Jury konkursu

19 października 2017, 21:51
Jury konkursu
GRZEGORZ KASDEPKE
Polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, dziennikarz. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Współpracuje z takimi wydawnictwami jak Literatura i Nasza Księgarnia.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - MAGDALENA WITKIEWICZ
polska pisarka dla dorosłych i dzieci. Jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Jej debiutancka powieść pt. "Milaczek" została wydana w 2008 roku. Następnie w 2010 roku "Panny Roztropne". W 2012 roku ukazała się bestsellerowa powieść "Opowieść niewiernej". Pisarka prowadzi firmę marketingową Efekt Motyla.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - NIKA JAWOROWSKA-DUCHLIŃSKA
Od wielu lat buszująca za kulisami teatru, by z tego i owego tworzyć świat dla bohaterów z książek. W zaciszu swojej pracowni wymyśla historie albo ilustruje historie już wymyślone. Albo podczas warsztatów razem z dziećmi, z którymi tworzy grupę RYSOBOOKOŻERCÓW. 1/3 kulturalnej watahy 2WILKI. Uwielbienie humoru abstrakcyjnego, najczęściej czarnego bywa często w domu rodzinnym przyczyną nieporozumień. Mimo, że w domu mieszkają dwa czarne koty, co powinno być wystarczającym powodem, by wszyscy śmiali się z tego samego dowcipu. Czarnego dowcipu. 
Słucha hiszpańskiego rocka z lat 90-tych.
Y eso se parecia a esto :)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -DOROTA LIPIŃSKA 
Członkini zarządu Polskiej Sekcji IBBY, autorka książek dla dzieci, pisze dla serwisów parentingowych, koordynuje i prowadzi spotkania w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci, a także autorskie zajęcia dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia, warsztaty komunikacji i umiejętności wychowawczych dla dorosłych oraz warsztaty poetyckie na Uniwersytecie Dziecięcym.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - JUREK OWSIAK
Polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny. Znany jest przede wszystkim z kierowania Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą założył i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia tj. od 1993 roku. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

GRZEGORZ RACZEK
Właściciel i redaktor naczelny portalu duże Ka i Papierowy Pies. Organizator Bazgroła.


MACIEJ SERŻYSKO
Pasjonat historii, szczególnie I i II wojny światowej. Lubi góry i podróże wszelakie. Każdą wolną chwilę poświęca słowom - czytaniu, ale chyba jeszcze chętniej pisaniu kolejnych opowieści. Z tych już napisanych chętnie sięga po Tolkiena i Pilipiuka. Laureat wielu konkursów literackich. Uwielbia Queen, U2 i Phila Collinsa, koty i czekoladę.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - FRANEK HURDA
Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Bazgroł 2017 w kategorii komiks. Uczeń klasy piątej. Miłośnik klocków Lego i swoich psów. Lubi szukać mocnych wrażeń w parkach linowych.


Kanał YT