Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

2.02.2019, 18:00
  • Autor Holden Blair
  • Tłumacz Wasilewska Iwona
  • Wydawnictwo Jaguar
  • Język wydania polski
  • Język oryginału angielski
  • Liczba stron 277
  • Data premiery 2018-04-18

OCENA

Bad Boy's Girl. Tom 2

Bad Boy's Girl. Tom 2

Drugi tom jednej z najbardziej poczytnych serii na wattpadzie!

Tessa o'Connell za chwilę zacznie pierwszy rok studiów. Zakochana po uszy, a nawet jeszcze bardziej, ma nadzieję, że w college?u rozwinie skrzydła. Okazuje się jednak, że nowy początek to nie bułka z masłem, zwłaszcza gdy na wymarzone studia zabiera się nie tylko chłopaka i torbę ciuchów, ale również lwią część dawnych problemów.

Kiedy mało co idzie zgodnie z planem, a najbliżsi zastawiają na ciebie pułapki, łatwo stracić grunt pod nogami. Czy facet, który chciał chronić Tessę przed całym światem zdoła uchronić ją przed samą sobą? I jakiej ilości KitKatów oraz truskawkowych lodów będzie potrzebował, by zapewnić miłość swojego życia, że mimo kłopotów, nieporozumień i zastępów długonogich studentek nigdzie się nie wybiera?

RECENZJA

Nadeszła pora na poznanie dalszych losów Tessy i Cole'a. Po spektakularnym zerwaniu, które miało miejsce w poprzednim tomie, czas sprawdzić, czy gorzej już być nie może. A może wręcz przeciwnie? Może teraz może być tylko lepiej?

Pierwszy tom Bad Boy's Girl czytałam z zapartym tchem, nie mogąc oderwać się od lektury. Myślałam, ba!, byłam niemal pewna, że z dwójką będzie tak samo, a może i lepiej. I jak to bywa, tym razem kontynuacja okazała się... gorsza niż przypuszczałam. Oczywiście nie oznacza to, że ten tom jest totalną szmirą, bo tak nie jest, jednak nie ma tutaj tego czaru, jaki odnalazłam podczas pierwszego spotkania z Tessą i Cole'em. 

Czytając tę książkę, miałam chwile zwątpienia. Momentami czytało mi się ją fajnie, lekko i przyjemnie, a po chwili trafiałam na nudne jak flaki z olejem fragmenty i chęci, by kontynuować lekturę znikały niczym poranna mgła. Czasami musiałam się odrobinę przymuszać, by brnąć dalej w opisywane wydarzenia, mając jednocześnie wrażenie, że jest to spowodowane tym, iż Blair Holden nie do końca wiedziała jak ugryźć kontynuację i jak zakręcić losami bohaterów, by lektura okazała się interesująca, a przede wszystkim wciągająca... Niestety wyszło średnio. 

W pierwszej części cyklu Bad Boy's Girl Blair Holden zachwyciła mnie lekkim piórem i tym, jak bawiła się słowem, tworząc naprawdę dobry kawałek literatury młodzieżowej. Tym razem zabrakło tej lekkości tak jak emocji. To znaczy, autorka nie położyła całkowicie emocji, ale dało się odczuć ich braki w niektórych rozdziałach lub dialogach, a to kładzie się cieniem na odbiór całości.

Opisami zbudowała całkiem przyzwoite obrazy współczesnych "młodych dorosłych" i pierwszego roku na studiach. W przypadku Ten pierwszy rok Toma Ellena i Lucy Ivison, gdzie pierwszy rok to picie i bzykanie się z kim popadnie - przeklinam ten tytuł do tej pory, Blair Holden wypada prawdziwie. Opisuje dni zwyczajnych, normalnych młodych ludzi, którzy skupiają się na nauce, ale znajdują też czas na swoje pasje, drobne przyjemności, spotkania z przyjaciółmi (które niekiedy sprowadzają się do picia na umór) i związki.Dialogi są całkiem zgrabnie skonstruowane. Widać, że Blair Holden starała się, by były one jak najbardziej naturalne i to jej się w pełni udało. Jak wspomniałam wcześniej, momentami gubiła emocje, które powinny wzbudzać, niemniej w ogólnym rozrachunku wyszło jej to dobrze. Szczególną uwagę należy poświęcić przekomarzankom głównych bohaterów - to udało się autorce utrzymać na tym samym, wysokim poziomie zabawności. 

Kreacje bohaterów... Część z nich już poznaliście, jednak na horyzoncie pojawiają się nowi. Blair Holden udało się drugi raz ukazać paletę charakterów i osobowości, charakterystycznych dla tego wieku. Zatem znajdziecie tu i zahukane szare myszki, i ździrowate lale, i nie najmądrzejszych sportowców, i... kogo tylko dusza zapragnie, w akademiku zmieści się każdy. 
Co do głównych bohaterów... Cole i Tess momentami miotali się jak zwierzę na uwięzi, próbujące znaleźć drogę ucieczki, nie bardzo wiedząc co ze sobą i związkiem zrobić. Z jednej strony to ten wiek, w którym człowiek próbuje tego i owego i uczy się życia, jednak w międzyczasie winien wyciągać jakieś wnioski... a u nich z tymi wnioskami było różnie... 

Bad Boy's Girl 2 nie jest najlepszą kontynuacją, niemniej i tak plasuje się na wysokim miejscu w punktacji. Naturalność i realizm, z jakim Blair Holden kreśli swoich bohaterów i wydarzenia sprawiają, że drobne wpadki można jej wybaczyć i mieć nadzieję, że trzecia część będzie lepsza. 

Michalina Foremska

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT