Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

16.03.2016, 15:17
  • Autor Elle Kennedy
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka
  • Rok wydania 2016-02-29
  • Oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Liczba stron 460
  • ISBN 978-83-7785-859-2

OCENA

Układ

Układ

Ona ma właśnie pójść na pewien układ z niegrzecznym studentem...

Hannah Wells w końcu znalazła chłopaka, który rozbudził jej namiętność. Wydaje się, że jest pewna siebie w każdym aspekcie życia, ale jeśli chodzi o seks i uwodzenie okazuje się, że ciągnie za sobą dotkliwy bagaż doświadczeń. Żeby zwrócić uwagę swojego wybranka, będzie musiała zainteresować go sobą. Chcąc osiągnąć swój cel, gotowa jest pójść na pewien układ i w zamian za udzielenie korepetycji nieznośnemu, wkurzającemu i zadufanemu w sobie kapitanowi drużyny hokejowej, idzie na fałszywa randkę...

On dla kariery sportowej przyjmuje niemoralną propozycję...

Garrett Graham od zawsze marzył o zawodowej karierze w hokeju, ale gdy średnia jego ocen na studiach gwałtownie spada, grozi mu katastrofa. Decyduje się pomóc pewnej brunetce, która chce  wzbudzić zazdrość w innym chłopaku. Ona z kolei pomoże Garrettowi w nauce. Ale jeden  nieoczekiwany pocałunek rozpala żar dwojga ciał i hokeista szybko uświadamia sobie, że udawanie nie wchodzi w grę. Musi teraz przekonać Hannah, że mężczyzna o którym marzy, wygląda dokładnie tak jak on...

RECENZJA

- Hej, no, nie płacz - prosi. - Twoje łzy łamią mi serce. [s. 251]


Co robić gdy obiekt twoich westchnień w ogóle cię nie zauważa, a ktoś kogo uwaga nie jest ci absolutnie potrzebna do szczęścia nie daje ci spokoju? Jak pozbyć się natręta uważającego, że tylko ty możesz go uratować?


Nieśmiała Hannah wodzi zauroczonym wzrokiem za pewnym futbolistą, jest to na tyle silne, że nawet dowiedziała się o nim wszystkiego czego mogła, bez rozmowy z nim samym. Boi się jednak do niego zagadać, by nie zostać odrzuconą i ma nadzieje, że to on zrobi pierwszy krok. Tylko czy to się kiedyś stanie skoro jej nie zauważa?

Garret jest hokeistą, marzy by być nim zawodowo, to jego pasja i dla niej zrobi wszystko. Dlatego gdy przez jeden test jego średnia gwałtownie spada, co zagraża jego pozycji w drużynie, wie, że jedynie korepetycje są wstanie go uratować. Pech chciał, że pomóc mu może tylko Hannah, która jednak odmawia. Nie działa na nią jego urok ani upór, ale kiedy ten proponuje jej pewien układ zgadza się mu pomóc. Co z tego wyniknie?


Dzięki zaprzyjaźnionym blogerkom o Układzie wiedziałam na długo przed premierą i musicie wiedzieć, że nasłuchałam się o nim tyle zachwytów (i wiele więcej), że po prostu musiałam ją przeczytać. Zwłaszcza, że to gatunek, który uwielbiam, a i blurb zapowiadał coś bardzo, bardzo dobrego. Jak się temu oprzeć?


Wiem co sobie myślicie. Kolejne New Adlut, kolejni bohaterowie z przeszłością, którzy starają się od niej odciąć, kolejny romans. I serio, rozumiem to, bo pewnych schematów nie da się uniknąć, ale uwierzcie - Elle Kennedy napisała powieść, która jest perełką pośród innych tego typu. Układ to niesamowita mieszanka ogromnego poczucia humoru, ciętych ripost, dogryzania sobie, dramatycznych przeżyć, walki z własnymi lękami, namiętności, czułości, obaw i czy wspominałam już, że pełna humoru? Autorka ma niesamowity dar tworzenia scen w taki sposób, że nawet podczas poważnych rozmów czy intymnych sytuacji bohaterowie potrafili żartować, co nie wychodzi każdemu. Ta książka jest idealna, dopracowano w niej najmniejszy detal, zadbano o szczegóły, opisy i ukazanie emocji. Naprzemienna narracja pozwala poznać myśli bohaterów i ich samych. Fabuła wciąga od pierwszej strony a akcja jest dynamiczna i zaskakująca. Nie znalazłam w tej powieści absolutnie żadnego mankamentu.


No i postacie... Sama nie wiem od kogo mam zacząć. Od idealnego Garreta (tak, dobrze widzicie, jednak istnieją ideały, a ten facet jest jednym z nich, albo jedynym?) czy od Hannah, która wyróżnia się na tle innych bohaterek. Oboje są perfekcyjnie stworzeni. On jest pewny siebie, ma niewymuszony urok osobisty, cięty język i jest nieziemsko uparty. Ona jest nieśmiała, ale nie można powiedzieć o niej szara myszka, bo ma poczucie wartości siebie, potrafi się odgryźć i zaleźć za skórę. Zarówno Hannah i Garret trochę przeszli, ale nie poddali się, mają swoją pasję przyjaciół, są ludzcy i czują. Jestem zachwycona ich kreacją, tym jak myślą, co robią. Nie inaczej jest z pozostałymi postaciami. Widać, że Kennedy musiała się napracować, ale efekty są tego warte.


Przepadłam, jestem tym tytułem absolutnie zachwycona i nieraz będę do niego wracać. Kennedy sprawiła, że się śmiałam do łez, wzdychałam z zazdrości, marszczyłam poirytowana brwi, zgrzytałam zębami i uśmiechałam znacząco obserwując poczynania bohaterów. Elle przede wszystkim zdobyła moje serce tym, że nie przeskoczyła z początku znajomości od razu do miłości, tylko stopniowo pokazywała jak rodziła się między nimi przyjaźń, jak zdobywali swoje zaufanie i pewność, że się nie zawiodą wzajemnie. Nie siliła się też na zbędne i sztuczne dramaty, żadnych wyskoków w kryzysowych momentach, pocałunków, by zdenerwować. Nie, oni ROZMAWIALI, zamiast się wściekać i robić głupoty wyjaśniali to. Ich relacja powinna być przykładem dojrzałego zachowania, to jak się traktowali, jak potrafili ze sobą żartować, dogadywać się pomimo zupełnie innych zainteresowań... Coś niesamowitego. No i poczucie humoru, trochę specyficzne, nie wszystkim może przypaść do gustu, ale ja śmiałam się do łez, czasami wręcz czytałam kilka razy to samo, bo tak mnie bawiły niektóre sceny. Ale to też powieść urocza, pełna czułości, współczucia, zrozumienia, drobnych gestów, wsparcia, przyjaźni i nadziei.


Oczywiście polecam! Rewelacyjna książka przy której można się pośmiać, wzruszyć oraz zarumienić. Jestem oczarowana fabułą, postaciami i drogą jaką obrała Elle Kennedy. Zdobyła moje serce i zapadła w pamięć. Pozycja obowiązkowa dla wielbicielek romansów a także New Adlut. Ja osobiście mam ogromną ochotę przeczytać ją ponownie!


Czasami ludzie przenikają do ciebie i nagle nie masz pojęcia, jak mogłeś żyć bez nich. [s. 302]


Irena Bujak

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT