Zwycięzcy pojadą do Fabryki Czekolady

18 września 2013, 11:03,
Zwycięzcy pojadą do Fabryki Czekolady
Konkurs "Czekoladowy Świat" jest częścią ogólnopolskiej akcji "Słodki Dzień Dziecka" organizowanej przez Fundację "Wawel z Rodziną" oraz firmę Wawel. W tym roku miała miejsce VI edycja, w trakcie której Domy Dziecka z całej Polski otrzymały w sumie ponad 6 ton słodyczy. Motywem przewodnim konkursu był świat w całości stworzony z czekolady, zadaniem dzieci było przygotowanie, w dowolnej technice plastycznej, ich wizji czekoladowego świata. Główną nagrodę w konkursie - dwudniową wycieczkę do fabryki Wawelu w Dobczycach, a także zwiedzanie Krakowa wygrały dzieci z łódzkiego Domu Dziecka.

- Podopieczni Domu Dziecka nr 4 potraktowali to zadanie bardzo dosłownie, ich zwycięska praca przedstawia kulę ziemską, gdzie kontynenty wyklejone zostały papierkami po czekoladkach i cukierkach. Widać, że wykonanie tego małego dzieła kosztowało dużo pracy, dlatego tym bardziej cieszę się z ich wygranej - wypowiada się aktor i Prezes Fundacji "Wawel z Rodziną" Tomasz Schimscheiner.

Oprócz ogromnej radości z otrzymanej nagrody, samo spotkanie stanowiło dla dzieci niezwykłe przeżycie. Miały one okazje spotkać się z aktorem Tomaszem Schimscheinerem, który chętnie rozdawał autografy, pozował do wspólnych zdjęć oraz starał sie zamienić przynajmniej kilka słów z każdym dzieckiem. Fundacja ?Wawel z Rodziną? wspiera podopiecznych placówek opiekuńczo- wychowawczych oraz dzieci pochodzące z mniej zamożnych rodzin, pomagając odkrywać im ich własne talenty i je rozwijać. Wizyta w łódzkim Domu Dziecka stanowiła okazję do rozmów z dziećmi o ich planach na przyszłość i pasjach.

- Mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ podczas tej krótkiej wizyty udało nam się "wyłowić" przynajmniej jeden talent. - mówi Tomasz Schimscheiner - Jedna z dziewczynek ma w sobie niezwykłą pasję do aktorstwa, spędziliśmy kilkanaście minut rozmawiając o jej planach i ambicjach. Oczywiście zrobimy co w naszej mocy żeby pomóc rozwijać jej dar i spełnić marzenia o aktorstwie. 

To już drugi raz kiedy dzieci z Łodzi wygrywają w konkursie organizowanym przez Fundację "Wawel z Rodziną". Z pewnością świadczy to o niezwykłym potencjale drzemiącym w młodych mieszkańcach Łodzi.

- Mamy nadzieje, że wyjazd do Krakowa okaże się dla dzieci nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale także praktyczną lekcją historii. - mówi Wice Prezes Fundacji Sylwia Warnecka - Podczas wycieczki będą miały możliwość zwiedzenia zabytków Krakowa, a wycieczka do fabryki czekolady pozwoli im na poznanie tajników przygotowywania słodkich pyszności takich jak Karmelki czy Michałki z Wawelu.

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT