PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

21.04.2017, 15:11
 • Autor Opracowanie zbiorowe
 • Wydawnictwo Edgard
 • Język wydania polski
 • Język oryginału polski
 • Ilość stron 328
 • Numer wydania I
 • Data premiery 2015-12-02

OCENA

Angielski obłędnie

Angielski obłędnie! Dla początkujących i zaawansowanych.

"Angielski obłędnie!" to wyjątkowa książka do nauki języka angielskiego przeznaczona zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Znajdziesz w niej przykłady i omówienie najbardziej typowych błędów, takich jak: kalki językowe, interferencje, naleciałości, mylne przyzwyczajenia.


W pierwszej części podręcznika rozdziały zostały poświęcone określonym rodzajom błędów: leksykalnym, frazeologicznym, fleksyjnym, interpunkcyjnym, ortograficznym, stylistycznym i składniowym. Druga część omawia niepoprawne sformułowania typowe dla sytuacji poznawania ludzi, w podróży czy w pracy. W każdym rozdziale znajdziesz teksty, omówienie błędów, przykłady i ćwiczenia.Angielski obłędnie! to:

 • 15 interesujących rozdziałów omawiających 1000 błędów
 • ponad 100 ćwiczeń, dzięki którym oczyścisz swój angielski z błędnych naleciałości
 • omówienie 200 zagadnień na poziomie od A1 do C1


Poznaj poprawne wzorce i mów obłędnie!RECENZJA
Ktoś mądry powiedział kiedyś, że człowiek uczy się na błędach. Wydawnictwo Edgard postanowiło skorzystać z tej mądrości i przygotowało podręcznik, który składa się z ponad 100 ćwiczeń i który omawia 200 zagadnień z zakresu poziomu od A1 do C1. Jest więc to uniwersalna pozycja dla osób na każdym poziomie zaawansowania, która pomaga oczyścić język angielski z błędnych naleciałości.

Przyznam szczerze, że początkowo bałam się trochę tej książki, ponieważ nie lubię uczyć się z błędów, bo w pewien sposób one się wtedy utrwalają. Książka jednak przebiła moje najśmielsze oczekiwania dając nie tylko przepiękną, kolorową, zachęcającą do nauki oprawę graficzną, ale także wiele użytecznych wskazówek pomagających wyeliminować typowe błędy i mylne przyzwyczajenia.

Na początek autorka omówiła rodzaje błędów, czyli pisze o tym, jakie błędy występują i skąd się one biorą. Następnie podzieliła książkę na dwa bloki. Pierwszy z nich skupił się na błędach gramatycznych, interpunkcyjnych oraz związanych z wymową. Drugi to konkretne działy słówek takie jak zajęcia codzienne czy komunikowanie się i media. Oba działy kończą się testem podsumowującym. Na końcu książki, jak w większości spod marki Edgard, zamieszczono klucz do ćwiczeń.

Autorka podaje przykłady błędnego wykorzystania, stosując zabieg przekreślenia, co skutecznie oddziałuje na odbiorcę, ponieważ odbierałam ten zabieg jako ukazanie niewłaściwego zastosowania danej konstrukcji. Poziomą linię przecinającą zdania traktowałam jako swoisty wykrywacz błędów, który pokazuje, że tego nie zapamiętujemy, chociaż okiem rzucić możemy. W innym wypadku, wydaje mi się, że mogłabym utrwalać i przyswajać błędne konstrukcje.

Każdy błąd został objaśniony, pokazano poprawne wykorzystanie danych zagadnień a nawet autorka pokusiła się o pewne ciekawostki, takie jak na przykład ukazanie zastosowania czasów teraźniejszych w zdaniach przeszłych.

Test w formie kilku zadań zamkniętych z trzema opcjami do wyboru plus kilkoma zadaniami otwartymi do uzupełnienia także był świetnym podsumowaniem zdobytej wiedzy.

Uważam, że wydawnictwo Edgard po raz kolejny wprowadziło na rynek innowacyjny podręcznik, który urozmaica naukę i wskazuje na popełniane błędy, na które zazwyczaj nie zwraca się uwagi. Piękna oprawa graficzna, ciekawe, dobrze objaśnione przykłady złożyły się na książkę, z którą z ogromną przyjemnością pracowałam i przyswajałam kolejne materiały. Dlatego właśnie serdecznie polecam.

Paulina Chmielewska

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook