PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Artykuły

Artykuły - gry
REDnacz
Oficjalna gra planszowa Bazgroła
Poniżej przedstawiamy Wam oficjalną grę Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego Bazgroł 2012, wymyśloną (podobnie jak kilka innych gier, które wkrótce pojawią się na naszym portalu) przez REDnacza, czyli szefa tego bałaganu.


PRZYGOTOWANIE DO GRY
1. Wydrukuj plansze i wytnij znajdujące się na niej żetony (linki znajdziesz poniżej).
2. Rozłóż żetony pól drogi (plansza 3) jak na opisie poniżej, zaczynając od pola Start/ meta (plansza 1), a potem naprzemiennie (pamiętając by te same kolory występowały cyklicznie po sobie) lub układając je zupełnie przypadkowo.
3. Karty zadań (plansza 2) wydrukuj w dwóch egzemplarzach i wytnij - każdy gracz ma swoją talię. Karty trzeba potasować i rozłożyć przed sobą na dwóch kupkach (na planszy poniżej pokazano jak powinny wyglądać rozłożone karty jednego gracza, w rzeczywistości tych kupek powinno być cztery - po dwie dla każdego z uczestników zabawy). Jedna z tych kupek to karty dla Ciebie druga dla Twojego rywala (Twój przeciwnik robi to samo). Oczywiście nie wolno oglądać zawartości kupek lub rozkładać je wybierając tylko odpowiadające nam karty.

ROZGRYWKA
1. Zaczyna osoba, która wyrzuci większą liczbę oczek.
2. Po przesunięciu Bazgroła o wylosowaną liczbę oczek:
- odkrywamy kartkę z naszej kupki i wykonujemy polecenie na nim zawarte jeśli kolor karty zgadza się z polem na którym stoimy (np. stoimy na polu zielonym i wylosowaliśmy kartę zieloną z dwoma plusami - poruszamy się dwa pola do przodu, lub jeśli wylosowaliśmy kartę w innym kolorze niż zielony - nie wykonujemy żadnych czynności)
- odkrywamy kartę z kupki przeznaczonej dla naszego przeciwnika, a on wykonuje polecenie na niej zawarte jeśli jej kolor nie zgadza się z kolorem pola, na którym stoi, lub nie wykonuje go, jeśli kolor karty jest taki sam jak pole, na którym stoi.
- Nie okrywamy kart jeśli stoimy na czarnym polu.
3. Po zakończeniu kolejki kartę, którą odkryliśmy dla siebie wkładamy na spód kupki kart przeznaczonych dla przeciwnika, a kartę wylosowaną dla rywala wkładamy na spód naszych kart.

ZASADY DODATKOWE
1. Jeśli chcecie przedłużyć rozgrywkę, możecie wydrukować większą liczbę plansz z żetonami drogi lub zakończyć ją po kilkukrotnym okrążeniu wszystkich pól.
2. Czarne pole może oznaczać, że karty które odkryjemy dla siebie i dla przeciwnika wykonuje tylko jedna osoba.

- PLANSZA 1
- PLANSZA 2
- PLANSZA 3

Jeśli nie macie kolorowej drukarki - nie ma problemu. Naszykujcie kilka kartek papieru, narysujcie na nich żetony wedle swojego projektu lub na podstawie przedstawionych wzorców i wytnijcie je.
Nie macie kostki do gry - to też nie problem! Możecie ją wykonać wedle schematu zamieszczonego poniżej. Ją też możecie wykonać bez konieczności wykonania wydruku - wystarczy kartka papieru, linijka, ołówek, nożyczki i klej!
Jeśli nie potraficie zrobić tego sami - poproście o pomoc kogoś starszego.


Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook