Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

23.03.2017, 22:37
  • Autor Rowling J.K.
  • Tłumaczenie Polkowski Andrzej
  • Wydawnictwo Media Rodzina
  • Język wydania polski
  • Język oryginału angielski
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2016-10-04

OCENA

Harry Potter i Komnata Tajemnic (wydanie ilustrowane)

Harry Potter i Komnata Tajemnic (wydanie ilustrowane)

Po znakomitym przyjęciu ilustrowanej wersji "Harry'ego Pottera i Kamienia Filozoficznego" przyszedł czas na kolejną odsłonę przygód młodego czarodzieja z ilustracjami Jima Kaya.

W Hogwarcie niczego nie można brać za pewnik. To, co było uważane za mroczną, ale nieszkodliwą legendę, staje się źródłem zagrożenia. Ten, który wydawał się przyjacielem, staje się wrogiem. Taki los spotkał czterech założycieli Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Od tamtego czasu minęło wiele lat, jednak pamięć o Komnacie Tajemnic stworzonej przez Salazara Slytherina nie zginęła.

RECENZJA

Plan jest prosty. Mniej więcej raz na rok premiera kolejnego tomu ilustrowanego wydania Harry'ego Pottera z ilustracjami Jim'a Kay'a. Czas oczekiwania między Kamieniem Filozoficznym a Komnatą Tajemnic wydawał się nieskończony i bałam się, że nigdy nie ujrzę kontynuacji, ale kiedy wreszcie książka pojawiła się w moich łapkach - zaniemówiłam. Rysunki dla Kamienia Filozoficznego były piękne? Komnata Tajemnic bije je na głowę!

Czy powinnam mówić o fabule, czy każdy przygody Harrego już zna? Pokrótce może jednak opowiem. W drugim tomie Harry powraca do Hogwartu i mierzy się z kolejnymi wyzwaniami: kolejne przedmioty szkolne, kolejne czary, kolejne przygody, kolejne niebezpieczeństwa. Trafia na Komnatę Tajemnic, w której...
O nie, skoro nie wiecie o czym książka jest to nie będę psuła zabawy.

Wiecie czego bym sobie życzyła patrząc na takie wydania książek i co najlepsze, mogąc je przeczytać? Życzyłabym sobie, żeby więcej książek było wydawanych w taki sposób. Ekranizacje książek J.K. Rowling są naprawdę świetne i jako odbiorca, kiedy uświadomię sobie, że pierwszy film powstawał w 2001 r. a ekranizacja Komnaty Tajemnic miała swoją premierę w 2002 r. to naprawdę uważam je za rewelacyjne produkcje, przy czym nic nie przebije książki, która pobudza wyobraźnię. A dodatkowo nic nie przebije książki, w której uzewnętrzniona została w tak cudowny sposób wyobraźnia rysownika.

Jednocześnie chciałabym jednak zaznaczyć, że moim zdaniem, tego typu wydania książek są idealne na drugie i dalsze czytania. Za pierwszym razem wolę sam tekst, bądź pojedyncze rysunki celem wyrobienia swojej wizji wykreowanego świata. Ale kiedy już mamy swoje wyobrażenie i zobaczyliśmy swoje kreacje, warto sięgnąć po takie wydanie jak to i przeżyć historię raz jeszcze, śledząc jednocześnie adekwatne do wydarzeń ilustracje.

Warto zauważyć, że wydanie książki jest przepiękne nie tylko ze względu na zawarte w nim ilustracje, ale także na grubą oprawę, piękną obwolutę i co ważne przy tak dużym rozmiarze książki, grube kartki, które się nie drą w trakcie czytania.
Książka swoje waży, więc raczej nie będzie dodatkiem w kobiecej torebce, czy męskim plecaku, ale na pewno świetnie się sprawdzi jako odskocznia od codzienności i ucieczka do magicznego świata Hogwartu po ciężkim dniu w pracy, czy szkole.

Cóż więcej mogę napisać, ilustrowane wydanie Harry'ego zajmuje bardzo ważne miejsce w moim serduszku, z ogromną niecierpliwością wyczekuję kolejnej części, która na pewno rzuci czytelników na kolana i serdecznie polecam je każdemu fanowi serii. Jest to must have, po który powinniście sięgnąć, jeżeli także jesteście tak wielkimi fanami serii. A że sama rozpoczęłam swoją przygodę z czytaniem od tej właśnie serii książek, no to nie wyobrażam sobie nie posiadać na swoich półkach tak pięknego, ilustrowanego wydania.

Paulina Chmielewska

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT