PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

10.12.2017, 22:15
 • Autor Nowaczyk Sandra
 • Wydawnictwo Feeria Young
 • Język wydania polski
 • Język oryginału polski
 • Ilość stron 408
 • Numer wydania I
 • Data premiery 2017-07-05

OCENA

Friendzone
Tatum i Griffin przyjaźnili się prawie od kołyski. Byli dla siebie jak brat i siostra. Tak zawsze było i tak już miało pozostać.

Jeden taniec na balu maskowym zmienił wszystko.

Teraz oboje są pełni sprzecznych emocji. Czy będą chcieli za wszelką cenę pozostać przyjaciółmi? Przecież to ona zawsze miała być najważniejsza. Kiedyś sobie to obiecali. I do tego oboje mają partnerów. A co, jeśli tylko jedno z nich będzie chciało? no właśnie, czego?

Gdy do głosu dochodzą uczucia, czasami wszystko zdaje się rozpadać? i kiedy nie masz na kim się oprzeć, czujesz, że spadasz i że już nigdy się nie podniesiesz.

Przeczytaj pierwszą, pełną emocji książkę polskiej Estelle Maskame!


RECENZJA
Tatum, zwyczajna nastolatka, nie mająca w życiu większych problemów. Zadowolona z życia dziewczyna, która ma jeden cel - wykorzystać życie do końca i nie żałować tego, co się wydarzy. Dobrze wyglądająca, nie najgorzej ucząca się uczennica, posiadająca osobę, bez której nic nie byłoby takie same.
Griffin, chłopak mieszkający kilka domów od Tate, sportowiec, pomimo własnych problemów, wiedzie szczęśliwe życie, w którym nie zmieniałby niczego. Ma kochająca dziewczynę - Pam - cudowną drużynę sportową oraz ją, najlepszą przyjaciółkę od dzieciństwa - Tatum.
Są dla siebie jak rodzina, jak brat i siostra, kochają się i nie wyobrażają sobie życia bez ich przyjaźni.
Jedna decyzja, jedna zmiana planów, jeden taniec i dwie maski sprawiły, że wszystko się zmieni, gdy tylko się dowiedzą...
Przyjaźń, która miała przetrwać wszystko zostanie wystawiona na próbę...
Oboje tworzą związki z inną osobą, czy to, co się wydarzyło będzie miało swoje konsekwencje? Co jeśli tylko jedna strona pogodzi się z tym co się wydarzyło? Co jeśli ta druga nie będzie w stanie zapomnieć? 
Miłość czy przyjaźń? Prawda czy kłamstwo? Ja czy ona/on? Przed takimi wyborami będą musieli stanąć Tatum i Griffin. Czy podejmą dobre decyzje? Przekonajcie się sami.

"Myślę, że z poezją jest jak z muzyką: ludzie słuchają jej, by odszukać okruchy samych siebie, Chcą widzieć, że nie są sami" ~ Friendzone

Byłam zaskoczona tym, że tak młoda dziewczyna, rok młodsza ode mnie, wydała swoją debiutancką książkę. Zdaję sobie sprawę, że jest to nie lada wyzwanie, gdyż wydawnictwa bardzo opornie podchodzą do nowych, a co dopiero zaczynających swoją karierę, autorów. Ale udało się jej, odniosła wielki sukces, a dodatkowo otrzymała tytuł Polskiej Estelle Maskame, gdyby ktoś nie znał tego nazwiska jest to autorka serii Dimily. 

Uważam, że Sandra Nowaczyk odniosła wielki sukces wydając swoją debiutancką książkę i czuję, że świat już o niej nie zapomni, a będzie wymagał coraz więcej nowych tytułów od młodej dziewczyny. Jestem pełna podziwu, że znalazła czas na pisanie, sprawdzanie, spotkania z wydawnictwami a do tego naukę w szkolę, sama kiedyś starałam się coś pisać, ale po pewnym czasie urywałam w połowie, gdyż nie byłam w stanie zorganizować sobie dobrze dnia, aby starczyło go na wszystko, co muszę zrobić. Dlatego Sandrze przesyłam ogromne brawa i trzymam kciuki za kolejne opowieści, które wyjdą spod jej ręki.

Wiek autorki przede wszystkim zachęcił mnie do przeczytania "Friendzone", lecz zdecydowałam się również przeczytać opis zamieszczony na książce. Mimo, że typowy, wchodzący w różnego rodzaju schematy to jednak tak prawdziwy i realistyczny, przynajmniej odnosząc się do aktualnych czasów. 

Mogę z ręką na sercu przyznać, że zakochałam się w tej książce, w bohaterach, życiowych cytatach w niej zawartych. Gdybym była teraz w jakiś programie oceniającym umiejętność ludzi to, nie mogłabym zrobić nic innego jak krzyknąć jedno słowo: TAK!. 

Pomimo młodego wieku dziewczyna wie, jak dobierać do siebie słowa, jak kończyć zdania, jak opisywać uczucia, aby były one prawdziwe, takie jakie czujemy w podobnych sytuacjach. 
Wiele razy płakałam przy tym tytule i za to przede wszystkim chciałam podziękować.
 
"Friendzone" jest wyciskaczem łez, który pokochałam od pierwszego rozdziału. Spędziłam z tą książką kilka cudownych dni pełnych płaczu, śmiechu, uśmiechu oraz złości i smutno. Jest jak barwny kwiat, który zmienia swój kolor w zależności od pogody, emocji czy sytuacji.

Przedstawia dwie perspektywy, Tatum i Griffina, co jest świetnym pomysłem na przekazanie odczuć, każdej ze stron. rozdziały bywały krótkie i długie, wszystkie zachwycały mnie jednakowo.

Czymś co absolutnie mnie zaskoczyło są cytaty z piosenek odnoszące się do konkretnych fragmentów jakiegoś rozdziału. Bardzo lubiłam słuchać muzyki przy czytaniu tej książki, dodatkowo poznałam wiele ciekawych piosenek, które mam nadzieję pozostaną ze mną trochę dłużej. 

Dla osoby nie mającej problemu z językiem angielskim kilka zdań z tekstów utworów nie będą żadnym problemem, ale uważam, że nie każdy czytelnik obcuje na tyle z angielszczyzną, dlatego uważam, że trochę brakuje przetłumaczenia tych wzbogaceń na język polski. 

Uważam, że Polska potrzebuje coraz więcej młodych autorów, którzy pobudzą nasz kraj do czytania, bo w młodości jest siła i Sandra Nowaczyk pokazała swoją wydając naprawdę niesamowitą książkę, do której jeszcze kiedyś będę chciała wrócić.

"Rodzimy się z wrodzonym pragnieniem, by być kochanym. Jesteśmy zdolni upaść na kolana, żebrać o ochłapy miłości, byle tylko wiedzieć, że istnieje na tym świecie chociaż jedna osoba, która jest w stanie oddać za nas siebie. Pozwalamy, by inni ludzie łamali nam serce, wystawiali je na próbę, ale nigdy nie przestajemy poszukiwać bratniej duszy. Stajemy się bezbronni jak dzieci, gdy błagamy, by ktoś nas pokochał. To przemienia się w sens naszego życia. Ostatecznie umieramy, pragnąc wiedzieć, czy to życie było coś warte, czy opłacało się żyć. Ktoś kiedyś powiedział, że albo się kocha na zawsze, albo nigdy się go nie kochało." ~ Friendzone

Wioletta Dobrzeniecka

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook