Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

23.09.2012, 21:24
  • Autor Garcia Kami, Stohl Margaret
  • Wydawca Wydawnictwo Łyński Kamień
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2011-05-04
  • Język wydania polski
  • Język oryginału angielski
  • Ilość stron 496
  • Tłumaczenie Polkowski Jakub
  • Rok wydania 2011
  • Forma książka

LINKI

KUPUJ

OCENA

Istoty Ciemności

Istoty Ciemności

Kolejna część Kronik Obdarzonych zgłębia ukryte oblicze fikcyjnego południowego miasteczka. Jest to historia Leny Duchaness, magicznej Obdarzonej, dziewczyny, na której ciąży rodzinna klątwa, i Ethana Wate'a, młodego chłopaka, który pragnie za wszelką cenę wyrwać się z prowincjonalnego, monotonnego życia.

Ethan jest zupełnie zwyczajnym nastolatkiem, ale skrywa pewną tajemnicę - od wielu miesięcy śni o dziewczynie, którą później spotyka na szkolnym korytarzu. Tą dziewczyną jest Lena - osoba, która swoim pojawieniem się zmienia życie Ethana i wielu mieszkańców Gatlin.

Ethana i Lenę łączy umiejętność porozumiewania się bez użycia słów, a wkrótce potem między nimi rodzi się zupełnie wyjątkowe uczucie. Szybko jednak okazuje się, że ich życie nie będzie łatwe - klątwa, która prześladuje rodzinę Leny od pokoleń, dosięgnie także ją w dniu szesnastych urodzin.

Z pomocą rodziny i przyjaciół Ethanowi i Lenie uda się powstrzymać działanie klątwy przez kolejny rok - do siedemnastych urodzin dziewczyny. Jednak Lena zapłaci za to wysoką cenę - jej wuj, Macon, umrze w czasie walki.

W tym miejscu zaczyna się akcja kolejnej części Kronik Obdarzonych noszącej tytuł "Istoty ciemności".

Ethan kocha Lenę niezmiennie, jednak strata, którą poniosła dziewczyna, oddala ich od siebie. Chłopak zaczyna miewać wizje, którymi nie może się już podzielić z ukochaną. A obok niej pojawia się tajemniczy nieznajomy, który coraz mocniej ingeruje w życie nastolatków. Siły ciemności nie dają za wygraną, próbując pochłonąć Lenę na zawsze. Tylko Ethan może ją ocalić.

Książka Istoty Ciemności zawiera jeszcze więcej elementów magicznych i nadprzyrodzonych, niż poprzednia część Kronik Obdarzonych. Jest to dynamiczna lektura, z delikatnym elementem południowego wdzięku, który stanowi wielki atut tej powieści. Czytelnicy mogą oczekiwać książki, od której nie będą mogli się oderwać.

RECENZJA

Niestety "Istoty Ciemności" znów napisane zostały według schematu: nudny początek, akcja rozwija się dopiero w połowie książki. Tym razem wstęp wypełnia smutek Ethana, którego załamuje oddalanie się od niego Leny. Tym zachowaniem bardzo przypomina Bellę z "Księżyca w Nowiu". Do tego jeszcze Lena, która jest bardzo nieprzyjemna i ma wahania nastrojów co naprawdę ciężko wytrzymać.

Na szczęście autorki powtórzyły również pozytywne cechy "Pięknych Istot". W momencie, kiedy akcja się rozwija, dzieje się tak dużo, że wprost nie można się oderwać od lektury. Całość byłaby bardzo przygnębiająca, zwłaszcza że bardzo doskwiera brak Macona, gdyby nie to, że znów wkraczają siostry, tym razem z pomocą Linka rozładowujące napięcia i ponurą atmosferę.

Historia zawarta w "Istotach Ciemności" pełna jest zaskakujących wydarzeń, nic nie jest tutaj tym, czym wydaje się być. I choć autorki - Garcia i Stohl bez wątpienia nie potrafią pisać wstępów, to znów udało im się wykreować kolejnych niesamowitych bohaterów, którzy wciąż rozwijają skrzydła swej tajemniczości i na pewno nie raz uda im się nas zaskoczyć.

Książka pełna niesamowitych zdarzeń. Zdecydowanie powinna się spodobać fanom takich powieści jak "Szeptem", "Miasto Kości" czy serii "Dom Nocy". Zapraszam do wejścia w świat podziemnych bibliotek, bezkresnych tuneli i dwojga zakochanych nastolatków, którym przyjdzie podjąć wiele trudnych decyzji.
Zuzanna Golan

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT