Jury konkursu

31 stycznia 2019, 18:44
Jury konkursu

GRZEGORZ KASDEPKE
Polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Współpracuje z takimi wydawnictwami jak Literatura i Nasza Księgarnia.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 


JUREK OWSIAK
Polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny. Znany jest przede wszystkim z kierowania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą założył i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia tj. od 1993 roku. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


MAREK HENRYK MICHALAK
Polski pedagog specjalny i działacz społeczny, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, w latach 2008-2018 rzecznik praw dziecka.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -JERZY RZYMKOWSKI
Redaktor naczelny miesięcznika "Nowa Fantastyka"
STRONA PISMA

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ANNA HELENA SZYMBORSKA
Polska ilustratorka, autorka komiksów i okładek. W swojej twórczości komentuje codzienną rzeczywistość i ludzką psychikę, często wykorzystuje elementy mitologiczne, baśniowe, zaczerpnięte z podań ludowych. W 2002 ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łomży na profilu Grafika Warsztatowa, a w 2007 łódzką Akademię Sztuk Pięknych na kierunku Projektowanie Graficzne.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -ROBERT ROMANOWICZ
Architekt z wykształcenia z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie zajmuje się malarstwem, ilustracją książkową, scenografią.
To właśnie architektura ukształtowała graficzne spojrzenie na sztukę. Jego malarstwo jest wynikiem wieloletnich poszukiwań, eksperymentów z mediami oraz stosowania różnych metod ekspresji. Wszystko to złożyło się na obecny dorobek, pozwoliło mu osiągnąć niepowtarzalny styl i stać się rozpoznawalnym.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

GRZEGORZ RACZEK
Właściciel i redaktor naczelny portalu duże Ka i Papierowy Pies. Organizator Bazgroła.

Kanał YT