Słów kilka o finale

18 maja 2016, 11:03
Słów kilka o finale
20 maja, w godz. 14.00-15.50 w sali Rzym na Stadionie Narodowym, w ramach Warszawskich Targów Książki, odbędzie się finał 7. edycji konkursu literacko-plastycznego Bazgroł.
Wszyscy finaliści wymienieni na naszej stronie konkursowej oraz ich rodzice, opiekunowie, nauczyciele oraz liczne fan-cluby będą mogły wejść na teren Stadionu, na którym odbywają się targi oraz nasz finał za darmo! Owszem bilety nie są drogie, ale w przypadku większej wycieczki za tę kwotę można kupić kilka lodów, dwa hamburgery lub pół pizzy, czemu więc niepotrzebnie wydawać pieniądze!

Nasza redakcja ma zarezerwowany pakiet zaproszeń, które otrzymają finaliści i ich goście po powołaniu się w rejestracji na Bazgroła (no i oczywiście jeśli ich nazwiska znajdą się na liście gości). Gdyby nastąpiła jakas zmiana w sposobie wejścia na targi poinformujemy o tym w osobnym komunikacie. Gdyby pojawiły się jakieś problemy np. z wejściem lub dojechaniem na Stadion - od godz. 10.00 w piątek główny organizator Bazgroła - Grzegorz Raczek - będzie do Waszej dyspozycji - tel. 731-429-881.

A co przewidzieliśmy podczas finału?

Oczywiście najważniejsi na finale są uczestnicy Bazgroła - dzieci i dorośli, którzy zdecydowali się przyjechać do Warszawy (czasem z najdalszych zakątków Polski). To Wy wszyscy jesteście gośćmi honorowymi tej uroczystości - cała reszta gromady jest tam tylko dlatego, że zdecydowaliście się przystąpić do konkursu! Liczymy, że pojawi się kilkadziesiąt osób, może więcej. Dla wszystkich finalistów naszykowaliśmy nagrody i dyplomy - nikt nie wyjdzie z pustymi rękami!

Mało tego - informacja o Bazgrole, lista finalistów i laureatów pojawi się w gazecie, którą będzie można znaleźć podczas WTK - Twoim Kurierze Regionalnym.

A kogo będziecie mogli spotkać w czasie uroczystości? Pojawią się następujący goście:

Izabela Fortuniak, która wszystkich uczestników pozdrowi od Rzecznika Praw Dziecka,

Grzegorz Kasdepke, który uraczy nas kilkoma dykteryjkami i dowcipami, a na koniec pomacha prawą ręką,

Magdalena Witkiewicz, która zachwyci się pracami konkursowymi (być może potrzebne będą chusteczki),

Beata Jewiarz, która powie coś do nas tym swoim radiowym głosem,

Renata Kuryłowicz, która jeszcze nie wiemy co powie, zapewne będzie to coś bardzo mądrego, bo to mądra kobieta jest,

Jurek Owsiak, który wpadnie na chwilę i jak zwykle zrobi hałas,

Nela Mała Reporterka, która też (być może) wpadnie na chwilę, bo ma akurat tego samego dnia egzaminy (trzymamy kciuki),

Katarzyna Majgier, która wspiera Bazgroła duchowo i nawet jeśli powie tylko "dzień dobry", to będzie to najwspanialsze dzień dobry na świecie!

Niestety wśród radosnych wiadomości pojawiły się też i te złe. W ostatniej chwili (dosłownie kilka dni przed finałem), pomimo wcześniejszych zapewnień, ze sponsorowania głównej nagrody wycofała się firma Matras. Jeszcze walczymy, żeby załatwić coś w zamian, ale niestety możemy mieć kłopot. Przypominamy, że Matras w ostatnich dwóch finałach fundował pobyt laureatów w Warszawie w czasie trwania Warszawskich Targów Książki (hotel, zwrot kosztów podróży i kieszonkowe). W tym roku chcieliśmy zamienić ten pobyt na dwa czeki gotówkowe - nie udało się. Niestety w Matrasie zmieniła się załoga działu marketingu, której nie przekazano wiadomości o naszej akcji, w związku z tym nie ujęto jej w nowym budżecie. Niby stare umowy i zobowiązania powinny obowiązywać, tylko kto ich do tego zmusi? Współpraca zaczęła się naprawdę wspaniale, skończy natomiast w niemiłej atmosferze.

Choć ostatnia wiadomość może zmniejszyć zapał do pojawienia się podczas finału - to jednak serdecznie wszystkich zapraszamy! Zapewniamy, że będzie się działo!

Kanał YT