Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

5.02.2016, 15:23
  • Autor Nela mała reporterka
  • Wydawca Burda NG Polska
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2014-03-19
  • Język wydania polski
  • Język oryginału polski
  • Forma książka
  • Liczba stron 170

LINKI

KUPUJ

OCENA

10 niesamowitych przygód Neli

10 niesamowitych przygód Neli

Cześć, nazywam się Nela i mam osiem lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. W Azji - Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny. W Ameryce Południowej - Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

RECENZJA

Wiecie jaki jest największy problem z książkami podróżniczymi? Nie? No to Wam powiem (trzymajcie kapelusze, bo będzie ostro!) - większość z nich, a nawet większa większość pisana jest przez dorosłych i dla dorosłych. Dorosły jadący w podróż, zagląda do takiej książki, lub innego przewodnika, i nadymając usta oraz marszcząc czoło (wydaje mu się wtedy, że jest mądrzejszy - ha, ha ha...) mówi:
- Tak, ta Mona Lisa namalowana przez Leonarda da Vinci na początku XVI wieku (zawsze musi wymienić kogoś z nazwiska i jakąś datę - choć nie zawsze zgodną z prawdą - bo wtedy jest mądrzejszy jeszcze bardziej - ha, ha, ha... x2), to istne dzieło sztuki! Jakie kolory, jaki światłocień! Będąc w Luwrze muszę ją zobaczyć.
Dla dorosłego oglądanie dzieł sztuki, zachwycanie się nimi i nadymanie ust, połączone z marszczeniem czoła jest sensem podróży. A przecież o wiele fajniejsze byłoby dorysowanie takiej Monie Lizie wąsów i okularów! Tak, wiem, że nie wolno, ale przyznacie, że widok Giocondy z zarostem, okularami, a może i z czerwonym nosem, byłoby widokiem o wiele śmieszniejszym.
Albo taki łuk triumfalny w Paryżu. Dorosły stanie pod nim i zaraz zacznie cmokać, że Napoleon, że 51 metrów wysokości, choć każde dziecko wie, że z łuków to się strzela, a nie cmoka pod nimi! Bo to po prostu nieapetyczne!

Taki jest niestety problem wycieczek z dorosłymi. Widzą i podziwiają co innego niż dzieci.

Tego problemu nie ma w przypadku książek Neli małej Reporterki.

Nela ma obecnie 10 lat, kiedy miała pięć lat zaczęła podróżować po świecie i nagrywać filmy, kiedy miala osiem lat wydała książkę "10 niesamowitych przygód Neli", w której zabiera nas do Tajlandii, Zanzibaru, Boliwii, Indonezji i kilku niezwykle egzotycznych miejsc. I we wszystkich tych miejscach znajduje takie atrakcje, które zainteresują zarówno dorosłego jak i, a może przede wszystkim, dzieci. Przejedziemy się więc z Nią na słoniu, poznamy stado tygrysiątek, wejdziemy na wulkan, rozsmakujemy się w kuchni Tajskiej, a także dowiemy jak podczas wyprawy przez dżunglę zabezpieczyć się przed... pijawkami! To oczywiście nie wszystkie atrakcje jakie serwuje nam mała Reporterka, ale o nich musicie przeczytać sami! A zapewniam, że warto, bo zanim wybierzecie się na wędrówkę do tych egzotycznych krajów, warto zapoznać się z radami tej niezwykle doświadczonej globtroterki (to inaczej osoba dużo podróżująca). Wiedzieć będziecie nie tylko jak przeżyć w najbardziej dzikich zakątkach świata, poznacie gro ciekawostek z nimi związanych, ale i co należy spakować do plecaka na taką wyprawę.

Sama książka wydana jest tak piękne, że żeby westchnąć z podziwu, a potem o tym napisać, musiałem nabrać w płuca trzy razy więcej powietrza niż zwykle. Sztywna okładka sprawi, że bez narażenia jej na zepsucie, będziecie mogli sięgać po nią wielokrotnie. A środek? A w środku jest wesoło, kolorowo i baaaaardzo ciekawie! Oprócz wspaniałych zdjęć jest mnóstwo infografik (czyli obrazków informacyjnych) i map. 

Książkę wydano na licencji National Geographic, a to gwarantuje naprawdę niesamowitą jakość (w razie czego spytajcie dorosłych, a jeśli któryś z nich nie potwierdzi to... Mugol!)

Grzegorz Raczek

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT