PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

15.11.2018, 23:08
 • Autor Carter Rachel E.
 • Tłumaczenie Skowrońska Emilia
 • Wydawnictwo Uroboros
 • Język wydania polski
 • Język oryginału angielski
 • Liczba stron 380
 • Numer wydania I
 • Data premiery 2018-09-19

OCENA

Czarny Mag. Tom 1. Pierwszy rok
Rudowłosa piętnastolatka Ryiah (zwana Ry) i jej brat bliźniak Alexander mają jedno marzenie: zostać magami. Realizacja tego celu się przybliża, gdy zostają przyjęci do Akademii Magii. Okazuje się jednak, że kandydatów na adeptów jest wielu, zaś rodzeństwo wyróżnia się na tle rówieśników niskim pochodzeniem, brakami w wiedzy i niedostatkiem siły fizycznej. Wywodzący się z arystokratycznego rodu książę Darren i jego przyjaciółka Priscilla szczególnie dają odczuć rodzeństwu, gdzie jest ich miejsce. Ry odstaje od grupy tak wyraźnie, że padają nawet sugestie, iż powinna zrezygnować. Dziewczyna jednak się nie poddaje, potajemnie przesiaduje w bibliotece, ćwiczy walkę wręcz z córką rycerza Ellą. Nieoczekiwanie z pomocą Ry przychodzi jej dotychczasowy wróg, Darren. Chłopak zaczyna okazywać jej swoją sympatię. Czy to podstęp? Czy Ry uda się zdać egzaminy i kontynuować naukę w wymarzonej szkole?


RECENZJA
Dorastamy w przekonaniu, że mamy szanse na realizacje własnych marzeń. Każdy upływający rok mija nam na pielęgnowaniu własnych pragnień i umiejętności, a wszystko to by osiągnąć upragniony cel. Różne aspiracje, inny początek drogi czy przywileje, które otrzymujesz wraz z urodzeniem, niewielkie różnice, które mogą stać się twoją siłą lub przekleństwem. Od ciebie zależy, jak widzą cię inni i czy zasługują na prawdziwy obraz twoich umiejętności i pragnień. W świecie, który skazuje cię na bycie gorszym, nie zawsze odkryjesz, kto jest prawdziwym przyjacielem na czas. Jesteś w stanie podjąć ryzyko?

Ryiah wyruszyła w podróż wraz z Alexem swoim bratem bliźniakiem. Od pierwszych chwil ta niebezpieczna wyprawa mogła skończyć się różnie. Dwoje piętnastolatków podążało ku przeznaczeniu, jakim była Akademia Magii. Dziewczyna od początku wiedziała, czego chce i jedyną sprawą, jaka spędzała jej sen z powiek to brak oznak posiadania magii. Miała nadzieje, że pobyt na szkoleniu okaże się pomocny a jej marzenie o staniu się magiem bojowym stanie się faktem. Od pierwszych chwil za progiem szkoły staje się jasne, że plotki o trudach nauki w tym miejscu są zgodne z prawdą. 

Przeciwności losu zawsze uczą więcej niż pochlebstwa.

Miejsc dla adeptów jest bardzo mało a chętnych ponad setka. Rodzeństwo wyróżnia się na tle innych kandydatów zarówno brakiem siły fizycznej i wiedzy, jak i niskim pochodzeniem. Najbliższy rok będzie walką o przyjaźń, podniesienie swych umiejętności i zdobycie upragnionych praktyk. Da się zrobić, jeśli tylko nie przeszkadza ci nieznana moc dopiero co wykluwającej się magii i pewien ciemnooki nie następca tronu, który może okazać się zgubą dla twego serca.Spragniona ciekawej fantastyki, która poruszy mnie jakością, przejmującą i tajemniczą fabułą oraz nietuzinkowymi bohaterami, sięgnęłam po nową powieść wydaną przez wydawnictwo Uroboros. Czy mnie zachwyciła?

Piękno sygnowanej moim imieniem okładki zostało całkowicie przyćmione tym, co skrywał środek.
Niezwykle wciągająca fabuła, która od pierwszych chwil zajęła wszystkie moje myśli. Bardzo ciekawa historia, która od pierwszego rozdziału porywa szybkością zdarzeń. Akademia Magii skrywa wiele tajemnic i uczy bohaterów pokory bez względu na pochodzenie czy umiejętności. To nie kolejna szkoła, która uczy teorii. Tu każdy z adeptów musi przejść morderczy trening, który pozwoli mu na okiełznanie swoich pokładów magii i osiągnięcie celu.

Ludzie, którzy mówią ci to, co chcesz usłyszeć, są najbardziej niebezpiecznymi wrogami.

Bohaterowie to odrębna historia. Każde z nich skrywa coś, czym nie chcę się dzielić ze światem i skrzętnie ukrywa. Ryiah jest temperamentna i bardzo często wprowadza myśli w czyn, zanim je przeanalizuje. Ciężko znosi skutki braków w wiedzy i umiejętnościach, jednak dzięki zaciętości i wewnętrznej sile nie ucieka z krzykiem, tylko całym sercem stara się pokonywać przeciwności. Jej brat ma łatkę łamacza kobiecych serc, jednak ujmuję tym, z jaką zaciętością i odwagą staje w obronie siostry. Dzięki Elli wysoko urodzeni nie wydają się straszni i niedostępni, ale to Darren jest najbardziej tajemniczy i nieprzewidywalny. Ambitni, nieoczywiści i równocześnie naturalni, odczuwający słabości i lęki.

Świat Jeraru został przedstawiony pobieżnie, jednak po lekturze pierwszego tomu mamy już pewien ogląd na zasady w nim panujące i to, komu przysługuje jaka pozycja w królestwie. Pozostało jednak wiele tajemnic, które tylko rozpalają umysł czytelnika i dają nadzieje na więcej, bo poza zawężoną grupą adeptów jeszcze wiele do odsłonięcia dla nas. To dopiero zalążek historii z potencjałem.


 
Młodzi adepci książkowych światów fantastycznych będą zachwyceni lekkością i dozą humoru, wątkami romantycznymi i przekazem. Pierwszy rok to powieść, która pokazuje, jak ważne jest dążenie do celu, pokonywanie przeciwności i przekraczanie własnych granic. Autorka podkreśla wagę hartu ducha i własnych przeczuć, a przede wszystkim wsparcia, jakie zapewniają przyjaciele.

Ja, choć wiekowo trochę pewnie odstaje od grupy docelowej tej powieści pochłonęłam ją z wielką radością i szybkością, dzięki czemu jestem w stanie stwierdzić, że nie liczy się wiek, tylko młody duch łaknący wspaniałej przygody, którą bez dwóch zdań otrzymacie, czytając Pierwszy rok. Potem pozostanie wam cierpienie oczekiwania na kolejne tomy, na pocieszenie będę musiała czekać dłużej.

Marta Daft

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook