpierw Oldze (niecałe 2 lata) pójść na żywioł i bawić się według własnego uznania. "Pucio. Gdzie to położyć?" ma na celu naukę stosowania przyimków i opisywania położenia przedmiotów względem siebie oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną. Można podpowiadać dziecku, gdzie co ułożyć, ucząc je używania "na", "w" czy "obok". Układać tak, jak sugerowane jest w instrukcji. Albo pozwolić na rozkładanie przedmiotów według własnej fantazji. Wtedy możecie się zdziwić, jak bardzo kreatywne może być Wasze dziecko. I o ile u nas zawsze "dziadzia" trafi na miejsce obok babci, tak piłka może znaleźć się w łazience (ale ręka w górę, kto rzeczywiście nie potknął się o piłki porozrzucane w najdziwniejszych miejscach), a kapcie na stole.Można też przy okazji uczyć dziecko nazw przedmiotów codziennego użytku i rzeczy, które można znaleźć w domu. Starsze dzieci mogą także odgrywać scenki wykorzystując ulubione postacie i akcesoria."Pucio. Gdzie to położyć?" to gra edukacyjna przeznaczona dla dzieci od dwóch lat, ale spokojnie zajmą się nią także nieco młodsze dzieci, zwłaszcza te, które już zdążyły polubić Pucia. Jako, że podoba mi się estetyka całej serii, z pewnością będę sięgać po kolejne propozycje. Tym bardziej, że lubię taki sposób spędzania z córką czasu - zabawa połączona z nauką dopasowaną do jej możliwości.
 
Jagoda Miśkiewicz-Kura

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT