REDnacz
PORADNIK EMILA: Zrób sobie książkę (2)
Prezentujemy Wam drugi pomysł na książkę, którą możecie wykonać sami lub z pomocą kogoś starszego. Jest to rozwinięcie pomysłu jaki już się pojawił na naszej stronie. Podobnie jak w poprzednim przypadku książka została wykonana przez Emila i jego wspaniałą mamę Izabelę Jędrulak-Mocur. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.
A OTO JAK PRZEBIEGAŁA PRACA NAD JEJ WYKONANIEM. OPOWIADA MAM EMILA.

Prezentujemy naszą drugą książkę harmonijkową: NAKLEJANKI OPOWIADANKI, CZYLI INSTRUKCJA  DZIEŁA SZTUKI.
Książka zaczęła powstawać 1,5 miesiąca temu, a wszystko zaczęło się od zakupu dużej ilości naklejek [ kosztowały niewiele, trzeba było brać :) ].
Wyrzuciłam gotowe szablony do wyklejania i pozostawiłam tylko zebrane w grupy, różnokształtne figury.
Podrzuciłam je Emilowi, jak zwykle ciekawa, co tym razem wymyśli.
Do zabaw z rysowaniem ma przygotowane kartoniki z wewnętrznych okładek starych płyt winylowych. Na nich zaczął swoją przygodę z naklejaniem.Emil, zaczął naklejać na kartki pojedyncze figury naklejek, budując kompozycje i przedmioty. 
Opowieści jakie przy tym snuł zasługiwały na upamiętnienie, tym bardziej, że dokładnie ilustrowały tworzone przedmioty. Coś, co z pozoru wydawało się zwykłą kolorową kropką, okazywało się być czymś zupełnie innym. Często zaskakującym i pełnym humoru przedmiotem.
Emil wykleił kilka opowieści w ciągu trzech dni. Ja przez pozostały czas, zastanawiałam się, jak graficznie połączyć opowiedziane historie, z utworzonym, abstrakcyjnym obrazem.
Trochę czasu mi to zajęło :)W końcu, po kilku wersjach, zdecydowałam się opisać emilowe wyklejanki, łącząc je z moimi,odręcznymi opisami [Emil umie pisać tylko kilka literek] na przezroczystej folii. Folia jest przyczepiona u góry kartki i daje możliwość odchylenia jej tak, aby móc oglądać sam obraz.Dosłownie; na przezroczystych kartkach folii, stworzyłam instrukcje i opisy do "dzieł" Emila.Okładka ma w środku ruchome napisy i zdjęcie [ wydrukowane na folii], które swobodnie przesuwają się, tworząc podczas ruchu niepowtarzalne kompozycje.Brzegi okleiłam kolorową taśmą, napisy na folii wykonałam pisakiem do płyt CD [niezmywalny].
Pokazałam Emilowi gotową książkę. Z radością przeglądał ją i słuchał opisów, dokładnie je pamiętając.
Dużo zabawy dała nam ta książkowa przygoda.

Oto strony książki: