Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

24.01.2013, 00:58
 • Autor Nielsen Jennifer
 • Wydawca Egmont Polska Sp. z o.o.
 • Numer wydania I
 • Data premiery 2013-01-23
 • Seria Literacki Egmont, Tom 1
 • Stron 392
 • Format 140x207
 • Oprawa miękka ze skrzydełkami
 • ISBN 978-83-237-5263-9
 • Język wydania polski
 • Język oryginału angielski
 • Tłumaczenie Ochab Janusz

OCENA

Fałszywy książę

Fałszywy książę

Fałszywy książę Jennifer A. Nielsen - pierwsza część Trylogii władzy ukazała się już nakładem Literackiego Egmontu. Czterej chłopcy. Jeden zdradziecki plan. Całe królestwo do zdobycia. Prawdziwa historia zwyczajnego dziecka pchniętego w niezwyczajne okoliczności, a osadzona w mitycznej krainie.

Międzynarodowy bestseller roku 2012! Na listach opublikowanych m.in. przez Amazon.pl i "Publishers Weekly". Prawa filmowe kupiła wytwórnia Paramount, scenariusz napisze Bryan Cogman, scenarzysta ?Gry o tron?. 

W pewnej dalekiej krainie zanosi się na wojnę domową. Aby zjednoczyć podzielone królestwo, arystokrata Conner postanawia osadzić na tronie mistyfikatora, udającego zaginionego przed laty księcia. Zmusza do zabiegania o tę rolę czterech chłopców - do niedawna mieszkańców sierocińca. Jeden z nich, sprytny czternastoletni Sage, nie wierzy w uczciwe intencje Connera, ale dobrze wie, że zostanie fałszywym księciem to jego jedyna szansa na przeżycie. Konkurenci również się nie poddają. Okazuje się jednak, że Sage zdobywa innych sprzymierzeńców? Kolejne dni rywalizacji odsłaniają coraz to nowe oszustwa i tajemnice, aż w końcu na jaw wychodzi prawda, która okaże się bardziej niebezpieczna niż wszystkie kłamstwa razem wzięte. Kto wykaże się męstwem i wygra, a komu pisana jest porażka?

Fałszywy książę to opowieść o odwadze i odpowiedzialności, strachu i zdradzie.

Patronat medialny nad książką objął starszy brat Papierowego Psa - portal very bardzo kulturalny duże ka.

Fragment:
W komnacie zapadła głucha cisza. To było gorsze od moich najgorszych przypuszczeń dotyczących zamiarów Connera. Nie miałem pojęcia, co zrobić w tej sytuacji. Jego plan był czystym szaleństwem, z pewnością był też zdradą, choćby Conner najusilniej
temu zaprzeczał. Żaden zdrowy na umyśle człowiek nie mógł wierzyć, że uda mu się w ciągu dwóch tygodni przemienić sierotę w księcia. I tylko szaleniec mógł sądzić, że ta sierota zdoła przekonać cały dwór, iż jest zaginionym przed laty królewskim synem.

Jennifer A. Nielsen zbiera stare książki, uwielbia teatr i uważa, że spokojne popołudnie w górach to chwila bliska doskonałości. 
Inspiracją dla tej opowieści była muzyka Eddiego Veddera i jedna z jego najlepszych piosenek Guaranteed. Z wersu Znałem wszystkie reguły, ale reguły nie znały mnie narodził się Sage. Sage ma swój własny charakter, choć Jennifer zapożyczyła dwie spośród jego cech od dwóch uczniów, z którymi niegdyś prowadziła w szkole średniej klub dyskusyjny. Jeden z nich był powszechnie lubiany, błyskotliwy i zawsze skory do żartów. Potrafił ukraść człowiekowi zegarek tak sprytnie, że ten nawet się nie zorientował, a potem za zdziwieniem i zakłopotaniem odbierał go z powrotem od rozbawionego winowajcy. Drugi ze wspomnianych uczniów miał wiele różnorakich talentów, potrafił między innymi przewracać palcami monetę po kostkach dłoni. Gdyby tylko zechciał, byłby doskonałym kieszonkowcem. W końcu jednak został prawnikiem. 
Jennifer mieszka na północy stanu Utah ze swoim mężem, trójką dzieci i wiecznie ubłoconym psem.

FILM

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT