REDnacz
Bazgrołowi zwycięzcy!
Stało się! Po długich obradach mali i duzi jurorzy Bazgroła przekazali nam swoje typy, my te typy złożyliśmy do zgrabnej kupy i tak oto powstała lista zwycięzców 6. edycji konkursu literacko-plastycznego.
NAGRODY GŁÓWNE

Najlepszy tekst: Maciej Serżysko "Legenda o stworzeniu Świata"
Najlepsze ilustracje: Jakub Ganita "Wielkie sprawy małej rybki"

POZOSTAŁE KATEGORIE

Najlepszy duet autorski: Wiktoria Parafiniuk i Julia Wolska "Emilka kontra pająk"
Najlepsze wykorzystanie "gotowca": Kalina Pytkowska "Jak Grześ karmił mózg"
Najlepsze fotografie do tekstu: Liliana Hawczuk i Karolina Chytrowska "Zagubiony Karolek"
Najlepszy komiks: Natalia Sawicka i Beata Sawicka "Inwazja bakterii"
Najlepsza książka artystyczna: Natalia Pokrywa i Wiktoria Klupieć "Tłusty Czarny Kot"
Najlepsza praca powstała przy użyciu komputera: Ksawery Ślęczka i Ksenia Berezowska "Miłośś to nie rzecz. Miłośś to Miłośś" 
Najbardziej zaangażowana placówka: Zespół Szkół w Strupinie Dużym

Przypominamy, że zwycięzcy dwóch głównych kategorii (tekst i ilustracje) zostaną zaproszeni na nasz koszt do Warszawy w czasie trwania Warszawskich Targów Książki. Nagrody otrzymają również pozostali laureaci poszczególnych kategorii i wszyscy finaliści, których wymieniliśmy na stronie konkursowej. Każde dziecko i osoba dorosła otrzyma dyplom, a uczestnicy konkursu, którzy nie znaleźli się w grupie finalistów będą mogli wystąpić o wersję elektroniczną dyplomu do wydrukowania w domu (będą one wysyłane drogą mailową po finale) - aby takowy dostać trzeba wysłać imię i nazwisko uczestnika na adres: bazgrol@duzeka.pl

Przypominamy też, że wszystkie osoby chcące uczestniczyć w uroczystym finale 15 maja w godz. 14.00-16.00 na Stadionie Narodowym (sala Rzym) powinni przesłać swoje dane na adres: bazgrol@duzeka.pl. Na podstawie przesłanych zgłoszeń powstanie lista osób upoważnionych do darmowego wstępu na Warszawskie Targi Książki. Poza tym ze względu na dużą liczbę finalistów na uroczystość zabrane zostaną tylko nagrody dla osób zgłoszonych. Nagrody dla nieobecnych wyślemy pocztą.