PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

21.09.2016, 15:27
 • Autor Liput Przemysław
 • Seria Rok w ...
 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • Ilość stron 28
 • Data premiery 2016-08-10

OCENA

Rok w przedszkolu
Witajcie w naszym przedszkolu! Tu się uczymy i bawimy. Ignaś lubi grać w piłkę, Maks jest specjalistą od dinozaurów, z Krzysiem, moim ulubionym kolegą, wciąż robimy jakieś kawały. Zosia z kolei wiecznie coś gubi, a Wiktoria wydaje przyjęcia dla lalek... Nawet mały Aleks zostawia czasem swoją poduszkę bezpieczeństwa i do nas dołącza. Poza panią Anią, wychowawczynią, są jeszcze pan Marcel i jego pies Bazyl. Dbamy też o kotkę Felkę - psotnica ciągle się chowa, a my jej szukamy. Chodźcie, musicie wszystkich poznać!

"Rok w przedszkolu" zawiera dwanaście rozkładówek wprowadzających dziecko w życie przedszkolne. Miesiąc po miesiącu towarzyszymy bohaterom w czasie najważniejszych świąt i uroczystości. Obserwujemy codzienne zabawy i naukę. Dwie rozkładówki są poświęcone prezentacji bohaterów oraz interaktywnej zabawie.

Dzięki szczegółowym obrazkom dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim doskonale się bawi, odkrywając szczegóły kolorowych ilustracji.


RECENZJA

"Rok w przedszkolu" jest kolejną po "Roku w lesie" i "Roku w mieście" publikacją dla najmłodszych czytelników. Książka zawierająca dwanaście bogato ilustrowanych rozkładówek ma za zadanie wprowadzić małego czytelnika w świat przedszkolnych wyzwań. Czy radzi sobie z tym zadaniem? Jak najbardziej.

 

"Rok w przedszkolu" to na pierwszy rzut oka książka dziwaczna. Przeładowana ilustracjami, pozbawiona tekstu, chaotyczna i niezbyt przyciągająca wzrok. Jednak co ja tam wiem, jestem tylko dorosłym człowiekiem, który nie jest w stanie uruchomić wyobraźni. Tymczasem w rękach przedszkolaka książka ta ożywa, w magiczny sposób porusza najgłębiej ukryte struny wyobraźni malucha i sprawia, że żadne słowa nie są potrzebne.

 

Dla dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem książeczka może okazać się znakomitym drogowskazem, pokazującym mnogość postaci, jakie spotka w nowym miejscu, a także ogromną ilość atrakcji, jakie czekają za murami placówki.

 

Pierwsza strona książki przedstawia grupę przedszkolaków, z krótkimi opisami każdej postaci, To jedyna rozkładówka zawierająca krótkie opisy charakteryzujące bohaterów. Reszta zależy od inwencji i kreatywności czytelnika. Publikacja pokazuje jak różne mogą być dzieci: szczupłe i okrągłe, ciemnoskóre i białe, spokojne i dynamiczne, niepełnosprawne i nadpobudliwe. Ważnymi postaciami są: pani wychowawczyni, koordynująca wszelkie zadania, woźny czuwający nad sprawami techniczny, oraz zaprzyjaźnione zwierzęta.

 

Książka za pomocą kolorowych obrazków przeprowadza dzieci przez cały przedszkolny rok ? pokazuje grupowe gry i zabawy, sezonowe prace (Halloween, czy robienie ludzików z kasztanów), przekonuje, że w grupie siła, a kluczem do sukcesu (i dobrej zabawy)jest współdziałanie.

 

Największym plusem publikacji jest rozwijanie wyobraźni, spostrzegawczości i wrażliwości dzieci. Jako rodzic wiem, że zabawa z książka potrafi trwać godzinami, angażuje całą rodzinę i pozwala na kreatywne przełożenie obrazkowych sytuacji na prawdziwe życie. Ułatwia adaptację przedszkolną, pokazuje, że przebywanie z daleka od mamy nie musi być straszne i przerażające.

 

Podsumowując: "Rok w przedszkolu? to szalenie interesująca i angażująca lektura dla dzieci. Uczy, bawi i zaznajamia ze środowiskiem przedszkolnym, oswaja to co obce i przerażające, a tym samym zmniejsza lęk. Dzięki solidnemu niewykonaniu (grube, kartonowe strony, duży format) posłuży na długo. Serdecznie polecam.


Angelika Zdunkiewicz-Kaczor

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook