Jury konkursu

20 października 2016, 23:50
Jury konkursu

GRZEGORZ KASDEPKE
Polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Współpracuje z takimi wydawnictwami jak Literatura i Nasza Księgarnia.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - JUREK OWSIAK
Polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny. Znany jest przede wszystkim z kierowania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą założył i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia tj. od 1993 roku. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -KATARZYNA MAJGIER
Autorka książek dla dzieci i dla dorosłych. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadziła najstarszy polski magazyn internetowy Reporter oraz kilka serwisów internetowych. Obecnie współpracuje z wydawnictwami Akapit Press, Nasza Księgarnia i Zwierciadło oraz z wydawnictwami prasowymi i internetowymi. Pasjonatka fotografii i dobrej muzyki oraz niepoprawny mol książkowy.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - NIKA JAWOROWSKA-DUCHLIŃSKA
Od wielu lat buszująca za kulisami teatru, by z tego i owego tworzyć świat dla bohaterów z książek. W zaciszu swojej pracowni wymyśla historie albo ilustruje historie już wymyślone. Albo podczas warsztatów razem z dziećmi, z którymi tworzy grupę RYSOBOOKOŻERCÓW. 1/3 kulturalnej watahy 2WILKI. Uwielbienie humoru abstrakcyjnego, najczęściej czarnego bywa często w domu rodzinnym przyczyną nieporozumień. Mimo, że w domu mieszkają dwa czarne koty, co powinno być wystarczającym powodem, by wszyscy śmiali się z tego samego dowcipu. Czarnego dowcipu. 
Słucha hiszpańskiego rocka z lat 90-tych.
Y eso se parecia a esto :)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -AgaTa Komorowska
Blogerka, debiutująca pisarka. Założycielka grupy "Z Miłości do Inności". Z wykształcenia graficzka, z doświadczenia specjalistka od reklamy i marketingu, z zamiłowania i powołania matka: adopcyjna, zastępcza i biologiczna. Na swoim blogu pisze z rozbrajającą szczerością o tym jak cieszyć się życiem z dzieckiem niepełnosprawnym, radościach i smutkach samotnego macierzyństwa, o adopcji i opiece zastępczej, nie zapominając przy tym o kobiecości, intymności i związkach.Krystian, lat 9. Chodzi do drugiej klasy Szkoły Specjalnej. Wieczorem nie zaśnie jeśli mama nie przeczyta mu którejś z ulubionych książek. Uwielbia historie Mikołajka, a ostatnio podróżuje z Doktorem Dolittle. Jego pasją jest fotografia.

Ada, lat 5. Jej niezwykłą energię poskromić można jedynie przy czytaniu. Musi być o dziewczynkach. Najlepiej niegrzecznych. Jest również wielką fanką baśni.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -TOMASZ LEŚNIAK
Polski rysownik, animator i twórca komiksowy, laureat Grand Prix konkursu na MFK 1999 za cykl o jeżu Jerzym, twórca Jędrka, bohatera serii książek "Hej, Jędrek!" oraz Tymka i Mistrza (wszystkie postaci stworzył wspólnie ze scenarzystą Rafałem Skarżyckim). Ukończył Wydział Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.
foto: Zija i Pióro

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

GRZEGORZ RACZEK
Właściciel i redaktor naczelny portalu duże Ka i Papierowy Pies
PRZEWODNICZĄCA DZIECIĘCEGO JURYNELA MAŁA REPORTERKA: Cześć, nazywam się Nela i mam dziewięć lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. W Azji ? Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny. W Ameryce Południowej ? Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - KONRAD BADOWSKI lat 4, laureat 7. edycji Bazgroła w kategorii najlepsze grafiki. Finalista ogólnopolskich konkursów plastycznych i kulinarnych (Mami Fatale). Wystąpił na płycie "Słodziaki przed nami świat", a także w teledysku Noviki "Mommy song". W 2016 roku Konrad został twarzą polskiej kampanii Dnia Kolorowej Skarpetki - World Down Syndrome Day. Podopieczny Stowarzyszenia "Zespolaki". Uwielbia zwierzęta, w szczególności koty, choć Jego ulubiona książka to "Myszka" Doroty Gellner.
Małgorzata i Sebastian Badowscy, rodzice Konradka, współzałożyciele Stowarzyszenia "Zespolaki".

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -POLA JASICA
Ma 10 lat, laureatka 7 edycji Bazgroła w kategorii najlepszy duet autorski. Uczennica czwartej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie. Uwielbia pisać i czytać. Zakochana w serii "Zwiadowcy"

MACIEK JASICA
Laureat 7 edycji Bazgroła w kategorii najlepszy duet autorski. Muzykujący i malujący architekt. Tata Poli i Niny. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -KSAWERY SERGIUSZ ŚLĘCZKA
Ma 9 lat. Laureat 7 edycji Bazgroła w kategorii najlepszy tekst. Jest dumny, że urodził się w tym samym miesiącu co Charlie Chaplin. Z rodzicami i młodszą siostrą mieszka w Wieliczce, dlatego był chyba ze 100 razy w Kopalni Soli. Fascynuje się piłką nożną, II Wojna Światową i Star Wars. Pisze książki i sam je ilustruje. Ulubiony pisarz - Grzegorz Kasdepke.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - PIOTREK DYŁO
Ma 12 lat, pasjonuje się komputerami, Linuksem, Minecraftem, fotografią i samochodami z czasów PRL. Ostatnio projektuje automat do napojów własnej produkcji. Uwielbia czytać, po kilka razy przeczytał każdy tom z serii "Magiczne drzewo". Laureat 3. edycji Bazgroła za "Bajkę o Królewnie Wtyczce i ośmiu przedłużaczach". Autor bloga Piotrusiowy pamiętnik.

MICHAŚ DYŁO
Ma 10 lat, jest fanem klocków Lego, Star Wars i gier komputerowych, uwielbia spędzać czas z kolegami w świetlicy szkolnej, świetnie maluje i lepi z plasteliny fantastyczne figurki. Lubi czytać, bardzo ceni biografie piłkarzy autorstwa Yvette Żółkowskiej-Darskiej. Laureat 4. edycji Bazgroła za "Jeden dzień z życia ślimaczków". W pracy Piotrusiowi i Michasiowi Dyło pomagać będzie ich mama DOROTA SMOLEŃdziennikarka, redaktorka, autorka blogów Od rana do wieczora i Czytam dzieciomwspółautorka www.dwiechochelki.pl, koordynatorka akcji charytatywnej "Macierzyństwo bez lukru".

Kanał YT