Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

19.10.2020, 00:58
  • Autor Borando Silvia
  • Tłumaczenie Wajs Joanna
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Język wydania polski
  • Język oryginału włoski
  • Liczba stron 28
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2020-02-26

OCENA

Ta książka jest kotem

Ta książka jest kotem

Ta książka jest kotem! Możesz ją głaskać, drapać pod brodą i za uszami, a nawet nadać jej imię. Zadowolony kot od razu ci się odwdzięczy - po odwróceniu strony zobaczysz, jak przyjął twoje słowa i pieszczoty.
 
Urocza i pełna ciepła książeczka Silvii Borando to świetne ćwiczenie dla dziecka rozwijające zdolności manualne, a także zachęcające do angażowania podczas zabawy różnych zmysłów. Autorka - co równie istotne - uczy najmłodsze dzieci kociej mowy ciała, empatii wobec potrzeb zwierząt i umiejętności przewidywania ich zachowań.

RECENZJA

"Ta książka jest kotem" to kolejna, po "Guzikowej książce", interaktywna książka wydana ostatnio przez Naszą Księgarnię, którą miałyśmy okazję z moją córką (niecałe 2 lata) przeczytać i rozpracować. Silvia Borando, autorka i ilustratorka, proponuje nam interaktywną zabawę podczas czytania.
 
Książka pokazuje kota, któremu możemy nadać imię (u nas "Ajusz", z Olgowego "Janusz", jak jeden z naszych kotów), a potem postępować zgodnie z instrukcjami. Pogłaskać go, żeby się obudził, ochronić dłonią przed deszczem, zdmuchnąć pchły, czy klasnąć, by odstraszyć ptaszka. Po każdym geście musimy obrócić stronę, by zobaczyć, jaki skutek wywołaliśmy.
 
 
Olga po kilku razach nauczyła się, przy których stronach wykonywać które gesty, miała oczywiście swoje ulubione - z biednym ptaszkiem albo z deszczem. Teraz czasem "czyta" ją sama. Ale to nie zmienia faktu, że lubi, kiedy ja jej czytam. A przy okazji trenujemy pokazywanie części ciała: głaskamy po grzbiecie, drapiemy pod brodą czy naciskamy policzki kota. I jeszcze raz od nowa. Ta krótka historia uczy dzieci empatii i postrzegania skutków swojego postępowania w stosunku do zwierząt, pokazuje też typowe kocie zachowania.
 
Zaokrąglone brzegi i twarde kartonowe strony sprawiają, że książka nada się nawet do zabawy dla rocznych dzieci. Narysowany prostą kreską duży kot sprawia przyjemne nawet dla dorosłego oka wrażenie. W krótkich tekstach opisujących sytuację na obrazku pojawiają się słowa, których na co dzień dziecko pewnie nie słyszy, jak "mordka" czy "obżarciuch", także przy okazji poszerzamy słownik. 
 
 
Jeśli znudziły Wam się już tradycyjne książki lub szukacie czegoś, co sprawi, że Wasze dziecko zainteresuje się czytaniem, myślę, że to dobra propozycja. "Ta książka jest kotem" pokazuje, że przy książce także można się bawić. Ale jeśli zdecydowanie wolicie psy, to sięgnijcie po "Ta książka jest psem" - podejrzewam, że zafunduje Wam podobnie dobrą zabawę.
 
Jagoda Miśkiewicz-Kura

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT