Nowa kategoria - literacka gra planszowa lub karcianka

19 sierpnia 2017, 17:23
Nowa kategoria - literacka gra planszowa lub karcianka
Zastanawialiśmy się jak opisać naszą nową kategorię dotyczącą gier planszowych i karcianych (bo to również mogą być karcianki!) doszliśmy do wniosku, że... HULAJ DUSZA, PIEKŁA NIE MA! Niech Was nic nie ogranicza - jedyne czego powinniście przestrzegać to wykorzystanie (dowolne) wątków literackich. Możecie stworzyć zwykłą grę, której mechanika oparta będzie na przemierzaniu planszy po wyrzuceniu odpowiedniej ilości oczeka na kości/-ach, możecie utrudnić ją wymyślając listę poleceń do wykonania po dotarciu na pole specjalne, możecie nawet pokusić się o rozwinięcie literackiego źródła w grze o mocno rozbudowanej fabule.

Jedno zastrzeżenie - gra ma być wymyślona i wykonana przez solistę, duet lub większą grupę twórczą, ale w każdym z nich udział musi wziąć dziecko do lat 18! Czyli tłumacząc z polskiego na nasze - solistą może być tylko dziecko, w duecie z dorosłym musi wziąć udział dziecko, podobnie w większych grupach, musi w jego składzie znajdować się jeden mały lub większa grupa małych twórcy!

Grę należy spakować i wysłać do naszej redakcji (chcielibyśmy dotknąć ją, zobaczyć jak została zrobiona, a może i spróbować w nią zagrać). Oczywiście istnieje szansa jej późniejszego odesłania - szczegóły w zakładce "Bazgroł 2018 - pytania i odpowiedzi".

Najlepsze gry pojawią się w specjalnym wydawnictwie jakie planujemy przy okazji 10. edycji Bazgroła, a kto wie, może...

Kanał YT