PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

16.05.2016, 06:51
 • Autor Beata Ostrowicka
 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • Data wydania 2016-04-27
 • Ilość stron 176
 • ISBN 978-83-10-12980-2

OCENA

Elementarz matematyczny
Antek, Lenka, Ada, Julek i Krzyś to piątka przyjaciół. Poznajcie bliżej ich świat. Dużo w nim zabaw, podróżowania, marzeń, szalonych pomysłów, a także wielu innych ważnych dla wszystkich dzieci spraw. No i matematyki, bo ona jest naprawdę wszędzie!

"Poczytam ci, mamo. Elementarz matematyczny" to wspaniała pomoc dla dzieci rozpoczynających naukę matematyki. Pozycja nie tylko wprowadza w świat zagadnień matematycznych, lecz także wspiera naukę czytania.


RECENZJA

Matematyka jest nudna, a przynajmniej ta, której uczy się w szkołach. Każą dzieciom uczyć się wzorów, regułek i rozwiązywania zadań, których nikt nie rozumie. Czasem trafia się nauczyciel, który potrafi wyjaśnić na interesujących przykładach jakieś zagadnienie, pokazać ciekawszą stronę matematyki, ale niewielu jest takich. Na szczęście coraz częściej wydawane są książeczki dla dzieci, uczące podstaw matematyki w przyjemny sposób. Taką książką jest na przykład "Elementarz matematyczny" z serii "Poczytam ci mamo" wydany przez Naszą Księgarnię.

 

Książka jest nietypowego kształtu, takiego raczej kwadratowego (no może lekko prostokątnego, ale wydłużonego w niestandardowym kierunku: na boki), bardzo wygodna do czytania. Okładkę ma twardą, po wewnętrznej stronie zadrukowaną obrazkową "ściągą" z zagadnień poruszanych w "Elementarzu". Papier wewnątrz jest szary i miękki, jakby z makulatury, ale bardzo gruby i estetyczny. Rysunki Pani Katarzyny Kołodziej są piękne, kolorowe, zabawne i podobają się dzieciakom. Tekst jest pisany dużą, czytelną czcionką, dostosowaną dla młodego czytelnika.

 

Testy zawarte w książeczce są krótkie, mają od dwóch do sześciu stron, to wystarczająco mało, by nie zmęczyć dziecka rozpoczynającego przygodę z czytaniem. Opowiadania na przykładach z życia codziennego pokazują zagadnienia matematyczne i cyfry. Ułamki przedstawione są podczas dzielenia pizzy między członków rodziny, a fragment o mierzeniu opowiada o kupowaniu i dopasowywaniu odzieży. Inne zagadnienia, to między innymi temperatura, jednostki miary, wagi, objętości, pieniądze, mnożenie, cyfry rzymskie i tym podobne.

 

Na końcu książki przewidziano kilka dodatkowych stron na ćwiczenia rączki, czyli pisanie cyfr i dokańczanie rysunków. Na kolejnych stronach dla ułatwienia umieszczono spis opowiadań oraz zagadnień poruszanych w książce.

 

"Elementarz matematyczny" jest świetny, w kilku słowach wyjaśnia różne zagadnienia matematyczne, często nie używając nawet nazw tych zagadnień (są one umieszczane dyskretnie w nagłówku pierwszej strony opowiadania). Treścią opowiadań są zwykłe wydarzenia dnia codziennego, w których dziecko styka się z termometrem, wagą, kalendarzem i innymi podstawowymi sprawami. Opowiadania są powiązane ze sobą tylko postaciami, można więc czytać je w dowolnej kolejności. Lepiej jednak czytać książkę od początku do końca w kolejności ustalonej przez twórców, bo teksty są poukładane w sposób przemyślany, by jak najłatwiej dziecko przyswoiło sobie zagadnienia.

 

Teksty są bardzo proste ale pomysłowe i zabawne. Nie nudziłam się czytając i słuchając jak czyta mój sześcioletni siostrzeniec, choć jestem starsza niż czytelnicy, dla których książka powstała. Książeczkę przyjemnie się przegląda, jest naprawdę poręczna i estetyczna. Ponadto pomimo swoich rozmiarów jest lekka. Waga ma tu znaczenie, bo choć jest to książka matematyczna, składa się z opowiadań i można ją czytać w tramwaju, czy zabrać do parku. Nigdy nie myślałam, że podstaw matematyki można się nauczyć z krótkich opowiadań. Pomysłowe. Polecam.


Justyna Sikora

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook