PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

16.05.2012, 00:37
 • Autor Droop Constanza, Lange Annette
 • Wydawca Wydawnictwo Mamika
 • Numer wydania I
 • Data premiery 2010-10-11
 • Język wydania polski
 • Język oryginału niemiecki
 • Ilość stron 40
 • Tłumaczenie Opracowanie zbiorowe
 • Rok wydania 2010

KUPUJ

OCENA

Listy od Feliksa
Pod koniec wakacji wydarzyło się coś strasznego. Na lotnisku zaginął pluszowy zając Zosi - Feliks. To prawdziwe nieszczęście, ponieważ Zosia i Feliks nigdy się nie rozstają. Gdy zaczynają się lekcje w szkole, do Zosi przychodzi list z Londynu - od Feliksa.

Jest to pierwszy list, który pluszowy zając wysyła ze swojej długiej podróży. Kolejne listy przychodzą z Paryża, Rzymu, Kairu, z safari w Kenii oraz z Nowego Jorku. Feliks ma dar obserwacji, pisze ciekawie i z poczuciem humoru. Opisuje mieszkańców i kraje, które odwiedzał. Jego listy znajdują się w sześciu prawdziwych kopertach ze znaczkami.
Urocza opowieść pluszowego zająca wprawi wszystkich milusińskich w zdumienie i stanie się źródłem niezapomnianych przeżyć. Prawdziwe listy i walizka ze wspomnieniami z podróży czynią tę podróż realną.


RECENZJA
Pamiętacie, drodzy rodzice, kiedy ostatni raz dostaliście od kogoś bliskiego list? Nie, nie pisanego naprędce sms-a pełnego graficznych zastępstw objawów uczuć, czy e-maila obciążonego śmieciem bezużytecznej reklamy. Takiego zwykłego, pisanego odręcznie z zawijasem podpisu na końcu, zapakowanego do zaklejanej na ślinę koperty, ze znaczkiem przybitym uderzeniem pięści. A kiedy Wy sami napisaliście jakiś list?

A teraz pytanie do dzieci - czy w ogóle wiecie co to jest list? Nie ten otrzymywany przez rodziców co miesiąc z kolejnym rachunkiem do opłacenia, lecz pisany własnoręcznie przez znaną Wam i być może kochaną osobę!

...!?

Niestety u mnie jest pododnie. Sztukę i przyjemność pisania listów zastąpiłem sms-ami i ograniczanymi do minimum e-mailami. A szkoda...
Powrót do czasów, gdy list nie był niczym nadzwyczajnym, lecz przyjemność jego otrzymywania i lektura należała do najwspanialszych doznań w spokojnej i małomedialnej rzeczywistości zapewniła mi książka "Listy od Feliksa" Annette Langen z ilustracjami Constanza Droopa.

Pewnego dnia na lotnisku zaginął pluszowy towarzysz Zosi - zając o imieniu Feliks. Dziewczynka jest zrozpaczona, bowiem nigdy nie rozstawała się ze swoim przyjacielem. Po jakimś czasie, kiedy wszystko wskazuje na to, że Zosia musi się pogodzić ze stratą, przychodzi do niej list z Londynu pisany przez... Feliksa!
Niedługo potem nadchodzi kolejny - z Paryża, Rzymu, Kairu, z safari w Kenii i na koniec z Nowego Jorku. Zając opisuje w nich mieszkańców i miejsce, które akurat odwiedza.
"Listy od Feliksa" to naprawdę urocza książeczka, odkrywająca przed dorosłymi i dziećmi radość podróżowania i dzielenia się tą radością z innymi. Historyjkę uwiarygadniają przyklejone w środku listy od zająca, pisane nierównymi kulfonami z graficznymi ozdobnikami, włożone do prawdziwych kopert ze znaczkiem. Że o zdjęciu zająca w berecie pod wieżą Eiffla nie wspomnę!
Ja się podczas lektury bawiłem wyśmienicie, z niecierpliwością wyczekując otwarcia kolejnego listu od Feliksa. I choć cudzych listów się nie czyta, to w tym wypadku czułem się w pełni usprawiedliwiony.
A teraz może sam do kogoś napiszę, tylko do kogo...
Polecam!

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook