PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

16.09.2014, 16:38
 • autor Cinda Williams Chima
 • tłumaczenie Dorota Dziewońska
 • tytuł oryginału The Gray Wolf Throne
 • wydawnictwo Galeria Książki
 • data wydania 4 kwietnia 2012
 • ISBN 9788362170401
 • liczba stron 672

KUPUJ

OCENA

Tron Szarych Wilków
Han Alister był przekonany, że utracił już wszystkich, których kochał. Gdy jednak odnajduje swoją przyjaciółkę Rebekę Morley bliską śmierci w Górach Duchów, wie, że zrobi wszystko, by ją uratować. Gotów jest podjąć każde wyzwanie, lecz nic nie jest w stanie przygotować go na to, co wkrótce odkryje: że piękna, tajemnicza dziewczyna, którą znał jako Rebekę, to w rzeczywistości Raisa ana?Marianna, następczyni tronu królestwa Fells. Han czuje się zraniony i zdradzony. Wie, że nie czeka go przyszłość z błękitnokrwistą Raisą, w dodatku obwinia rodzinę królewską o zamordowanie jego mamy i siostry. Jeżeli jednak Han ma się wywiązać z dawno zawartej umowy, musi zrobić, co w jego mocy, by Raisa została królową.
Tymczasem niektórzy nie cofną się przed niczym, by nie dopuścić do objęcia tronu przez Raisę. Po każdym kolejnym zamachu na jej życie dziewczyna zastanawia się, ilu jeszcze prób potrzebują jej wrogowie, by w końcu dopiąć swego. Serce podpowiada jej, że może obdarzyć zaufaniem eks-złodzieja, który okazał się czarownikiem. Księżniczka chce w to wierzyć ? przecież już nie raz ją uratował. Jednak w sytuacji, gdy niebezpieczeństwo czyha na nią z każdej strony, może polegać jedynie za własnym rozsądku i żelaznej woli przeżycia ? czy to wystarczy?


RECENZJA

?Tron Szarych Wilków?, czyli trzecia część serii ?Siedem królestw?, autorstwa, oczywiście, Cindy Williams Chimy.

Wydarzenia z trzeciej części rozpoczynają się dwa tygodnie po ?Wygnanej królowej?. Raisa została siłą uprowadzona z Oden?s Ford, gdzie czekało na nią stanowisko komendanta roku. Micah Bayar jednak postanowił inaczej i postanowił porwać swoją księżniczkę. Nadal zamierza się z nią ożenić, oczywiście wbrew jej woli. Ona zaś szczęśliwie ucieka, ale jej życie nadal jest zagrożona ? następczyni tronu Fells samotnie w górach!

Przyznam, że ?Tron Szarych Wilków? jest dotychczas najlepszą książką z serii, a jedną z najlepszych jakie w ogóle czytałem! Zdecydowanie nie przesadzam, jeśli niektórzy w tej chwili tak mogli pomyśleć. Wręcz przeciwnie, być  może za mało chwalę. Poniżej wypiszę dlaczego ten akurat tom tak mi się spodobał, skoro dwie pierwsze części ? chociaż powyżej przeciętnej ? to jednak nie uznałbym ich za najwspanialsze.

Myślę, że głównym powodem jest akcja. Naprawdę nie spodziewałem się takiego tempa, a tutaj już od pierwszych stron ono mknie i nie zwalnia ani na chwilę. Wydarzenia, co do których miałem całkowitą pewność, że odbędą się na końcu powieści, zdarzały się w środku!  Tak więc, na całkowicie zaskakujące zwroty akcji na pewno nie można narzekać. Co ciekawe, w poprzednich dwóch częściach tak nie było. Nie czułem się jak na najlepszym filmie sensacyjnym. A tutaj tempo wprost zapierało dech w piersiach i mnie nie pozwalało się oderwać ani na moment!

A bohaterowie! Czuję, że mają duszę! Że nie są papierowymi postaciami, ale żywym odwzorowaniem! Niesamowicie przypadli mi do gustu. Nie było żadnych zmian w stosunku do poprzednich części, ale cieszę się z tego! Uwielbiam ich wszystkich, może z wyjątkiem lorda Bayara, ale cóż się dziwić, skoro został przedstawiony jako szwarccharakter. Mimo wszystko, podobało mi się jak autorka manipulowała moimi wyobrażeniami o tych ?mniej złych? postaciach. Raz ich uwielbiałem, a za innym razem nienawidziłem. To wszystko tylko udowadnia geniusz Cindy Williams Chimy.

No i ostatni akcent ? tak zwany kac książkowy. Z pojęciem zetknąłem się kiedyś w Internecie, ale doskonale odwzorowuje moje uczucia, kiedy skończę jedną z ? jak je nazywam ? Wielkich Książek. Niesamowita pustka, a tym przypadku łagodzona przez myśl, że przecież jeszcze się z nimi spotkam, jeszcze mam jedną część. Na całe szczęście.

Nie mogę nie wspomnieć o okładce, o której pisałem już w recenzji poprzednich części. Tym razem dominuje czerwień, wspaniały kolor. Znów berło, ale tym razem widzimy w nich wilki. Znając już okładkę czwartego tomu śmiało mogę powiedzieć, że to właśnie ?Tron Szarych Wilków? ma najlepszą z serii oprawę!

Podsumowując, powieść skończyłem żądny dalszych wydarzeń i pełen entuzjazmu. Mam nadzieję, że ?Karmazynowa korona? okaże się równie dobra jak trzeci tom, a może i nawet lepsza. Z niecierpliwością czekam, aby spotkać się z bohaterami i znów wejść w świat Siedmiu Królestw.

Michał Rejmer

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook