Beatbox Kids - bawiąc się, uczą poprawnej wymowy

9 listopada 2016, 20:19,
Beatbox Kids - bawiąc się, uczą poprawnej wymowy
Beatbox na problemy z wymową 
Specjaliści alarmują, że wady wymowy są dosyć częstym problemem wśród kilkulatków. Wczesna diagnoza i wspólna praca logopedów, nauczycieli i przede wszystkim rodziców może całkowicie wyeliminować trudności z mową u najmłodszych. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty wśród dzieci przynosi nauka połączona z zabawą. Coraz lepiej rozumieją to pedagodzy i terapeuci, którzy chętnie sięgają po nowatorskie formy kształcenia. Okazuje się, że monotonne ćwiczenia logopedyczne także znajdują oryginalne zastępstwo - beatbox dla dzieci. 

Co w paszczy piszczy?
Beatbox Kids to komplet narzędzi do nauki beatboxu dla najmłodszych. Warsztaty, ilustrowana książka, video lekcje czy aplikacja na smartfony są zaproszeniem do świata beatboxu, czyli rytmicznego naśladowania dźwięków buzią. W ten sposób dzieci budują pewność siebie, wyrabiają w sobie poczucie rytmu, poznają podstawy muzyki i zgłębiają tajniki wokalnej ekspresji, jednocześnie poprawiając swoją wymowę. 
- Zamierzamy intensywnie działać z logopedami, prezentować im beatboxowe metody pracy z dziećmi, aby mogli używać dźwięków "paszczowych" w swojej codziennej pracy i rozwijać w ten sposób poprawną wymowę tysięcy dzieciaków w Polsce - mówi Patryk TikTak Matela pomysłodawca Beatbox Kids. 
Regularne ćwiczenia beatboxowe sprawiają, że dzieci rozwijają się rytmicznie oraz wzmacniają większość z naszych 27 mięśni twarzy, przede wszyst­kim język, policzki i usta służące do wyraźnego mówienia. Warsztaty Beatbox Kids są więc jednocześnie ćwiczeniami dykcji, zajęciami logopedycznymi i warsztatami aktorskimi. 

Beatbox dla szkół i przedszkoli 
Projekt Beatbox Kids jest zdobywcą głównej nagrody i 100 tys. złotych w drugiej edycji konkursu Virgin Mobile Academy. Choć od wygranej upłynęło zaledwie kilka miesięcy, to w tym czasie zwycięski projekt zdobył sympatię kolejnych logopedów, rodziców i przede wszystkim dzieci głównie w stolicy. Teraz Beatbox Kids kompletuje swój team i stawia na rozwój w całym kraju. Pomysłodawcy Beatbox Kids chcą podzielić się swoją pasją i umiejętnościami z logopedami szkolnymi, których zapraszają do współpracy. 
- Jury niemal jednogłośnie postawiło na ten projekt, ponieważ od początku przejawiał największy potencjał biznesowy i, w myśl tematu przewodniego tegorocznej edycji Virgin Mobile Academy, dowodzi, że kultura może być opłacalnym przedsięwzięciem - komentuje Piotr Suchodolski, Dyrektor Marketingu Virgin Mobile Polska. Z uwagą obserwujemy rozwój projektu Beatbox Kids i już teraz mamy podstawy sądzić, że była to dobra inwestycja - dodaje. 

Więcej informacji o projekcie Beatbox Kids oraz propozycjach współpracy można znaleźć się na stronie beatboxkids.com.

nowości

film
Mój książę z bajki
Mój książę z bajki
Omar Sy („Nietykalni”, „Samba”), Bérénice Bejo (&bdq...
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Scooby-Doo: Wesołego Halloween!
Nadeszło ulubione święto Scooby-Doo i Kudłatego! Fałszywe potwory i mnóstwo słodycz...
książka
Jak ratowaliśmy Wigilię
Jak ratowaliśmy Wigilię
Pełna świątecznych tradycji opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wiecz&...
Goście na Boże Narodzenie
 Goście na Boże Narodzenie
Nadchodzi Boże Narodzenie. Kot Findus nie może się doczekać ubierania choinki, przygotowyw...
muzyka
Future Nostalgia
Future Nostalgia
"Future Nostalgia" to drugi studyjny album angielskiej piosenkarki Duy Lipy. ...
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Śpiewanki Piosenki Dla Dzieci
Lista utworów 1. DZIK JEST DZIKI 2. ZUZIA, LALKA NIEDUŻA 3. stary niedźwiedź 4....
gry
Obecność
Obecność
Jest XXV wiek. Minęło wiele pokoleń od czasu, kiedy ludzkość zdecydowała się na ucieczkę w...
Bankrut
Bankrut
NEGOCJACJE, KRZYKI I GWAR JAK NA TARGU!W tej grze nie czekasz na swoją kolejkę, wszyscy gr...

Kanał YT