PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Katalog

Książka A-Z

OPIS PRODUKTU

26.05.2019, 15:21
 • Autor Wood Amanda, Jolley Mike
 • Tłumaczenie Rafałowski Grzegorz
 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • Język wydania polski
 • Język oryginału angielski
 • Liczba stron 112
 • Numer wydania I
 • Data premiery 2019-05-15

OCENA

Świat przyrody
Wyrusz na wędrówkę przez świat dzikiej przyrody z tym wyjątkowym przewodnikiem, pokazującym niesamowite zdolności adaptacyjne roślin i zwierząt, które pozwalają im przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach.

Dowiesz się, dlaczego organizmy żywe wyglądają i zachowują się tak a nie inaczej, oraz w jaki sposób wszystko w przyrodzie jest ze sobą powiązane. Kolorowe strzałki na marginesach poprowadzą cię do odpowiednich tablic i tematów.


RECENZJA
Przyroda, czymże ona jest? Jak ją zdefiniować? Jak w przystępny sposób omówić choć małą jej część tak, by zaciekawić czytelnika? O czym napisać, a co przemilczeć albo zostawić na inną opowieść? Według naukowców termin przyroda zamiennie stosowany z naturą to wszechświat, wszystko to, co nas otacza... A co tak naprawdę jest?

Amanda Wood i Mike Jolley stworzyli ciekawe kompendium cudów natury, omawiając część z podstawowych zagadnień, rozszerzając materiał o ciekawostki dotyczące królestwa zwierząt, roślin itd. Materiał przez nich przygotowany został omówiony w przystępny, przejrzysty sposób, zatem dzieci mniej więcej od 9 roku z pewnością znajdą w tej publikacji wiele ciekawych i istotnych informacji. 
Poniżej tej granicy (wieku) publikacja ta może służyć do poznawania nowych słów jak np. gatunki zwierząt, czy nazw drzew lub pozyskiwania nowych umiejętności jak rozpoznawanie drzew po kształtach liści. 

Autorzy serwują sporą dawkę wiedzy, którą udało im się zmieścić na zaledwie stu dwunastu stronach. Niemniej wnętrze nie jest aż tak kolorowe, w przenośni, jakby można tego oczekiwać. Ilość tekstu odbija się na wielkości czcionki - jest maciupeńka. Co prawda obędzie się bez lupy, ale obowiązkowo w trakcie wertowania kartek, czytelnik winien znajdować się w dobrze oświetlonym, jasnym pomieszczeniu. W innym wypadku istnieje ryzyko nabawienia się bólu oczu i konsultacji okulistycznych. 

Niemniej jednak nie można przyczepić się do szaty graficznej i samych ilustracji wszelkiej maści stworzeń i roślin. Owen Davey stanął na wysokości zadania i przestawił wszelkie żyjątka w bardzo realistyczny sposób, dzięki czemu nauka, tudzież przyswajanie nowych materiałów, będzie dużo przyjemniejsze i łatwiejsze. Kolorystyka w pełni odpowiada zagadnieniu omawianemu przez autorów ? dominują kolory ziemi. 

Objaśniając każde zagadnienie (rozdział) Amanda Wood i Mike Jolley starali używać się języka jak najbardziej przystępnego i zrozumiałego. Materiał opracowany jest w taki sposób, że młode umysły nie będą miały problemu z jego zrozumieniem, a umysły będą ów wiedzę chłonąć jak gąbka wodę. 

Świat przyrody. Kompendium cudów natury to sześćdziesiąt siedem tablic dotyczących różnych zagadnień. Od tego, co to jest świat ożywiony, czy środowisko, przez budowę szkieletu, charakterystykę każdej gromady (ssaki, płazy itd.) kończąc na adaptacji w różnych środowiskach i zmianach zachodzących na Ziemi. 

Jeśli więc rozglądacie się za ciekawą publikacją popularnonaukową, która wyjdzie naprzeciw wymaganiom i zainteresowaniom Waszym i Waszych pociech, rozważcie właśnie tę. Biologia nigdy nie była łatwiejsza i przyjemniejsza w zgłębianiu jej tajników. 

Polecam!

Michalina Foremska

Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook