Film A-Z

OPIS PRODUKTU

10.10.2012, 12:48
  • Reżyseria Ben Stassen, Vincent Kesteloot
  • Gatunek animacja / przygodowy
  • Produkcja Belgia
  • Czas trwania 92 min
  • Rok produckcji 2012

OCENA

Żółwik Sammy 2

Żółwik Sammy 2

Nieustraszony zdobywca mórz i oceanów, najwytrwalszy podróżnik świata i ulubieniec wielomilionowej europejskiej widowni powraca na ekrany kin w animacji, która pomysłowością akcji i nowoczesnością efektów trójwymiarowych dorównuje takim hollywoodzkim klasykom jak "Rybki z ferajny" i "Gdzie jest Nemo?". 

Tym razem dzielny Sammy wpada w sidła kłusowników i trafia do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej bawi swoją opancerzoną osobą bogatych turystów z różnych zakątków globu. Jednak żółw to istota wolna z natury i Sammy nie byłby sobą, gdyby nie zaczął szykować planu wielkiej ucieczki. Wspierają go przyjaciele - waleczny żółw Ray, nieustraszona rybka Szpecio, zakręcony homar Lolek oraz sentymentalny rekin-młot Albert.

Plany Sammy'ego i jego paczki nie podobają się samozwańczemu ojcu chrzestnemu oceanarium - konikowi morskiemu o małej posturze i wielkim ego, zwanemu Bonzo (Artur Żmijewski). Podmorski gangster i jego pomocnicy zrobią wszystko, żeby przeszkodzić żółwiowi i zatrzymać cały narybek oceanarium przy sobie. Ale, jak na łebski owoc morza przystało, Sammy nie da się zrobić w? konika morskiego. Bo nie sposób przeszkodzić żółwiowi, który chce być wolny.

Sammy ponownie przybije żółwika przygodzie za sprawą twórców największych animowanych przebojów w historii Starego Kontynentu: "Wyprawy na Księżyc 3D" oraz "Żółwik Sammy: w 50 lat dookoła świata". W wersji oryginalnej bohaterom głosów użyczyły takie sławy, jak Melanie Griffith - nominowana do Oscara za kreację w "Pracującej dziewczynie" oraz Billy Unger - znany ze "Skarbu narodów: Księgi tajemnic". W polskiej wersji językowej usłyszymy między innymi Artura Żmijewskiego, Cezarego Żaka, Joannę Kulig, Cezarego Morawskiego i Jarosława Boberka.

OPIS POSTACI:

ELLA - Pełna wdzięku i życzliwości dla żółwiej braci, energiczna podopieczna Sammy'ego, rówieśniczka Ricky'ego. Gdy wpadnie w sieci kłusowników, musi sprostać całemu morzu kłopotów. Mimo swojej dziecinnej nieporadności, nieraz nadstawi skorupy, broniąc ukochanego krewnego. Razem z Rickym dobitnie dowiodą, że mały może więcej, podrzucając Sammy'emu genialny w swojej prostocie plan ucieczki z podmorskiego akwarium.

RICKY - Lepszy cwaniak w oceanicznym zwierzyńcu, małoletni podopieczny Raya. W towarzystwie ukochanej Elli popłynie ile sił w płetwach, by uwolnić Raya oraz Sammy?ego z rąk kłusowników. 

RAY - Gdy ten notoryczny śpioch nie wygrzewa się na malowniczych plażach tropików, wyciąga swego najlepszego kumpla, Sammy'ego, z kolejnych tarapatów. Zapalony koneser świeżych meduz, który przygód szukać nie musi, bo same go znajdują. Drżyjcie, morskie paskudy! Kiedy jego przyjaciele są w niebezpieczeństwie, budzi się w nim prawdziwy żółw ninja.

SAMMY - Urodził się jako najmniejszy i najsłabszy żółwik w miocie, ale pół wieku zawrotnych przygód uczyniło z niego prawdziwego pirata mórz i oceanów. Pojmany przez kłusowników i wystawiony na widok majętnych turystów w Dubaju, musi zmierzyć się z największym wyzwaniem od czasu wyklucia! Czy wyjdzie obronną płetwą z najnowszej awantury? 

MARGARET - Ośmiornica do rany przyłóż. Łagodna, czuła i opiekuńcza matka Annabel, nigdy nie podnosi głosu, nawet gdy jej córka wypływa daleko od zasięgu jej ruchliwych macek. Swoim ciepłem i troską otoczy także zagubionych w wielkich wodach oceanu Ricky'ego i Ellę, wspierając ich w misji ratunkowej "Wolny żółw".

ANNABEL - Rozkoszna ośmiorniczka jest powodem wielu trosk swojej mamy Margaret. Kompletnie nie przejmuje się niebezpieczeństwami, jakie skrywa głębia oceanu. Odkąd poznała Ricky'ego i Ellę, ma w głowie tylko jedną myśl: jak im dopomóc, a przy tym zabawić się na całego. W razie zagrożenia ze strony morskiego potwora, ratuje się sprytnym i kłopotliwym dla napastnika strzałem z osobistego kałamarza.

FUKS - Wszędobylska i gadatliwa rybka błazenek, której dowcipy są pociechą dla więźniów oceanarium. Uwielbia zespół The Dorsz i nieustannie dzieli się tym uwielbieniem z wszystkimi pensjonariuszami podmorskiego akwarium. 

BONZO, PHILLIPPE I MARCO - Podwodna mafia, która trzęsie całym akwarium. Bonzo to - głównie we własnym mniemaniu - najważniejsza persona oceanicznej głębi. Konik morski o mizernych gabarytach i ego rozmiarów wieloryba. Dzięki pomocy Phillipe'a i Marco, potężnych i zaciągających z francuska węgorzy elektrycznych, Bonzo dyryguje całym akwarium. Zrobi w konika morskiego każdego, aby tylko utrzymać więzienne status quo.

LOLEK - Ekscentryczny homar o wielu osobowościach i wojskowych manierach. Nie wie co to strach (co złośliwsi mieszkańcy akwarium powiadają, że w ogóle nic nie wie). Zawsze pierwszy do straceńczych misji i szalonych eskapad. W jednym jest zawsze niezawodny. Każde z przezabawnych alter ego, kłębiących się pod jego czerwonym pancerzem, staje na wysokości zadania, ratując z opresji kolegów z oceanicznego pudła.

SZPECIO - Jedyny w swoim rodzaju stwór rybopodobny o wyłupiastych oczach i brzydocie tak intensywnej, że przy nim nawet Shrek czułby się Bradem Pittem. Jego brak urody jest tak spektakularny, że strasząc zwiedzających, jako jedyny znalazł sposób na ucieczkę z akwarium. Mistrz udawania śniętej ryby, z brawurą, której nie powstydziłby się japoński kamikadze.

FILM

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT