Film A-Z

OPIS PRODUKTU

22.06.2016, 22:38
  • Produkcja Niemcy, 2014
  • Gatunek Kino familijne/Animacja
  • Obsada Katarzyna Łaska, Filip Rogowski, Radosław Pazura
  • Reżyseria Nina Wels, Hubert Weiland
  • Scenariusz Mark Slater, Gabriele Walther
  • Muzyka Danny Chang, Stefan Maria Schneider

OCENA

Koko smoko

Koko smoko

Ekranizacja popularnej na całym świecie serii bajek o grupie psotnych, lecz uroczych smoków.

Mały ognisty smok Kokos otrzymuje niezwykle odpowiedzialne zadanie: ma strzec ognistej trawy, która jest wielkim skarbem smoczego rodu. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, a trawa znika Kokosowi sprzed nosa. Dzielny smok postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaginionego skarbu. W tej przygodzie towarzyszyć mu będzie smoczy przyjaciel Oskar oraz sympatyczna kolczatka Lusia. Wkrótce Kokos odkryje dwie zaskakujące prawdy: po pierwsze -inne gatunki smoków nie przepadają za smokami ognistymi, po drugie - bez ognistej trawy całej wyspie grozi katastrofa. Mały bohater postanawia zrobić wszystko, by uratować ojczyznę wszystkich smoków i położyć kres międzygatunkowym waśniom.

RECENZJA

"Koko Smoko" to ekranizacja znanej na całym świecie serii książeczek dla najmłodszych spod pióra niemieckiego pisarza Ingo Siegner?a. W swoich historiach opowiada on o przygodach psotnych, ale pełnych uroku smoczątek i ich przyjaciół. 

 

Mały smok Kokos czuje się niedoceniony, zwłaszcza po tym jak nie popisał się w szkole latania. Dziadek, by poprawić samopoczucie wnuczka, powierza mu niezwykle ważne zadanie - Kokos ma strzec ognistej trawy, która jest swoistym źródłem mocy ognistych smoków. Podczas jego warty jednak trawa zostaje skradziona a on i jego przyjaciele wyruszają na pełne przygód poszukiwania. Okazuje się, że wszyscy pragną zdobyć ognistą trawę, a każdy chce wykorzystać ją do swoich celów. 

 

Animacja różni się od ilustracji w książeczkach i uważam, że jest trochę bardziej dziecinna. Smoki to takie duże pluszaki, a wszystko co robią kompletnie przeczy prawom fizyki. Z pewnością jednak nie zabrakło w bajce różnorodnych kolorów, które bez trudu przyciągną wzrok najmłodszych widzów. Dużym plusem jest również chwytliwa muzyczka rodem z gier na konsole, która brzmi całkiem sympatycznie i nie będzie doprowadzała dorosłego widza do białej gorączki (jak to niekiedy z soundtrackami z filmów animowanych bywa).

 

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się w tej bajce takiej ilości akcji. Byłam przekonana, że nadawała się będzie tylko i wyłącznie dla najmłodszych dzieci. Nic bardziej mylnego! Co prawda ostatecznie wszystko się oczywiście dobrze kończy, ale droga do tego zakończenia wcale nie jest prosta. Ciekawą przygodę, która nadawałaby się dla dzieci w wieku szkolnym psują jednak postacie przeznaczone dla maluchów w wieku 2-3 lat. Te elementy niestety nieco się ze sobą gryzą. 

 

Bardzo spodobały mi się kreacje bajkowych postaci. Realistyczni rodzice, sympatyczni, mali bohaterowie i szalony, zły kucharz. Najbardziej polubiłam Oskara, przyjaciela Kokosa, który należy do gatunku smoków wszystkożernych i wiecznie głodnych, a z tego powodu w jego życiu pojawia się wiele dylematów moralnych jak ten, że jego rodzice z ogromną przyjemnością pożarliby jego przyjaciół. 

 

Bajka posiada ciekawe przesłanie, jej scenariusz został dobrze pomyślany, a fabuła wciąga. Nie zabrakło również dobrego humoru. Najmniej spodobała mi się animacja, ale mogę się zgodzić z tym, że przypadnie do gustu najmłodszym dzieciom. Nie jest to jakaś oszołamiająca produkcja, nie wybija się ponad normę, ale jednocześnie należy do tych sympatycznych filmów animowanych, które zainteresują maluchy i pozwolą zmęczonym rodzicom na chwilę wytchnienia. 


Ps. Ostrzegam tylko, że skutkiem ubocznym może być notoryczne powtarzanie dość chwytliwej piosenki z czołówki. Wiktoria Aleksandrowicz

nowości

film
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
Naprzód
Naprzód
W filmie „Naprzód” Disneya i Pixara dwaj nastoletni bracia elfy Janko i...
książka
Kosmiczne święta
Kosmiczne święta
Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Ru...
Do zobaczenia nigdy
Do zobaczenia nigdy
Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.Zasada numer 1: nie traktuj jej inacz...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT