REDnacz
Gotowce dla wszystkich!
Od dwóch edycji staramy się zachęcić Was do korzystania z gotowców, czyli tekstów i ilustracji przygotowanych przez artystów, polityków, sportowców etc. Do tej pory korzystały z nich głównie osoby, które nie mogły znaleźć sobie partnera. W tym roku postanowiliśmy zmienić nieco te zasady.
Jak zdążyliście się przekonać czytając regulamin, dotychczasowe ograniczenie do jednej pracy zostało zniesione. To samo czynimy z gotowcami. Każdy uczestnik nie tylko może w jednym duecie przygotować trzy prace konkursowe, to na dodatek wystąpić w innym duecie z innymy partnerami. Odnosi się to również do gotowców! Każdy z Was może wybrać tyle z nich, ile sobie zażyczy!
W tym roku do naszej akcji już przystąpiło kilka znanych i lubianych postaci - o czym informować Was będziemy na bieżąco na portalu i profilu facebookowym - ale możecie korzystać również z tych prac, które pojawiły się przy poprzednich edycjach! A jest już icha całkiem sporo! 

A kto zadeklarował w tym roku swój udział w Bazgrole? Oto lista, która (mamy nadzieję) z dnia na dzień będzie coraz dłuższa: Lidia Popiel, Majka Jeżowska, James Craig, Iwona Guzowska, Jakub Ćwiek, Patrycja Kosiarkiewicz, Monika Richardson, Jurek Owsiak...
Jak tylko otrzymamay od którejś z tych osób gotowca, wstawimy go na naszą stronę konkursową.

Oto lista gotowców, wraz z linkami do stron konkursowych poprzednich edycji Bazgroła. Wiele baśni i grafik pochodzi z poprzednich edycji i tam przekierowywane są linki - zasady dotyczące Gotowców zamieszczone na nich już nie obowiązują. Aktualne zasady znajdziecie tylko na tej stronie.

 TEKSTY:                      

Jakub Porada - polski dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Elżbieta Jędrzejewska - polska aktorka teatralna i filmowa.

Jan Siwmir - artystyczny duet małżeński.

Dariusz Rekosz (ur. 11 kwietnia 1970 roku w Sosnowcu) to autor książek dla dzieci i młodzieży, cyklu słuchowisk radiowych, prozaik, Animator Kultury w Muzeum Hansa Klossa w Katowicach. Jest również Honorowym Ambasadorem Literatury Dla Dzieci i Młodzieży, Kampanii Mama, Tata &... Myself? Ma na swoim koncie kilka serii wydawniczych: "Szkolny detektyw", "Mors i Pinky", "Detektywów para", "Czarny Maciek".

Elżbieta Bieńkowska - polska urzędniczka samorządowa i polityk. Od 2007 minister rozwoju regionalnego w pierwszym i drugim rządzie Donalda Tuska, senator VIII kadencji, a prywatnie żona Artura i mama trójki dzieciaków: Michaliny, Mateusza i Zofii.

Anna Garbolińska -  autorka pierwszej w Polsce książki o Ekonomii dla dzieci "ROZMOWY Z UŻYCIEM GŁOWY" wyróżnianej m.in. przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Polskiej Sekcji IBBY

Agnieszka Lingas-Łoniewska - wrocławianka, pisząca książki łączące sensacje z romansem ("Bez przebaczenia", TRYLOGIA "Zakręty losu", "Zakład o miłość", "Szósty", "W zapomnieniu"), tworząca stronę Czytajmy Polskich Autorów - www.polscyautorzy.pl.

Michał Pałubski - aktor kabaretowy, jeden z członków krakowskiej Formacji Chatelet.

Szymon Jachimek - aktor, felietonista, członek kabaretu Limo.

Pati Sokół - Piosenkarka. Artystka. Performerka. 

James Craig - Urodzony w Szkocji autor kryminałów, dziennikarz, konsultant i producent telewizyjny.

Paulina Drażba - dziennikarka i prezenterka TVP2, prowadząca CZERWONY DYWAN w "Pytaniu na śniadanie". 

 ILUSTRACJE               

Graham Masterton - brytyjski pisarz, twórca horrorów. Wydawał magazyn dla mężczyzn Mayfair, był redaktorem naczelnym magazynów Penthouse i Penthouse Forum, jest autorem poradników z dziedziny erotyki. Obecnie Masterton regularnie pisuje do takich czasopism jak Cosmopolitan, Men's Health, Woman, Woman's Own, a nawet takich jak rodzima Nowa Fantastyka. Wydaje także nowe książki i zbiory opowiadań. Trzy spośród opowieści Grahama Mastertona zostały przeniesione na ekran.

Katarzyna Bajerowicz - ilustratorka książek dla dzieci.

Beata Zdęba - ilustratorka książek dla dzieci.

Marta Ignerska - ilustratorka książek dla dzieci.

Karina Znamirowska - ilustratorka książek dla dzieci.

Emilia Dziubak - ilustratorka książek dla dzieci.

Elżbieta Kidacka - ilustratorka książek dla dzieci.

Diana Karpowicz - ilustratorka książek dla dzieci.

Anna Błaszczyk - reżyserka, scenarzystka, animatorka i ilustratorka.
Marianna Jagoda - ilustratorka książek dla dzieci.

Monika Jaworowska-Duchlińska - Projektuje i realizuje scenografie oraz kostiumy do przedstawień teatralnych. Uprawia malarstwo, rysunek (ilustracje do książek i rysunek satyryczny), projektuje wnętrza, plakaty, okładki książek, kartki, foldery

Aleksandra Michalska-Szwagierczak - ilustratorka książek dla dzieci.

Marianna Sztyma - rocznik 1973, skończyła poznańską ASP. Mieszka na wsi z liczną gromadką psów i kotów. Maluje i ilustruje oraz stara się wyhodować brodę.