REDnacz
Mali Ambasadorzy Bazgroła
Starzy znajomi Bazgroła wiedzą, że każda kolejna edycja obrasta w dodatkowe akcje. A to są to zdjęcia znanych i lubianych w ramach "JaBazgrolę", a to próba zaangażowania władz lokalnych, a to konkurs na nową maskotkę. Tak będzie i w przypadku 6. odsłony naszego konkursu.
W tym roku, zainspirowani zdjęciem pewnej młodej i wielce sympatycznej osóbki (patrz zdjęcia poniżej), postanowiliśmy do bazgrołowych działań dodać instytucję Młodego Ambasadora Bazgroła. Co zacz i jak się ów Ambasador znajdzie w konkursowej konwencji? Otóż chcielibyśmy zachęcić wszystkich do dołączenia promocji nie tyle Bazgroła, co samego czytania! 

Jeśli jesteście więc młodymi mamami / tatusiami / babciami / dziadkami i macie zdjęcia swoich pociech z książką - ślijcie je do nas! Jeśli jesteście nastolatkami zwariowanymi na punkcie czytania i chcecie się swoją wariacyją pochwalić - zróbcie zdjęcie z książką i prześlijcie je do nas! Jeśli jesteście zaczytaną rodziną i książka stała się jednym z ważniejszych Waszego życia (a może i jej członkiem) - zróbcie grupowe zdjęcie z książką sztuk jeden lub z całą biblioteczką i wynik tej sesji prześlijcie do nas!
Zdjęcia wysyłajcie na adres: bazgrol@duzeka.pl

Wszystkie Wasze zdjęcia zamieścimy na stronie konkursowej, na profilu fb, a być może i w wydaniu drukowanym, który (jeśli finanse pozwolą) ukaże się przy okazji finału w czasie trwania Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym!

A oto Pierwsza Mała Ambasadorka Bazgroła - Hania Danielewicz oraz Jej dumna mama Aleksandra.            

POWIĘKSZ            

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

I kolejna Mała Ambasadorka Bazgroła - 5-letnia Zosia Kasprzyk, która zasnęła podczas lektury książki z babcią, byłą przedszkolanką, posiadającą całkiem sporą biblioteczkę wypełnioną książkowymi skarbami (przy okazji pozdrawiamy Babcię!)- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kolejną (choć już nie taką małą) Ambasadorką Bazgroła jest Lila Garbolińska, która pozowała do zdjęcia z książką autorstwa swojej mamy Anny "O prawie rozmowy z użyciem głowy". Warto przy okazji wspomnieć, że Pani Anna przekazała kilka egzemplarzy wspomnianej książki z autografem dla laureatów naszego konkursu!- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

I kolejni Mali Ambasadorzy Bazgroła! Tym razem grupę zaczytanych dzieciaków zasiliła trójka wspaniałych chłopaków (w tym dwóch małych jurorów Bazgroła i jego wcześniejsi laureaci) Piotruś, Michaś i Wojtuś Dyło!            

            

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Do wesołej gromadki Małych Ambasadorów Bazgroła dołączył kolejny dżentelmen - Kamil Kosior!