PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Artykuły

Artykuły - kultura
Informacja prasowa
Jeśli pogoda dopisze dzieciaki opanują nie tylko przestrzenie zamknięte, ale również podwórko przy ul. Foksal 11. Zapraszamy w sobotę, 12 kwietnia, w godzinach 11:00-18:00. Uwaga: na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Jednak spora ich część jest otwarta dla wszystkich. Rodziców oczywiście zapraszamy również, na pewno będą mogli poćwiczyć swoje umiejętności artystyczne.

Z zajęć otwartych zaplanowaliśmy - inspirowane polskimi tradycjami wielkopostnymi i wielkanocnymi - warsztaty muzyczne i plastyczne. Wśród atrakcji czekających na naszych małych gości znajdzie się m.in.: malowanie pisanek, tworzenie palemek, współtworzenie instalacji artystycznej. Artyści plastycy z Fundacji Atelier  zabiorą chętne dzieci na specjalny plener malarski. Plener potrwa w godzinach 15:00-18:00. Na zajęcia otwarte nie ma żadnych ograniczeń wiekowych.
Zachęcamy do zapisywania się na wyjątkowe zajęcia edukacyjne z grupą Archidzieciaki pt. "PO DWU STRONACH BRAMY, CZYLI ARCHITEKTURA I PUSTKA". W ramach warsztatów dzieci pogłębią swoja wiedzę architektoniczną. Czy architektura miejsca wpływa na nasze myśli i odczucia? Jakie warunki przestrzenne sprawiają, że możemy się swobodnie odprężyć, a co mobilizuje nas do aktywności? O zagadkach odczuwania przestrzeni, momencie przejścia z obszernego w ciasne, "efekcie bramy" i innych fenomenach miejsc będziemy rozmawiać na kolejnych warsztatach architektonicznych Archidzieciaki. Pośród opustoszałego krajobrazu pustynnego zbudujemy bramę do Jerozolimy - tętniącego życiem miasta -mówi Zofia Orłowska organizatorka Festiwalu Gorzkie Żale z Centrum Myśli Jana Pawła II.

FORMA
Warsztaty mają formę zajęć zamkniętych prowadzonych według ustalonego scenariusza, ze stałym zaangażowaniem prowadzących. Przeprowadzane dla określonej ilości uczestników i osiągające wyrazisty efekt w postaci skończonego zadania budowlanego. Na warsztaty składają się: edukacyjna prezentacja, grupowe zadanie projektowo-budowlane, indywidualne zadania projektowo-budowlane oraz podsumowanie.
Grupa liczyć będzie do 30 uczestników. Zajęcia potrwają 2,5 godziny. Dzieci będą pod opieką 3 doświadczonych prowadzących. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku 6-12 lat.

O ARCHIDZIECIAKACH
Razem z dziećmi wspólnie odkrywamy świat zbudowany i poszukujemy piękna kryjącego się w przestrzeni. Obserwujemy, jak działa miasto, jak żyją jego mieszkańcy i czego potrzebują, aby się w nim dobrze czuć. Próbujemy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania: "dlaczego?", "po co?" i "jak?". Naszym celem jest pozwolić dzieciom, by poczuły się jak prawdziwi architekci i zobaczyły jak łatwo mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Chcemy rozbudzić w nich wrażliwość na problemy przestrzenne i nauczyć jak kreatywnie je rozwiązywać, tak, by w przyszłości świadomie mogły kształtować świat wokół siebie. Kładziemy nacisk na przestrzenny charakter zajęć i budowanie w dużej skali. Przy pomocy prostych materiałów uczymy się projektować, konstruować i budować.
Kiedy: 12.04 (sobota) , godz. 11:00-18:00
Gdzie: ul. Foksal 11
Wstęp wolny, na warsztaty architektoniczne "PO DWU STRONACH BRAMY, CZYLI ARCHITEKTURA I PUSTKA" należy zapisywać się od 20 marca wysyłając maila na adres: archidzieciaki@gmail.com.

Spotkanie "Gorzkie Żale Dzieciom" odbędzie się w ramach Festiwalu Gorzkie Żale, który już 6. raz zagości w Warszawie. Festiwal wyrósł z tradycji teatralnej i w tym roku nie zawiedziemy fanów teatru. Powstaje właśnie specjalny program 7 spotkań teatralnych o charakterze eksperymentu, gdzie polscy aktorzy wraz z pisarzami zmierzą się z 7 Grzechami Głównymi. Bardzo osobiste spektakle powstaną pod okiem naszego Dyrektora Artystycznego Redbada Klijnstry. A udział w nich wezmą: aktorzy - Katarzyna Herman, Stanisława Celińska, Ewa Dałkowska, Zdzisław Wardejn, Magdaleka Kuta oraz Maciej Kowalik oraz pisarze - Ernest Bryll, Antoni Libera, Marek Kochan, Tomasz Man, Wojciech Tomczyk.
Ponadto w programie: koncerty, m.in. koncert Ewy Bem, która wraz z Andrzejem Jagodzińskim podejmie się przygotowania pieśni pasyjnych w jazzowych aranżacjach, "Gorzkie Żale Dzieciom", czyli cały dzień poświęcony zabawom edukacyjnym oraz debaty i spotkania. 
Wyjątkowym wydarzeniem będą Wielkopostne Spotkania Kulinarne, podczas których grupa  zaproszonych osób potrafiących i lubiących gotować, wśród których są również osoby znane z tego, że na co dzień, promują, lepszą jakość życia, w szczególności żywienia, ugotują kilka prostych dań dla grupy około 80 osób - widzów. W trakcie gotowania każda osoba z grupy gotujących, opowiada jedną swoją lub usłyszaną historię związaną z tematami wielkopostnymi. Spotkanie zakończy się wspólnym posiłkiem przy kilku dużych stołach.

Festiwal Gorzkie Żale odbywa się od 2008 r. w Warszawie. Jego współautorami byli Piotr Duda oraz Marek Pasieczny. Do tej pory w ramach festiwalu gościliśmy m.in.: Teatr DEREVO, Serge'a Merlin, Marcela Peresa oraz znakomite polskie teatry m.in.: Teatr  im. S. I. Witkiewicza z Zakopanego, Teatr STU z Krakowa, Scenę Plastyczną KUL Leszka Mądzika. W program "Gorzkich Żali" angażowani się co roku równiez polscy artyści, m.in.: Piotr Machalica, Agata Buzek, Mari Pakulnis oraz Maja Komorowska. Od początku organizatorem festiwalu było Centrum Myśli Jana Pawła II, które teraz kontynuuje oraz rozwija zainicjowany przez Piotra Dudę oraz Marka Pasiecznego projekt.


Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook