PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Artykuły

Artykuły - gry
Informacja prasowa
Oto iMamy, czyli domowy fachowiec od nowinek
Nowe badania Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) pokazują, w jaki sposób w rodzinach przyjmowane są nowoczesne technologie.
Wedle najnowszych badań, połowa europejskich mam uważa się za rodzinnego eksperta od technologii. Badanie ponad 3500 rodziców z Europy zostało zlecone przez wiodącą markę rozrywkową, Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), a jego celem było stwierdzenie, w jaki sposób nowoczesna technologia wpływa na przyzwyczajenia, zachowania i interakcje wewnątrz rodziny. Wynika z niego, że ponad dwie trzecie kobiet (70%) z Europy uważa się za bardziej zaawansowane technicznie, niż ich partnerzy.
Z całej Europy, matki w Rosji najczęściej uważają się za rodzinnych ekspertów od technologii (61%). Zaraz za nimi są niemieckie matki (60%), a Włoszki również czują się pewnie w dziedzinie nowoczesnych technologii - 56% z nich uważa się za najbardziej technologicznie zaawansowanego członka rodziny.
Australijskie mamy najczęściej unikają nowinek technicznych - tylko 39% z nich uważa się za rodzinnego eksperta w tej dziedzinie.
Wyniki badań pojawiły się wraz z premierą nowego, mniejszego, zgrabniejszego i tańszego systemu PlayStation3 (PS3) 12MB. Można na nim oglądać filmy, odtwarzać płyty Blu-ray,  grać w najnowsze gry, takie jak Wonderbook: Księga czarów, Sports Champions 2, DanceStar Party Hits, albo korzystać z usług PlayStation?Network. PS3 to idealny sposób na rozrywkę dla zabieganej rodziny.

Technologiczni seniorzy
Wygląda na to, że z wiekiem nasze doświadczenie w dziedzinie technologii wzrasta, a biorąc pod uwagę nieco więcej pieniędzy do wydania, dziadkowie stają się mistrzami nowinek technicznych. Wiadomo nie od dziś, że 'Srebrni surferzy' to spora grupa użytkowników internetu (kobiety w wieku ponad 55 lat grają w sieci częściej, niż mężczyźni w wieku 15-34*), ale wedle badań, dzieci coraz częściej zwracają się też do swoich dziadków o pomoc w sprawach technologii.
Rosyjscy seniorzy są najbardziej na czasie - 40% rodziców jest pewna, że ich dzieci pytają dziadków o radę w sprawach najnowszych technologii. Na drugim miejscu wśród technologicznie zaawansowanych seniorów są Francuzi - 39% z nich dzieli się swoją wiedzą z wnukami, a zaraz za nimi - Polacy z wynikiem 38%.
Starsze pokolenie Włochów musi bardziej pójść z duchem czasu - ponad połowa (52%) rodziców we Włoszech uważa, że ich dzieci na pewno nie pytają swoich dziadków o zdanie w dziedzinie technologii. Zaraz za Włochami są Brytyjczycy - tu też ponad połowa rodziców twierdzi, że ich pociechy nie pytają o radę dziadków w sprawach nowinek technologicznych.

Brak czasu powodem braku umiejętności
Nie każdy może być ekspertem technologicznym, a głównym powodem braku takich umiejętności to wedle badanych brak czasu. Dwóch na trzech europejskich rodziców twierdzi, że są zbyt zajęci, by nadążać za najnowszymi trendami.
Jeden na pięciu rodziców chciałby wiedzieć więcej na temat gadżetów, ale nie wie, od czego zacząć. Kolejnych 20% procent uważa, że taka wiedza nie jest im potrzebna, gdyż w rodzinie jest już ktoś z odpowiednimi umiejętnościami.
Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Computer Entertainment Europe stwierdził "Przestarzały osąd, że tylko młodzi mężczyźni interesują się technologiami, można oddać do lamusa, o czym przekonują wyniki naszych badań. Niezależnie od tego, czy chodzi o pomoc w odrabianiu lekcji na laptopie, oglądaniu filmu na Blu-ray, nagrywaniu ulubionego serialu w telewizji czy wspólnej grze, cała rodzina wykorzystuje nowoczesne technologie, a przyszłość technologii familijnych rysuje się w bardzo jasnych barwach."

*Digital Flash, Battle of the Sexes: How Men and Women Use the Web, czerwiec 2012

Badanie przeprowadzono w następujących krajach: Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Polska, Rosja, Australia.


Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook