PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

8.02.2015, 10:35
 • Autor Andrea Frediani
 • wydawnictwo OLÉ
 • data wydania 27 sierpnia 2014
 • ISBN 9788328007789
 • liczba stron 448

KUPUJ

OCENA

Niezwyciężony
Wkrótce po morderstwie Juliusza Cezara wybucha zacięta i krwawa walka o władzę absolutną. Prawowity spadkobierca - młodziutki Oktawian - aby pomścić ojca, musi się zmierzyć z doświadczonymi rzymskimi politykami: Markiem Antoniuszem, Cyceronem, Lepidusem, Brutusem i Kasjuszem. Oktawian wraz z kilkoma śmiałkami tworzy sektę. Przedmiotem jej kultu staje się zemsta, a celem - ukaranie, kolejno, jednego za drugim, wszystkich, którzy splamili się krwią Cezara.


RECENZJA

"Niezwyciężony" Andrea Fredrianiego traktuje o tematyce bardzo popularnej wśród pisarzy. Czy znajduje się w niej coś odkrywczego? Przekonajcie się.

Rzym po zabójstwie jedynego dożywotniego dyktatora, Juliusza Cezara, pogrąża się w chaosie. Organy władzy państwowej są zdezorientowane i niezdolne do przejęcia rządów, gdyż od dłuższego czasu działały tylko w teorii. Każdy chce zagarnąć dla siebie jak najwięcej i zyskać jak największą władzę. Testamentem zmarłego niewielu szczególnie się przejmuje, a stronnictw stających do walki nie brakuje.

Jak już pisałem wcześniej, powieści o tematyce starożytnego Rzymu jest bez liku, a o zabójstwie Juliusza Cezara i jego czasach jeszcze więcej! Bardzo trudno napisać coś mądrego i oryginalnego. Niestety, to nie udało się Andrei Fredrianiemu. Można by pomyśleć, że Włosi są zmęczeni ciągłym wałkowaniem tego samego tematu, dlatego nie mogę uwierzyć, że ten tytuł sprzedał się w tak olbrzymim nakładzie, czyli ośmiuset tysięcznym, jak informuje okładka. Poniżej dowiecie się dlaczego powątpiewam w tak olbrzymią popularność.

Główną wadą jest tempo akcji. Oczekiwać by można, że taka, pasjonująca bądź co bądź, tematyka wywoływać będzie gęsią skórkę u czytelnika. Jednak tak nie było. Czytałem bez zapartego tchu, bez jakiejkolwiek fascynacji książką.

Jednak nie znaczy to, iż powieść jest bez zalet. Wręcz przeciwnie. Jedną z nich są bez wątpienia bohaterowie. Są realistyczni i czasami nawet dostarczają zabawnych momentów! Nie są papierowi, mają uczucia, a to bardzo dobrze. Przyciągali uwagę, nawet jeśli znaleźli się w niesprzyjającej im sytuacji. Zaznaczyć muszę, że nie mówię tu o fabule książki, a o, miernych, według mnie, umiejętnościach pisarza. Lekki paradoks, bo w końcu postacie wykreowani są bardzo dobrze, prawda? Ale oni nie mogą pociągnąć całej książki.

Nie można też odmówić autorowi badań i czasu na nie poświęconemu. Z punktu historycznego wszystko się zgadza i tylko niewielka ilość jest fabularyzowana przez pisarza, ale głównie są to momenty, tematy, które są białą kartą w historii, co zdecydowanie można wybaczyć.

Podsumowując, powieść jest ciężka do przełknięcia. Bardzo trudno tu o coś nowego i tego nie otrzymaliśmy. Jeśli macie ją na liście książek do przeczytania, moim zdaniem można ją z niej skreślić bez większego żalu. Nie polecam jej nikomu, kto nie jest pasjonatem historii i powieści o tej tematyce. Może wy nie będziecie się nudzić przy tej pozycji.

Michał Rejmer

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook