Płyty A-Z

OPIS PRODUKTU

29.01.2013, 00:13
  • Wykonawca Bieber Justin
  • Dystrybutor Universal Music Polska
  • Data premiery 2013-01-29
  • Nośnik CD
  • Ilość nośników 1
  • Data nagrania 2013

OCENA

Believe Acoustic

Believe Acoustic

Akustyczna płyta największej nastoletniej gwiazdy pop! Płyta zawiera przeboje z ostatniego albumu Justina Biebera "Believe" w wersji akustycznej, a także 3 nowe, niepublikowane wcześniej utwory. ?Believe Acoustic? będzie zawierało 7 akustycznych studyjnych utworów, 1 utwór live oraz 3 zupełnie premierowe nagrania.

Tracklista:
1. Boyfriend
2. As Long As You Love Me
3. Beauty And A Beat
4. Take You
5. Be Alright
6. All Around The World
7. She Don?t Like The Lights
8. Fall (Special live studio version)
9. Yellow Raincoat
10. I Would
11. Nothing Like Us

RECENZJA

Justin Bieber - to nazwisko mówi tak wiele, że nie potrzeba więcej wyjaśnień. Co płyta przybywa mu tyle samo fanów, co wrogów. Mimo, że ostatnimi czasy cały świat obserwuje jego metamorfozę z rozkapryszonego dzieciaka w prawdziwego wokalistę, nadal jego muzyka spotyka się z całkiem sporą grupą nieprzyjaciół. Nie patrząc jednak na ich działania, chłopak robi swoje, wydając coraz bardziej dojrzałe, a w gruncie rzeczy także i lepsze płyty. Ostatnia "Believe" zaowocowała wielkimi przebojami, jednak co ważniejsze - zmianą image'u Justina Biebera. "Believe Acoustic" tylko to potwierdza.

Można by rzec, że to jedynie dodatek do wydanego prawie rok wcześniej "Believe". Kto wtedy jeszcze wątpił, czy Bieber ma talent czy go jednak nie ma, ten powinien włączyć akustyczną wersję płyty, by spojrzeć na jego twórczość trochę pod innym kątem. Muzyk bez żadnych "ulepszaczy" czy "wspomagaczy", ze skąpą aranżacją radzi sobie równie dobrze jak w pełnym zestawieniu. To tylko potwierdza jego klasę. "Believe" to spore zaskoczenie - przede wszystkim pod względem stylistycznym. Bieber ma świetny, dojrzały wokal i wykorzytsuje go w 100%. Na "Believe Acoustic" daje z siebie jeszcze więcej, mając świadomość, że w takich aranżacjach każda niedoskonałość jest jeszcze bardziej widoczna. Przed premierą płyty pojawiły się też głosy, że niektóre kawałki z najnowszego albumu nie nadają się do ograniczenia ich jednym instrumentem. Tyczyło się to zwłaszcza wielkich przebojów - "As Long As You Love Me", "Boyfriend" i "Beauty And A Beat". Prawdą jest, że w tym wydaniu straciły trochę ze swego oryginału, ale Bieber poradził sobie bardzo dobrze, podkreślając ich emocjonalną warstwę.

Płyta zawiera także trzy, wcześniej niepublikowane utwory, a łącznie 11 kompozycji. 
"Believe Acoustic" to drastyczne zmiany poczynione w konstrukcji kompozycji z "Believe". Te zmiany można jedynie porównać z diametralną odmianą oblicza Bebiera. W obu przypadkach wyszło to na lepsze, choć akustyczne wersje brzmią bardziej jak przygrywki na towarzyskim spotkaniu. Uleciał taneczny duch "Beauty And A Beat" czy głębia "All Around The World". Przybyła gitara, która jest tu aż nadto eksponowana. 
Nie ma co narzekać - "Believe Acoustic" to dobra kontynuacja nowo obranej drogi Justina Biebera. Mam nadzieję, że świat zapomni o "Baby" na rzecz "Boyfriend"...
Marek Generowicz

FILM

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT