Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

10.04.2017, 23:09
  • Autor James Frey, Nils Johnson
  • Wydawnictwo SQN
  • Data wydania 2015-10-21
  • Ilość stron 512
  • ISBN 9788379244942

OCENA

Endgame. Klucz Niebios

Endgame. Klucz Niebios

Kontynuacja międzynarodowego multimedialnego fenomenu "Endgame. Tom. 1. Wezwanie"


Toczy się gra o przetrwanie ludzkości. Dziewięciu graczy, z których tylko jeden może być zwycięzcą. Do znalezienia pozostały jeszcze dwa klucze.


Endgame może zostać powstrzymane - Aisling Kopp jest o tym przekonana, choć wydaje się to niemożliwe. Wpada w ręce CIA, która wie o Endgame. Ma też pomysł, który może wszystko zmienić.


Hilal ibn Isa al-Salt ledwo uszedł z życiem z ataku, który potwornie go okaleczył. Teraz jednak ma przewagę nad pozostałymi graczami. Wie, że sekret, który skrywają Aksumowie, może ocalić ludzkość i pokonać istoty stojące za Endgame.


Zdobycie pierwszego klucza kosztowało Sarah Alopay zbyt wiele. Tylko udział w grze może teraz utrzymać z dala demony. Sarah gra, aby wygrać.


Każdy z dziewięciu graczy zrobi wszystko, aby zdobyć "Klucz Niebios" - gdziekolwiek jest i czymkolwiek jest.

RECENZJA

Wraz z bohaterami odnalazłam już Klucz Ziemi. Przetrwaliśmy wiele zagrożeń. Byliśmy wystawiani na różne próby. Walczyliśmy, aby przetrwać. Nienawidziliśmy, kochaliśmy, zdradzaliśmy i pomagaliśmy. Ale to nie koniec. Endgame trwa. Klucz Ziemi czeka na odnalezienie. Co wydarzy się teraz? Jakie wyzwania czekają na kartach kolejnej części tej rewelacyjnej serii?

Ostatnio nie mogłam wyjść z zachwytu nad pierwszą częścią"Endgame". To moje nowe, wielkie książkowe odkrycie. Całkowicie pokochałam tę historię i nie mogłam doczekać się, aż sięgnę po kontynuację. Podeszłam do niej jednak ostrożnie. Troszeczkę bałam się, że "Klucz Niebios" okaże się o wiele gorszy od poprzedniczki. Wiecie, że różnie bywa z tymi środkowymi częściami serii... Na szczęście moje obawy nie znalazły odzwierciedlenia w rzeczywistości. Drugi tom nie jest o niebo lepszy, ale i nie gorszy. Autorzy perfekcyjnie utrzymali poziom pierwszej części.

Historia po raz kolejny mnie porwała. Skłamałabym, mówiąc, że wciągnęłam się w nią od pierwszej strony. Troszkę mi to zajęło. Było to pewnie spowodowane tym, że w ostatnim czasie miałam dosyć spore urwanie głowy, przez co mało czytałam oraz przerwą pomiędzy dwoma tomami. Jednak po kilkunastu stronach książka po raz kolejny całkowicie mną zawładnęła. Mogłam czytać, czytać, czytać i czytać. Nie miałam najmniejszej ochoty odrywać się od lektury. Ciągle coś się działo. Jest tu mnóstwo akcji. Sprawia to, że po prostu musimy poznać co będzie dalej. Za każdym razem dzieje się coś, przez co jesteśmy wręcz zmuszani do śledzenia historii. Pisarze trzymają nas w napięciu, krew leje się strumieniami. Często nawet kiedy odkładałam powieść, dalej żyłam w jej świecie. Myślałam o tym, co stanie się, kiedy powrócę do jej świata. Snułam przeróżne teorie, próbowałam przewidzieć jak coś się skończy. Rzadko mi się to udawało. Autorzy nie raz tak mnie zaskoczyli, że nie mogłam się pozbierać. Czytanie pozwoliło mi totalnie oderwać się od rzeczywistości i myślami przenieść się do zupełnie innego świata.

Bohaterów jest coraz mniej. Nic nie zmieniło się od pierwszego tomu. Szkoda, że autorzy nie postanowili bardziej ukazać psychiki postaci - emocji, przeszłości, uczuć. Są tylko pionkami. Pisarze i tutaj pozostają bezstronni. Czytelnik jest obserwatorem całej gry. Sam wybiera, komu chce kibicować. Ja również mam swoich kilku ulubieńców. W tej części poświęcono więcej uwagi niektórym bohaterom, których poznaliśmy nieco słabiej. Nie martwcie się jednak - każdy będzie miał swój moment i na pewno nikogo nie zabraknie.

W tym tomie pojawia się więcej tajemnic związanych z Endgame i Kelperami. W głowach niektórych bohaterów pojawiają się wątpliwości, dotyczące Gry i tego, w co do tej pory wierzyli.Sprawa zaczyna się nieźle komplikować. Gdzie to zaprowadzi Graczy? Przekonamy się w następnym tomie. Nie zapowiada się jednak prosto.

Jeżeli pierwszy tom nie przypadł Wam do gustu, to raczej "Klucz Niebios" nie sprawi, że nagle pokochacie tę serię. Nie różni się bardzo od poprzedniego, więc ci, którzy niezbyt polubili "Wezwanie" mogą odpuścić sobie czytanie. Za to fanów pierwszej części nie trzeba dodatkowo zachęcać. Jak najszybciej biegnijcie do księgarni i dowiedzcie się, jakie tajemnice skrywa Endgame!

Julia Markiewicz

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT