Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

18.10.2020, 23:42
  • Autor Wood Amanda, Jolley Mike
  • Tłumaczenie Rafałowski Grzegorz
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
  • Język wydania polski
  • Język oryginału angielski
  • Liczba stron 112
  • Numer wydania I
  • Data premiery 2019-05-15

OCENA

Świat przyrody

Świat przyrody

Wyrusz na wędrówkę przez świat dzikiej przyrody z tym wyjątkowym przewodnikiem, pokazującym niesamowite zdolności adaptacyjne roślin i zwierząt, które pozwalają im przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach.
 
Dowiesz się, dlaczego organizmy żywe wyglądają i zachowują się tak a nie inaczej, oraz w jaki sposób wszystko w przyrodzie jest ze sobą powiązane. Kolorowe strzałki na marginesach poprowadzą cię do odpowiednich tablic i tematów.

RECENZJA

Przyroda, czymże ona jest? Jak ją zdefiniować? Jak w przystępny sposób omówić choć małą jej część tak, by zaciekawić czytelnika? O czym napisać, a co przemilczeć albo zostawić na inną opowieść? Według naukowców termin przyroda zamiennie stosowany z naturą to wszechświat, wszystko to, co nas otacza... A co tak naprawdę jest?
 
Amanda Wood i Mike Jolley stworzyli ciekawe kompendium cudów natury, omawiając część z podstawowych zagadnień, rozszerzając materiał o ciekawostki dotyczące królestwa zwierząt, roślin itd. Materiał przez nich przygotowany został omówiony w przystępny, przejrzysty sposób, zatem dzieci mniej więcej od 9 roku z pewnością znajdą w tej publikacji wiele ciekawych i istotnych informacji. 
Poniżej tej granicy (wieku) publikacja ta może służyć do poznawania nowych słów jak np. gatunki zwierząt, czy nazw drzew lub pozyskiwania nowych umiejętności jak rozpoznawanie drzew po kształtach liści. 
 
Autorzy serwują sporą dawkę wiedzy, którą udało im się zmieścić na zaledwie stu dwunastu stronach. Niemniej wnętrze nie jest aż tak kolorowe, w przenośni, jakby można tego oczekiwać. Ilość tekstu odbija się na wielkości czcionki - jest maciupeńka. Co prawda obędzie się bez lupy, ale obowiązkowo w trakcie wertowania kartek, czytelnik winien znajdować się w dobrze oświetlonym, jasnym pomieszczeniu. W innym wypadku istnieje ryzyko nabawienia się bólu oczu i konsultacji okulistycznych. 
 
Niemniej jednak nie można przyczepić się do szaty graficznej i samych ilustracji wszelkiej maści stworzeń i roślin. Owen Davey stanął na wysokości zadania i przestawił wszelkie żyjątka w bardzo realistyczny sposób, dzięki czemu nauka, tudzież przyswajanie nowych materiałów, będzie dużo przyjemniejsze i łatwiejsze. Kolorystyka w pełni odpowiada zagadnieniu omawianemu przez autorów ? dominują kolory ziemi. 
 
Objaśniając każde zagadnienie (rozdział) Amanda Wood i Mike Jolley starali używać się języka jak najbardziej przystępnego i zrozumiałego. Materiał opracowany jest w taki sposób, że młode umysły nie będą miały problemu z jego zrozumieniem, a umysły będą ów wiedzę chłonąć jak gąbka wodę. 
 
Świat przyrody. Kompendium cudów natury to sześćdziesiąt siedem tablic dotyczących różnych zagadnień. Od tego, co to jest świat ożywiony, czy środowisko, przez budowę szkieletu, charakterystykę każdej gromady (ssaki, płazy itd.) kończąc na adaptacji w różnych środowiskach i zmianach zachodzących na Ziemi. 
 
Jeśli więc rozglądacie się za ciekawą publikacją popularnonaukową, która wyjdzie naprzeciw wymaganiom i zainteresowaniom Waszym i Waszych pociech, rozważcie właśnie tę. Biologia nigdy nie była łatwiejsza i przyjemniejsza w zgłębianiu jej tajników. 
 
Polecam!
 
Michalina Foremska

nowości

film
Nerve
Nerve
Emma Roberts ("Millerowie", "Sztuka dorastania") i Dave Franco ("Iluzja") w pulsującym nie...
Zwierzogród
Zwierzogród
Kinowy hit studia Walt Disney Animation! "Zwierzogród" to jedyne miasto z...
książka
Kosmiczne święta
Kosmiczne święta
Kosmiczna opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!Ru...
Do zobaczenia nigdy
Do zobaczenia nigdy
Zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce.Zasada numer 1: nie traktuj jej inacz...
muzyka
#1
#1
"#1" - debiutancka płyta Moniki Lewczuk znanej z takich hitów jak nostalg...
25
25
Długo oczekiwany, trzeci album Adele "25". Będzie to pierwsze wydawnictwo prezentujące no...
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT