REDnacz
Finaliści 6. edycji Bazgroła!
Było trudno (jak co roku zresztą), ale jakoś udało się nam wytypować (z przeszło tysiąca nadesłanych prac) grupę finalistów 6. edycji konkursu literacko - plastycznego Bazgroł 2015.

Ten rok nie był tak obfity jak ubiegły, ale zapewniamy że pracy przy wyborze najlepszych dzieł nadesłanych do redakcji nie było wcale mniej (może dlatego, że doszła nam jedna kategoria).

Teraz nad wytypowanymi wstępnie pracami usiądą jurorzy i (mamy nadzieję) w ciągu kilku dni uda nam się wytypować zwycięzców poszczególnych kategorii.
Przypominamy, że na wszystkich wymienionych poniżej uczestników czekają w Warszawie nagrody rzeczowe i dyplomy (obecność prosimy potwierdzić wysyłając dane obecnych podczas finału na adres: bazgrol@duzeka.pl), a dwójka laureatów (najlepszy tekst i najlepsze ilustracje) zostanie zaproszona na nasz koszt do Warszawy (pokrywamy koszty podróży, pobyt w hotelu i fundujemy kieszonkowe na czas pobytu dla laureata i jednego opiekuna). Dodatkowo postaramy się jakoś umilić czas wolny, ale to już kwestia dodatkowych ustaleń.

A OTO FINALIŚCI 6. EDYCJI KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO BAZGROŁ 2015:
- Martyna Klepuszewska (9 l.) i Olivia Zołotar (9 l.) - Wrocław
- Wiktoria Parafiniuk (8 l,) i Julia Wolska (8 l.) - Katowice
- Alicja Powiecka (10 l.) i Julia Powiecka (8 l.) - Knurów
- Jan Preisner (6 l.) i Beata Prreisner (mama) - Jasło
- Martyna Kot (12 l.) i Maciej Kot (6 l.) - Piła
- Martyna Myszkiewicz (4,5) i Tata - Września
- Jakub Piela (11 l.) i Piotr Piela (40 l.) - Łabunie
- Lilianna Hawczuk (12 l.) i Karolina Chytrowska (15 l.) - Katowice
- Nicola Byzdra (12 l.) i Anna Szypura (opiekun) - Katowice
- Maciej Serżysko (10 l.) Paweł Flieger (wujek) - Witkowo
- Nikodem Żurowski (9 l.) i Karolina Żurowska (mama) - Bestwino
- Magdalena Van Brenk (5 l.) i Małgorzata Van Brenk (mama) - Trzemeszno
- Wiktoria Wrzyszcz (14 lat) i Julia Smalgren (14 l.) - Lublin
- Marianna Serafin (13 l.) i Grażyna Serafin (mama - 50 l.) - Suwałki
- Patryk Skindlerowicz (14 l.) Wrocław
- Julia Śrama (10 l.) i Eliza Moksik (10 l.) - Witkowo
- Sergiej Kuzmich i uczniowie Specjalizowanej Szkoły I-III stopnia Nr 5 im. Bohatera Ukrainy Konstantyna Mogylka w Kijowie
- Ksawery Ślęczka (7 l.) i Ksenia Berezowska (mama) - Wieliczka
- Ksawery Ślęczka (7 l.) i Piotr Michalik (8 l.) - WIeliczka
- Maria Czubaty (15 l.) i Jarosław Czubaty (53 l. - tata) - Warszawa
- Mieszko Kacprowicz (7 l.) i Katarzyna Kacprowicz (mama) - Wrocław
- Marta Klos Jeronimo (11 l,) i Sylwia Klos Jeronimo (mama) - Piekary Śląskie
- Bartosz Skuza (9 l.) i Filip Skuza (14 l.) - Dobczyce
- Anna Maciejwska (5 l.) i Krystyna Sajkowska (opiekunka) - Gniezno
- Damian Kusak (5 l.) i Krystyna Sajkowska (opiekunka - Gniezno
- Julia Nowaczyk (13 l.) i Natalia Urbaniak (13 l.) Niechanowo
- Natalia Sawicka (11 l.) i Beata Sawicka (mama) - Karczmiska
- Filipek Woźniak (5 l.) i Kazimiera Woźniak (babcia) - Skawina
- Basia Kowalewska (6 l.) i Weronika Kowalewska (mama) - Ełk
- Marta Koll (13 l.) Katarzyna Derkacz - Zabrodzie
- Maja Cajzner - Świdnica
- Dominika Tracz (5 l.) i Adam Tracz (tata) - Knyszyn
- Kalina Pytkowska (9 l.) - Słupsk
- Jakub Ganita (4 l.) Monika Sokołowska (32 l. mama) - Wodzisław Śląski
- Jeremiasz Ottenburger (10 l.) i Monika Ottenburger (mama) - Witkowo
- Grzegorz Lech (12 l.) i Jerzy Bednarczyk (dziadek) - Sosnowiec
- Zuzanna Stankiewicz (10 l.) i Aleksandra Polińska (10 l.) Krypno
- Weronika Jeleniewska - Krypno
- Natalia Pokrywa (9 l.) i Wiktoria Klupieć (9 l.) OstrówWielkopolski 
- Tobiasz Gosławski (9 l.) - Ostrów WIelkopolski
- Maciej Brzyszko (12 l.) i Michał Kwiatek (13 l.) Strupin Duży
- Roksana Sadowska (6 l.) i Beata Sadowska (34 l. mama) - Strupin Duży
- Roksana Iwaniec (10 l.) i Oskar Iwaniec (7 l.) - Strupin Duży
- Martyna Ciupek (16 l.) i Aleksandra Kupiec (16 l.) - Gniezno

O TYTUŁ HONOROWEGO PRZYJACIELA BAZGROŁA, CZYLI O NAGRODĘ GRUPOWĄ ZAWALCZĄ:
- Szkoła Podstawowa Nr 7 z Ostrowa Wielkopolskiego
- Szkoła Podstawowa Nr 2 z Trzemieszna
- Gimnazjum Nr 4 z Gniezna
- Zespół Szkół w Strupinie Dużym
- Szkoła Podstawowa im. Lotnictwa Polskiego z Witkowa
- Szkoła Podstawowa Nr 12 z Gniezna
- Świetlica Specjalistyczna Nr 2 z Katowic-Szopienic
- Zespół Szkolno - Przedszkolny z Bestwina
- Przedszkole Nr 6 z Wrześni
- Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego z Warszawy

Wszystkie wymienione powyżej osoby prosimy o sprawdzenie poprawności danych - będą one podstawą do wypisania dyplomów.

Jednocześnie informujemy, że dzieciom, które nie znalazły się w grupie finalistów przysługują dyplomy w wersji elektronicznej. Zainteresowanych prosimy o przesłanie swoich danych na adres: bazgrol@duzeka.pl (dyplom taki, nie różniący się szatą graficzną od tych przyznanych laureatom będzie można wydrukować na domowej drukarce lub w najbliższym punkcie usługowym).