REDnacz
Jury konkursu
Poniżej przedstawiamy Wam jurorów 4. edycji Bazgroła. W tym roku postanowiliśmy nieco rozszerzyć grono osób oceniających i równolegle do jury dorosłego powołać jury młodzieżowe.
Oczywiście nie jest to pełny skład jurorski - o kolejnych powołaniach informować będziemy zarówno na portalach duże Ka i Papierowy Pies jak i naszych stronach facebookowych. Przewodniczący (część literacka) - MARCIN SZCZYGIELSKI
Pan Marcin był dyrektorem artystycznym polskiej edycji miesięcznika "Playboy", dyrektorem kreatywnym portalu Ahoj.pl oraz wydawnictwa Gruner+Jahr Polska (projektował m.in. makietę graficzną "Gali") oraz Instytutu Wydawniczego Latarnik. Jego prace publikowało wiele pism, m.in. "Playboy", "Newsweek" oraz "Nowa Fantastyka".
Jako dziennikarz publikował we "Wprost" oraz "Playboy'u". Od kwietnia 2007 roku jest redaktorem naczelnym miesięcznika "Moje Mieszkanie". Współprowadził także program "Pokojowe rewolucje" w telewizji TVN.
Oprócz książek dla dorosłych, Pan Marcin napisał kilka pozycji dla dzieci i młodzieży: "Omega", "Za niebieskimi drzwiami" i "Czarny młyn".

Pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor m.in. serii o detektywie Pozytywce, "Kiedy byłem mały...", "Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu", "Horror! Czyli skąd się biorą dzieci", "Kacper z szuflady".

Architekt, grafik, malarz, fotograf, rzeźbiarz  i ilustrator.

Właścicielka i redaktor naczelna portalu Qlturka.pl - dziecko i kultura, tłumaczka, recenzentka.

GRZEGORZ RACZEK
Właściciel i redaktor naczelny portalu duże Ka i Papierowy Pies. Przewodniczący - ALEKSY KRYSZTOFIAK
12-latek z małego miasta. Od prawie dwóch lat prowadzi blog o książkach Książki na czacie. Czyta kilka godzin dziennie, najchętniej fantasy. Uważa, że w każdej książce, nawet smutnej, powinno znaleźć się trochę śmiechu. Mimo okularów nie może się przekonać do audiobooków. 
Poza tym wielbiciel wszelkich odmian herbat, strategicznych gier komputerowych, let's play'ów i pływania. 
W przyszłości zamierza wynaleźć maszynę do podróży w czasie, przenieść się do średniowiecza i zostać kowalem (jak jego przodkowie) specjalizującym się w wykuwaniu mieczy i toporów.

MARYSIA JAGODZIŃSKA 
Lat 11 - osoba z gatunku narracyjnych. Lubi opowiadać rozmaite historie. Uwielbia słuchać dobrych opowieści i oczywiście kocha czytać książki. Sprawia wrażenie jakby sama przed chwila wypadła z jakiejś lektury. Recenzje pisze do szkolnej gazety "Mały redaktor" i gościnnie na blogu Zaczytani
Ulubione książki? Seria J. K. Rowling o Harrym Potterze, seria R. Kosika "Felix, Net i Nika" i wszystkie książki o zwierzętach. 
W przyszłości Marysia chce zostać weterynarzem, zamieszkać na wsi i mieć własną stajnię. Na razie mieszka w Warszawie z rodzicami i dwiema pannami myszoskoczównami - o wdzięcznych literackich imionach: Ginny i Hermiona. 
Z tą samą pasją, z którą oddaje się czytaniu, trenuje jazdę konną i tańczy jazz dance.

KAROLINA BOLIMOWSKA
Nieidealne metr pięćdziesiąt w kapeluszu, które pragnie tylko być idealną, a przy okazji autorka bloga Marcepankowy Świat Książek.