PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

26.04.2017, 21:33
 • Autor Todd Anna
 • Tłumaczenie Skonieczny Krzysztof
 • Wydawnictwo OMG Books
 • Język wydania polski
 • Język oryginału angielski
 • Numer wydania I
 • Data premiery 2017-03-29

OCENA

Nothing More
Landon i Tessa w NYC!

Kiedy Dakota, dla której przeprowadził się do Nowego Jorku, nagle oświadczyła mu, że to koniec, świat Landona legł w gruzach. Chłopak dzieli życie między pracę a studia, wieczory spędzając przed telewizorem z Tessą ? również pogrążoną w smutku po rozstaniu z Hardinem. Landon nie spodziewa się, że odwiedzająca ich czasem koleżanka dziewczyny, urocza cukierniczka Nora, zawróci mu w głowie... akurat wtedy, gdy Dakota ponownie spróbuje odnaleźć w jego ramionach schronienie. Landon czuje, że z tej sytuacji nie ma dobrego wyjścia i prędzej czy później czyjeś uczucia zostaną zranione. Co gorsza, wizytę w Nowym Jorku zapowiada Hardin. Landon jest rozdarty. Nie chce zranić uczuć Tessy, ale jednocześnie zależy mu na poprawieniu relacji z przyrodnim bratem. Będzie jednak musiał opowiedzieć się po jednej ze stron.

Internetowa sensacja, która przerodziła się w jeden z najbardziej popularnych cykli wydawniczych, w końcu doczekała się kontynuacji. Ponad miliard odsłon na Wattpadzie i setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy uczyniły z serii After jedną z najbardziej popularnych serii ostatnich lat.


RECENZJA
Nie chciałam wierzyć opiniom moich znajomych o twórczości pani Anny Tood. Wydaje mi się, że zawsze warto przekonać się samemu o co chodzi z daną serią, dlatego wiedziałam, że kiedyś nadejdzie ta chwila i sięgnę po to sławne "After", bądź po jakąś inną książkę tej pani. Stało się to wcześniej niż tego oczekiwałam, ale jestem szczęśliwa, że w końcu wiem, o czym mowa.

"Nothing more" jest niczym więcej niż tzw. nowelką do serii, mówiącą o losach drugoplanowego bohatera - Landona. Niestety nie mam pojęcia, po którym tomie dzieje się akcja w książce przedstawiona, a podpytując znajomych, którzy czytali serię główną także zbyt wiele się nie dowiedziałam, bo ponoć wszystko opiera się na schemacie zerwanie -> zejście się, więc wydarzenia mogły się dziać praktycznie w każdy czas. Może miejscowość lub postacie mięli nas "nakierować" na czas akcji, lecz nie wgłębiałam się w to później. Obstawiam akcję po drugim tomie, ale wierzcie mi, nie jestem pewna. Raczej żadnych spoilerów, poza zakończeniem się paru związków, tutaj nie znajdziemy. Ponoć w każdym tomie zdarza się coś podobnego, więc nie sądzę, żeby czytanie tej powieści przed serią "After" miało być złym posunięciem.

Po przeprowadzce do Nowego Jorku Landon wraz z Tessą wynajęli mieszkanie. Zajmują swój czas pracą, poznawaniem nowych znajomych i imprezami. Wszystko wskazuje na to, że niedługi czas będą singlami. Poznają Norę, która szybko staje się ich przyjaciółką. Dziewczyna jest wspaniałą cukierniczką i szybko coś zaczyna się dziać między nią a Landonem. Wtedy niestety także Dakota zaczyna tęsknić za swoim byłym i upomina się coraz bardziej uporczywie. Niestety, w sercu głównego bohatera miejsce jest tylko dla jednej z nich. Jednak trzeba się przekonać której.

Długo się zbierałam za napisanie tej recenzji. Potem ją napisałam i... usunęła się. Także dzisiaj jest moje drugie podejście, może będzie nieco lepsze. Mam taką nadzieję. Zdecydowanie po lekturze mam wiele rzeczy, o których chciałabym wspomnieć, by można było z dobrym nastawieniem sięgnąć po lekturę lub wręcz przeciwnie - by ktoś podjął tą trudną decyzję o nieczytaniu. Na dobrą sprawę, to nie jestem pewna, jak taki prosty temat można było tak zniszczyć. Ile mamy książek o trójkątach miłosnych? Od groma, można powiedzieć, że w co drugiej książce dla młodzieży przejawia się podobny wątek. Pomimo tego, nadal są osoby, którym ten "odgrzewany kotlet" nadal się podoba. Ja nigdy nie wybrzydzam. Jeśli coś jest napisane na dobrym poziomie i mnie wciągnie, to absolutnie złego słowa nie powiem. Tylko problem jest taki, że w tej książce jest mało rzeczy, o których można powiedzieć coś dobrego...

Po pierwsze gorszego narratora nie spotkałam nigdy w życiu. Poznajemy Landona, który jest płaczliwy, nie radzi sobie w żadnej sytuacji i ma tak wiele problemów, że sam sobie z nimi nie jest w stanie poradzić. Wszystko, ale to absolutnie wszystko, go zasmuca. Opisuje swoje okropne życie, swoją tęsknotę i wszystkie inne odczucia przez dobre 40 stron. Przez czterdzieści stron czytam o historii życiowej przeplatającej się z dniem teraźniejszym. Mniej więcej po piątej stronie już wiedziałam wszystko. Miałam w głowie obraz głównego bohatera, wiedziałam jaki jest i co - mniej więcej - się wydarzyło w poprzednich tomach. Kolejne trzydzieści pięć to była istna mordęga. Czułam się, jakbym czytała autobiografię postaci fikcyjnej, która rozwodzi się na temat swoich związków. Przez połowę czasu wspominała o tym, że za czymś tęskni, cały czas się smuciła i miałam ochotę po prostu pozbyć się tej książki.

Jeśli już jesteśmy przy opisach, to tu także wydarzyło się coś spektakularnego, niestety w złym znaczeniu. Nie rozumiem jak można pisać tak, że jeden opis objętościowo trwa pół linijki, a drugi jest prowadzony przez trzy strony. Od kolejnych spacji książka wygląda na początku, jakby tekst był przesunięty. Potem sytuacja jest odwrotna, akapitów w ogóle nie ma i tekst znowu wędruje, tym razem w drugą stronę. Jeśli autorka z początku nie potrafiła się rozpisać, jestem w stanie to zrozumieć. Jednak jestem pewna, że książka przeszła korektę. Czy nie można było przynajmniej zwrócić uwagi, że wygląda to tak, jakby początek pisał pięciolatek? Poprawić i spokój. Od razu byłoby o wiele lepiej, bo teraz z pewnością wiele osób podda się głównie przez tą niedoskonałość, która pojawiła się tak szybko.

Wracając do głównego bohatera. Jest płaczliwy do strony dwusetnej. A potem Landon to "seksowny bad boy, który w swoim życiu uwiedzie każde niewieście serce", zawsze wie, co ma powiedzieć i jak się zachować. Pomaga niewinnym i wszyscy go kochają... Dobra, dobra. Chłopak ma schizofrenię, czy jak? Naprawdę, naprawdę nie rozumiem jakim cudem ze strony na stronę doznał takiej przemiany, a ponieważ cały wstęp opowiadał jak to mu jest źle, podejrzewam, że wspomniałby też o ewentualnej chorobie. Pozostaje nam to gorsze wytłumaczenie. Został po prostu źle wykreowany. Tak źle, że to aż boli. To jest przede wszystkim przykre.

Chyba już nie będę się rozpisywać, bo ta recenzja już i tak jest długa. Pomysł był w porządku, niestety wykonanie pozostawia wiele, ale to wiele do życzenia. Czy warto było przeczytać? Tak. Cieszę się, że w końcu wiem na co narzekali moi przyjaciele i mogłam się o tym przekonać na własnej skórze. Jednak jeśli nie chcecie tej książki przeczytać tylko dlatego, chcecie się rozerwać i rozluźnić, to nie znajdziecie takiej szansy podczas czytania.

Wiktoria Trebuniak

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook