Jury konkursu

7 lutego 2016, 22:46
Jury konkursu
W tym roku, podobnie jak w trzech poprzednich edycjach jury podzielone zostanie na grupę dorosłą i dziecięcą. Ostateczny skład obu tych grup podamy pod koniec lutego lub na początku marca 2016 roku, a na razie do oceny nadesłanych prac udało się nam zaprosić następujące osoby:

GRZEGORZ KASDEPKE
Polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Współpracuje z takimi wydawnictwami jak Literatura i Nasza Księgarnia.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - MAGDALENA WITKIEWICZ
polska pisarka dla dorosłych i dzieci. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Jej debiutancka powieść pt. "Milaczek" została wydana w 2008 roku. Następnie w 2010 roku "Panny Roztropne". W 2012 roku ukazała się bestsellerowa powieść "Opowieść niewiernej". Pisarka prowadzi firmę marketingową Efekt Motyla.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -JUREK OWSIAK
Polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny. Znany jest przede wszystkim z kierowania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą założył i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia tj. od 1993 roku. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - BEATA JEWIARZ
Absolwentka PWST Wrocławiu: aktorka, performerka, dziennikarka radiowa (Radio Złote Przeboje, Polskie Radio RDC) i telewizyjna (TTV ?Na poddaszu?). Autorka akcji społecznych, edukacyjnych i artystycznych (happeningi  ?Be Haiku? (2015), Miasto: emocje - nie ma czasu? (2013). Twórczyni autorskiego programu w Polskim Radiu RDC "Niedzielny Poranek" (kultura, edukacja, wychowanie) i "Mnie się to podoba (podróże, kultura,psychologia, rozwój). 
Prowadzi spotkania i warsztaty dla dorosłych i dzieci o charakterze edukacyjno-artystycznym (projekt "Eco-Zwierzaki", "Haiku - Lubię to!"). Współpraca: Instytut Teatralny, Korczak Festiwal, Muzeum Pałac w Wilanowie, Muz. Etnograficzne w Warszawie, projekt "Czekoladowa historia"), wyd. Muza (Festiwal Tere-Fere), Gaga, Fika (publikacje).
Członiki Rady Programowej I Kongresu Kultury dla Dzieci. 
Animatorka kultury, aktywistka społeczna: autorka projektu filmowego "Zaczytani". 
Uczestniczka licznych warsztatów kreatywnych z zakresu teatru/ruchu/improwizacji i pracy z głosem (Wiesław Komasa, Zygmunt Molik, Oleg Żukowski (Teatr Derevo), Guillermo Betancourt, Greg Goldston, Teatr Pieśń Kozła, Teatr Klancyk). Współpraca dubbingowa: filmy animowane, dokumentalne i fabularne. W grze "Wiedzmin 3: Dziki Gon"  (CD Projekt RED, Paszport Polityki-Kreator Kultury 2015) użyczyła głosu jednej z głównych ról: Yennefer z Vengerbergu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - RENATA KURYŁOWICZ - lat 41, historyk sztuki z wykształcenia, wydawca z powołania. A przede wszystkim czytelnik. Uwielbia książki, boks i strzelanie.
ADAM KURYŁOWICZ - lat 6, jeszcze przez chwilę przedszkolak, fascynat Cwaniaczka i Mikołajka i wielki fan motoryzacji oraz Jeremy'ego Clarksona.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

GRZEGORZ RACZEK
Właściciel i redaktor naczelny portalu duże Ka i Papierowy Pies
PRZEWODNICZĄCA DZIECIĘCEGO JURYNELA MAŁA REPORTERKA: Cześć, nazywam się Nela i mam dziewięć lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. W Azji ? Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny. W Ameryce Południowej ? Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam. Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  LILIANA GARBOLIŃSKA
Uczennica gimnazjum. Bohaterka, pomysłodawczyni oraz kluczowa recenzentka  pierwszych  w Polsce książek o Ekonomii oraz Prawie dla dzieci z serii "ROZMOWY Z UŻYCIEM GŁOWY". Dziennikarka młodzieżowej gazety TEXT, autorka lifestylowych artykułów w Głosie Wielkopolskim oraz portalach internetowych. Laureatka konkursu literacko-plastycznego "Bazgroł". Entuzjastka astronomii i filozofii, choć jej największą pasją wciąż pozostaje muzyka.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
GRUPA REDAKTORÓW MŁODZIEŻOWEJ REDAKCJI PAPIEROWEGO PSA
Młodzież, która współtworzy portal Papierowy Pies.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - PIOTREK DYŁO
Ma 11 lat, pasjonuje się komputerami, Linuksem, Minecraftem, fotografią i samochodami z czasów PRL. Ostatnio projektuje automat do napojów własnej produkcji. Uwielbia czytać, po kilka razy przeczytał każdy tom z serii "Magiczne drzewo". Laureat 3. edycji Bazgroła za "Bajkę o Królewnie Wtyczce i ośmiu przedłużaczach". Autor bloga Piotrusiowy pamiętnik.

MICHAŚ DYŁO
Ma 9 lat, jest fanem klocków Lego, Star Wars i gier komputerowych, uwielbia spędzać czas z kolegami w świetlicy szkolnej, świetnie maluje i lepi z plasteliny fantastyczne figurki. Lubi czytać, bardzo ceni biografie piłkarzy autorstwa Yvette Żółkowskiej-Darskiej. Laureat 4. edycji Bazgroła za "Jeden dzień z życia ślimaczków". W pracy Piotrusiowi i Michasiowi Dyło pomagać będzie ich mama DOROTA SMOLEŃ, dziennikarka, redaktorka, autorka blogów Od rana do wieczora i Czytam dzieciom, współautorka www.dwiechochelki.pl, koordynatorka akcji charytatywnej "Macierzyństwo bez lukru".

Kanał YT