PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Artykuły

Współpraca
Grzegorz REDnacz Raczek
Być może wielu z Was już nas kojarzy. Być może byliście stałymi lub przypadkowymi Czytelnikami informacji zamieszczanych na blogu pod tym samym tytułem, który (jak to już jakiś czas temu zapowiadaliśmy) miał być wstępem do pełnoprawnego portalu kulturalnego dla dzieci i młodzieży. Jeśli chcecie przyłożyć choćby tylko mały palec do jego rozwoju (oczywiście pełna dłoń będzie milej widziana) zgłaszajcie swoje kandydatury na adres e-mail - redakcja@papierowypies.pl.

Papierowy Pies - co to jest?!

Papierowy Pies ma być pierwszym portalem ogólnokulturalnym dla i o dzieciach, który tworzyć będą dwie redakcje - dziecięca i dziecięco zaawansowana (czytaj dorosła). Chodzi i o zaangażowanie młodych oraz starszych w profesjonalnie przygotowany twór mający swoją odmianę drukowaną (na razie głównie przy okazji targów) jak i próbę przedstawienia rzeczywistości z perspektywy przedstawicieli różnych grup wiekowych. Dlaczego? Ano dlatego, że dzieciaki postrzegają świat przez pryzmat przyjemności, dorośli użyteczności. Złożenie tego miksu do zgrabnej kupy może być i ciekawe i pożyteczne.

Redakcja każdego działu składać się będzie z grupy osób współpracujących no i oczywiście szefa. Współpracować może z nami każdy - szef może być tylko jeden i zostanie on wybrany spośród tych, którzy się do nas zgłoszą i przejdą okres próbny. Nie będzie kumoterstwa i nepotyzmu!

Na czym ma polegać praca w Papierowym Psie?

Na początku wybieracie dział, którym jesteście zainteresowani i przesłacie próbkę swojej twórczości na adres: redakcja@papierowypies.pl. Po przyjęciu do redakcyjnego grona rozpoczyna się Wasz okres próbny.

Każda osoba po przejściu okresu próbnego otrzyma:
- firmową skrzynkę mailową, 
- legitymację dziennikarską,
- zestaw gadżetów firmowych,
- dostęp do produktów recenzyjnych,
- etc. (kryje się pod tym wiele niespodzianek przygotowywanych tylko dla członków redakcji - ale o tym przy innej okazji).

W czasie trwania okresu próbnego kandydat otrzymuje produkty recenzyjne tylko w wyjątkowych sytuacjach. Po jego przejściu pełnoprawny członek redakcji będzie mógł składać zamówienia na produkty recenzyjne, a także dopominać się o zwrot potwierdzonych kosztów poniesionych podczas pracy dla portalu.
Liczymy również na Wasze zaangażowanie i nowe pomysły na kulturę dziecięcą i jej prezentację. Jesteśmy głodni Waszych pomysłów i otwarci nawet na działania, które inni uznają za głupie!

Na chwilę obecną poszukujemy młodych dziennikarzy, recenzentów, fotoreporterów, znawców wszelkich dziedzin kultury: filmu, muzyki, książki, gier, moda, kulinaria etc.

Z przyjemnością nawiążemy współpracę z redakcjami szkolnych gazetech, bibliotecznych klubów miłośników książki, fak-klubami artystów, młodzieżowymi radami miast, etc.

Chcemy zatrząść posadami dziecięcej kultury i jesteście nam do tego potrzebni! Plany mamy wielkie - stańcie się ich częścią!


Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook