PapierowyPies.pl
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
KSIĄŻKA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Artykuły

Artykuły - gry
REDnacz
Internetowe więzy rodzinne
Nowe badania SONY Computer Entertainment Europe (SCEE) wskazują na zmiany przyzwyczajeń w interaktywnym życiu rodziny. 15% rodziców przyznaje, że usunęło członka rodziny z listy znajomych!
Media społecznościowe są użytecznym narzędziem w kontaktach pomiędzy najbliższą rodziną, ale nowe badania ujawniły, że 15% rodziców przyznaje się do usunięcia członka rodziny z listy znajomych na takich stronach, jak Facebook czy Twitter. Badanie ponad 3500 rodziców z Europy zostało zlecone przez wiodącą markę rozrywkową, Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), a jego celem było stwierdzenie, w jaki sposób nowoczesna technologia wpływa na przyzwyczajenia, zachowania i interakcje wewnątrz rodziny.

Najsilniejsze sieciowe więzy rodzinne we Włoszech
Jeśli chodzi o usunięcie członka rodziny z listy znajomych, najczęściej 'au revoir' mówią użytkownicy mediów społecznościowych z Francji. Prawie jedna czwarta (22%) przyznała się do takiego zachowania. Rodzice z krajów Beneluksu (jedna piąta) oraz Wielkiej Brytanii (18%) również często usuwają najbliższych z list znajomych.

Najsilniejsze sieciowe więzy rodzinne znaleźć można we Włoszech - tylko 8% mieszkańców tego kraju usunęło kogoś z rodziny ze swojej listy. Rosjanom także trudno przychodzi powiedzenie 'daswidania' swojej rodzinie - tylko 9% usuwa najbliższych z listy znajomych.

Prawie jedna czwarta rodziców używa mediów społecznościowych, by sprawdzić, co słychać u dzieci

Jeden na dziesięciu zapytanych rodziców przyznaje, że członek rodziny usunął go z listy znajomych, przy czym najczęściej robią to własne dzieci (26% przypadków). Ten akt wyzwolenia się spod rodzicielskich skrzydeł nie jest niczym zaskakującym, biorąc pod uwagę, że wedle tego samego badania, większość rodziców przyznaje, że media społecznościowe są dla nich narzędziem sprawdzenia, co słychać u ich pociech (28%).

Jednak 92% rodziców, którzy są znajomymi ze swoimi dziećmi w sieci*, podaje też inne pozytywne efekty wirtualnych znajomości wewnątrz rodziny: rodzice dodają swoje dzieci do listy znajomych, by być z nimi w kontakcie (22%), oglądać najnowsze zdjęcia (20%), a także by poznać ich zainteresowania (18%).

Rodzeństwo najczęściej usuwane z list znajomych

Wygląda na to, że najczęściej usuwamy z list znajomych w mediach społecznościowych własne rodzeństwo - 26% osób przyznających się do 'zablokowania' członka rodziny, twierdzi, że chodziło o brata lub siostrę. Następna w kolejności jest dalsza rodzina - po rodzeństwie najczęściej usuwamy znajomych dzieci (25%) oraz teściów (22%). 15% badanych twierdzi, że pożegnało się z własnymi dziećmi - przyznaje się do tego prawie jeden na czterech niemieckich rodziców (24%).

Winne są 'nudne' aktualizacje statusu - szczególnie w przypadku Brytyjczyków

Pytani o powód usunięcia członka rodziny z listy znajomych, respondenci najczęściej odpowiadali, że po prostu nigdy nie kontaktują się z nim przez sieć - prawie jedna trzecia (31%) podała taki powód. Ponad jedna czwarta (27%) wcisnęła przycisk usunięcia, gdyż uważa, że członkowie rodziny są nudni lub denerwujący (38% w Wielkiej Brytanii). Wygląda też na to, że zbyt duża ilość informacji jest często powodem takiego zachowania - jedna czwarta uznała, że rodzina publikuje informacje za często - to główny problem szczególnie w Niemczech, gdzie taki powód usunięcia podało 40% badanych.

Należy też powstrzymać się od publikowania poufnych informacji z życia rodziny - jedna piąta respondentów (21%) twierdzi, że członkowie ich rodziny podają na ten temat 'zbyt wiele szczegółów' (najczęściej przesadzają Francuzi - 27%). Co ciekawe, jedna na dziesięć osób usuniętych z listy znajomych sama o to poprosiła.

Wyniki badań pojawiły się wraz z premierą nowego, mniejszego, zgrabniejszego i tańszego systemu PlayStation3 (PS3) 12MB. Można na nim oglądać filmy, odtwarzać płyty Blu-ray,  grać w najnowsze gry, takie jak Wonderbook: Księga czarów, Sports Champions 2, DanceStar Party Hits, albo korzystać z usług PlayStation Network. PS3 to idealny sposób na rozrywkę dla zabieganej rodziny.

Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Computer Entertainment Europe stwierdził "Wszyscy wiemy, jak użyteczne mogą być sieci społecznościowe, jeśli chodzi o pozostawanie w kontakcie z rodziną. Nasze badania dowodzą jednak, że czasem wpisy na takich portalach dają nam się we znaki i nawet członkowie rodziny mogą nas czasem usuwać z listy znajomych! Aby nie zirytować członków rodziny w sieci, należy publikować treści interesujące, nie przesadzać z ich ilością i nie publikować prywatnych szczegółów ze swego życia!"

*Źródło statystyki: badania Lab42 Parental Discretion Advised, styczeń 2012

*Badanie przeprowadzono w następujących krajach: Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Francja, Polska, Rosja, Australia.


Komentarze

Ostatnie     recenzje

Imprezy

Nowości

FILM
KSIĄŻKA
MUZYKA
GRY

Konkursy

Newsletter

Chcesz wiedzieć więcej niż inni? Tylko w naszym Newsletterze dowiesz się wszystkiego z pierwszej ręki!
» dzierżawa ekspresów do kawy
» automaty vendingowe
» Duzeka.pl
» Tottenham Hotspur
» szkarlatyna - jak leczyć u dzieci?

 • Moda
 • Sprzęt
 • Wywiady

Nasze     Patronaty

Madzia i Pirat na tropie baśniowej przygody
Szalona wyobraźnia, rozpierająca radość oraz ciekawość tego, co nieznane, tajemnicze i...

Po
    sąsiedzku

"Margo" Tarryn Fisher
W Bone jest dom. W domu mieszka dziewczyna. W dziewczynie mieszka ciemność?
Nasze recenzje
Przygody kota Filemona - Marek Nejman, Sławomir Grabowski
Po ostatnich, dorosłych książkach, przyszedł czas na propozycję dla najmłodszych!
Mercy In Your Eyes
Caraval - Stephanie Garber
Gdy przeczytałam opis, książka skojarzyła mi się z piękną powieścią ?Cyrk nocy? spod pióra Erin Morgenstern ...
Zapatrzona w książki
Największe uniesienie i największy upadek
 Kiedy znajdziesz kogoś, kto rozśmieszy Cię w chwili, w której twoje serce chce płakać- trzymaj się go. Będzie tym, który zmieni twoje życie
niekończące się marzenia
To skomplikowane Julie
Mam ogromną nadzieje, że kolejna opinia do tego właśnie tytułu nie zniechęci potencjalnych czytelników. Miałam jeszcze troszkę odczekać z opisaniem
"Alive/ Żywi" Scott Sigler
Na początku poznajemy główną bohaterkę. Chciałbym napisać o niej coś więcej, ale nie jestem w stanie - czytelnik wie tylko to, co ona sama, czyli... praktycznie nic.
Książkowy raj od drugiej strony
"Inferno" Dan Brown
Robert Langdon budzi się w szpitalu we Florencji. Nie pamięta, jak się tu znalazł i dlaczego. Lekarze informują go, że został postrzelony i cudem uszedł z życiem. Naukowiec nie bardzo rozumie, czemu k
Nasze recenzje
Naśladowcy - Ingar Johnsrud
Miłośnicy skandynawskiego kryminału, którzy są obyci z tym gatunkiem literackim wiedzą, kim jest Jo Nesb? czy Stieg Larsson.
Czytam więc żyję
Edward Strun - Wolność Urojona
Zdarza się Wam czasem usiąść i pomyśleć nad życiem? Ale tak naprawdę pomyśleć i zastanowić się, co my tak naprawdę robimy i dokąd zmierzamy?
More Julie
O dwóch takich, którzy byli magami (Jonathan Strange
Seriale na podstawie książek są albo naprawdę przeciętne, albo wyjątkowo interesujące. Do tej pierwszej kategorii możemy wrzucić Pretty Little Liars, Pami&
Na zimowy i letni wieczorek
Wygraj "Cudownie tu i teraz"!
Cześć,Na mogagat.pl jeszcze przez trzy dni trwa konkurs, w którym do wygrania dwa egzemplarze książki "Cudownie tu i teraz". Zapraszam!KONKURS
Nasze recenzje
Konkurs październikowy
Z okazji wczorajszego dnia nauczyciela (wstyd, że zapomniałyśmy), publikujemy spóźniony konkurs :P Zadanie: Jaka książka nadaje się dla nauczyciela? Może
FAKTY DO KUPY - 1003 CIEKAWOSTKI DO PRZETRAWIENIA NA OSOBNOŚCI
„Fakty do kupy” wydane przez wydawnictwo Pascal nie są typową książką. Jest to zbiór 1003 ciekawostek do przetrawienia na osobności. Występuj
,,Ostatni dzień lata" Joyce Maynard
Książkę otrzymałyśmy od Asi z okazji roku bloga Sisters92. Postanowiłam się więc z nią zapoznać.Czytaj więcej »
Książkowy raj od drugiej strony
"Przypadkowe szczęście" Abbi Glines
Abbi Glines to powieściopisarka, która ma na swoim koncie kilka hitów. Jedną z jej powieści jest Przypadkowe szczęście, które w 2014 roku wydało wydawnictwo Pascal.
"Plaga samobójców" Suzanne Young
Zdawać by się mogło, że dystopijny szał powoli przemija. Po kinowym sukcesie "Igrzysk śmierci", powieści tego typu opanowały półki księgarni.
Waniliowe czytadła
"Ten jeden rok", Gayle Forman - fascynująca i głęboka podróż z Willemem
Po pierwszej części kolejnej kultowej mini-serii Gayle Forman, przyszedł czas na kontynuację - Ten Jeden Rok.
Decode Books
Co ostatnio przeczytałam...
Stęskniłam się za pisaniem. Naprawdę :) Ale nie mam weny na pisanie recenzji, tak dawno tego nie robiłam, że nie wiem, czy jeszcze pamiętam, jak się to robi :D
Books are Mirror of the soul
Stosik jesienny ~30~
Witajcie Kochani już w jesiennych klimatach! U Was też taka pogoda w kratkę? Przynajmniej jeszcze liście jeszcze nie spadają...Przychodzę dziś do Was ze stosikiem, w
Magiczny Świat Książki
"Jak pies z owieczką" - Hanna Łącka
Poznajcie Halę - małą, uroczą owieczkę, która dzięki wrodzonej ciekawości uczy się poznawać otaczający ją świat oraz samą siebie.
facebook